Neler Yeni

Telefona virüs bulaştı 50 bin TL para cekti!!!

eneskaya6

80+ Bronze
dün akşam saatlerinde eniştem chrome da gezerken bi siteye girmiş boya satan bir site. Bakarken vs neyse fiyatlar çok uygun gelmiş sipariş vermeyi düşünmüş falan incelemiş baya sonra yatmıs uyumus. gece 10 20 kere parca parca banka ve kredi kartından 50bin tl cekilmiş. sabah banka arayıp sormus durmadan harcama yapılıyor siz misinz diye yoksa haberi yok. telefonu bana getirdi chrome üerinden calısıyodu virüs telefona inmemiş. ama ne yaparsam tersini yapıyordu ayarları acıyom kapatıyor ana menuye dönüyor. chrome kaldır dıyom izin verilmdi diyor vs vs avast indirecem indirmordu fln 15-20 dk uğraştım virüsü kaldırıp telefonu sıfırladım ama bu saatten sonra o para için ne yapabilir. emsal kararlar olarak bankadan habersiz cekilen para olursa banka geri vermek zorunda diye okudum heryer de. başından böyle bir olay gecen var mı ya da tecrübesi olan yardımcı olursa sevinirim

zulumaster

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
349
İsim
zulu master
Harcama itirazı yapacak. (Ters İbraz) Parayı %100 ihtimalle geri alacaktır.

Quiwick

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
942
İsim
Emre
dün akşam saatlerinde eniştem chrome da gezerken bi siteye girmiş boya satan bir site. Bakarken vs neyse fiyatlar çok uygun gelmiş sipariş vermeyi düşünmüş falan incelemiş baya sonra yatmıs uyumus. gece 10 20 kere parca parca banka ve kredi kartından 50bin TL cekilmiş. sabah banka arayıp sormus durmadan harcama yapılıyor siz misinz diye yoksa haberi yok. telefonu bana getirdi chrome üerinden calısıyodu virüs telefona inmemiş. ama ne yaparsam tersini yapıyordu ayarları acıyom kapatıyor ana menuye dönüyor. chrome kaldır dıyom izin verilmdi diyor vs vs avast indirecem indirmordu fln 15-20 dk uğraştım virüsü kaldırıp telefonu sıfırladım ama bu saatten sonra o para için ne yapabilir. emsal kararlar olarak bankadan habersiz cekilen para olursa banka geri vermek zorunda diye okudum heryer de. başından böyle bir olay gecen var mı ya da tecrübesi olan yardımcı olursa sevinirim
Babamın karttan 40k tl çekilmişti harcama itirazında bulunduk. Bir kaç gün önce parayı geri aldık. Muhtemelen kurtarırsınız parayı.

eneskaya6

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Babamın karttan 40k TL çekilmişti harcama itirazında bulunduk. Bir kaç gün önce parayı geri aldık. Muhtemelen kurtarırsınız parayı.
şubeden mi yaptınız telefonla arayıp mı?

Quiwick

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
942
İsim
Emre

ExploiT

80+ Bronze
Harcama itirazı yapın iade ederler merak etmeyin. Okuduğunuz doğru paranızın korunması bankanın görevi bu sebeple sizin dışınızda işlemin sorumluluğu bankanın.

heraishere

80+ Bronze
Evet doğru okumuşsunuz hocam. Gidip şubeden dilekçenizi verin paranızı iade edeceklerdir. Ve ayrıyeten de kartınızı kullanmadığımız sürece internet alışverişlerini kapalı tutmaya veyahut kart limitini düşürün. Bu sizin için bir ders niteliğinde olmuştur. Muhtemelen bir phising sitesine kaydoldunuz ya da kart numaranızı bir yere girdiniz. Ya da sözde sanal mafyalar bir sigortacının hesabını patlatmıştır sizin de sigortacı da kart bilgileriniz vs. Vardır ordan geçmiştir bilgiler ellerine. Çok ihtimal var böyle. Geçmiş olsun.

NoctuaFanBoyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,275
İsim
Hamza Ziya Üstün
Bir şey olmaz geri alırsınız parayı.

En İyi Cevap
3
Harcama itirazı yapın iade ederler merak etmeyin. Okuduğunuz doğru paranızın korunması bankanın görevi bu sebeple sizin dışınızda işlemin sorumluluğu bankanın.
Hocam biraz saçma değil mi? Bankalık bir durum yok eniştesinin hatası

Alihanyilmaz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
213
İsim
Alihan YILMAZ
Banka böyle bir servisi kullanıma sunuyorsa güvenliği de sağlamak zorunda. Bu bir Mahkeme kararı.

eneskaya6

80+ Bronze
Hocam biraz saçma değil mi? Bankalık bir durum yok eniştesinin hatası
bankadan hiçbir bildirim ya da kod vs gelmeden durmadan kart bilgileri ile para cekıyorlar mail order yapıyorlar. banka parayı tutmakla saklamakla yükümlü. harcama oldugunda güvenlik kodu göndermek zorunda. o yüzden hatalı bulunuyor. güvenlik kodu gelip ona rağmen harcama yapılsa o zaman belki banka sorumlu olmaz hiçbir şekilde ses seda cıkmadan parayı cekmısler.

eneskaya6

80+ Bronze
24 saat geçmeden bankaya iletirseniz paranızı size ödüyor sadece 200TL eksik ödüyor.
haftasonu girdi şubeler kapalı olacak. pazartesi tekrar gidecek. sabah şubeye gittiğinde savcılıga suc duyurusnda bulunun demişler. dedim banka taaa mı gecıyor ne alaka

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
975,740
Üyeler
154,278
Son üye
ynggg
Top Bottom