Neler Yeni

Telefonun arka kapağına tıklatınca yay sesi geliyor?

Hakan06

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
441
İsim
Hakan Keser
Merhaba Samsung S24 cihazım var. Telefonun arka kapağının alt kısmına tıklattığımda hafif bir yay tireşimi tarzı bir ses geliyor. Vatan bilgisayar gibi yerlerde S23 denk geldi elime onda da aynı problem vardı. Bu titreşim motorundan kaynaklı normal bir durum mu yoksa bir problem işareti mi?

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,225
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Kameradaki OIS sisteminden geliyordur muhtemelen. OIS olan her telefonda denk geldim ben.

Hakan06

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
441
İsim
Hakan Keser
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kameradaki OIS sisteminden geliyordur muhtemelen. OIS olan her telefonda denk geldim ben.
Ois sesi degil. Oisten tikirti geliyor. Bu ses telefonun alt kismindan geliyor. Ust tarafa tiklattigimda olmasi gerektigi gibi tok bir ses geliyor. Ama alt kisima tiklattigimda o yayımsı ses geliyor.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,225
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Ois sesi degil. Oisten tikirti geliyor. Bu ses telefonun alt kismindan geliyor. Ust tarafa tiklattigimda olmasi gerektigi gibi tok bir ses geliyor. Ama alt kisima tiklattigimda o yayımsı ses geliyor.
Altta hareketli bir parça yok titreşim motoru hariç ama onun da sesini duyabileceğini sanmıyorum. NFC anteni falan belki boşlukla montajlanmıştır.

Top Bottom