Neler Yeni

Televizyon bakım ve güvenliği için neler yapılmalı?

lillagol37

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
86
İsim
Yasin
Merhaba, Sony 55X89J 55'' 4K UHD Smart Google Televizyon fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da bu televizyonu bugün satın almış bulunmaktayım uzun araştırmalar sonucunda.
Şimdi ben bu televizyonu uzun yıllar kullanmak istiyorum kazasız belasız, 2 Yıl garantisi var 2 yıldan sonra mı garantisi bitince bu cihazları alsam veya şimdi mi alayım? Tunçmatik'in 1050 joule akım korumalı prizini aldım servis yoksa garantiyi başlatmıyormuş.
Kullanırken televizyonun sağlığı için neler yapmam lazım beni bilgilendirir misiniz, şöyle bir şeyi hayat da düşünmezdim mesela yeni öğrendim ben belki aranızda da bilmeyen vardır bilginiz olsun hep normal prizlerimi anahtar açıkken fiş falan takıyorum.
"Dikkat edilecek husus, kesinlikle anahtar açıkken prize fiş takmayın çocuk kilitleri zamanla bükülür ve sokete değerse 220 Volt'luk gerilim o soketinizi kullanılmaz hale getirmekle kalmaz elektronik cihazınızada zarar verir. Bu sebepten anahtarı kapatın kapalıyken fiş takın ve yuvaları çok zorlamayın. Geçen 3 ay önce açıkken televizyonun bağlı olduğu prize şarj adaptörünü taktım adaptör küle döndü telefonu şarj edecektim... Televizyonda şu an yatay panel arzası var bir anlık dikkatsizlik şu an televizyonun ekranında çizgili desen hatalarının oluşmasına neden oldu üstüne akım korumalı prizde öldü."
Ben de şu an PC'de UPS var televizyona da alsam mı yoksa akım korumalı priz sadece yeter mi?
En kötü ben UPS almasam bile bir regülatör almayı düşünüyordum regülatörün üstüne de akım korumalı prizi bağlayacaktım.
Siz neler dersiniz evimiz topraklı. Düşük, yüksek elektriğe karşı topraklama bir işe yaramıyor değil mi?

Top Bottom