Neler Yeni

Televizyonda Uydu Sistemi Sorunu

ZodiacArs01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
438
İsim
Yusuf Kaplan
Samsung tv aldık 2-3 ay önce. Kurulmda TKGS olarak ayarlanmış kanal listeleri ve şuana kadar her şey iyidi. 2 gündür sinyal kesiliyor ve sürekli sinyal yok hatası alıyoruz. Bu esnada bazı kanallar aktif ama bazıları sinyal yok hatası veriyor. Mesela Star açık ShowTV sinyal hatası. Çanakla oynadık çevirdik vs ama bir türlü hepsi gelmiyor. Bir taraf gelirse bir taraf gelmiyor. Sizce sorun burada ne? Çanak eski ve alıcı kısmı çatlak. bu sorun olur mu? veya Tv sisteminde mi sorun var? Tkgs iyi mi? Çanaksız sistem var mı?

mertoxin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
223
İsim
Mert
Alıcı kısmı çatlak dediğiniz nedir ?

Her kanal aynı frekansta gelmiyor. Tesisat sorunu yaşıyorsunuz bence.

ZodiacArs01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
438
İsim
Yusuf Kaplan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Alıcı kısmı çatlak dediğiniz nedir ?

Her kanal aynı frekansta gelmiyor. Tesisat sorunu yaşıyorsunuz bence.
isim olarak tam bilmiyorum ama https://www.antenci.net/SAB-97cm-Beyaz-Canak-Anten-Next-Quad-LNB-20mt-RG6-Kablo,PR-4562.html
lnb dıye gecıyormus galıba. Bu plasitigin alt tarafı catlak. yıllardı bu sekıdle kullanıyoruz. biz de anlamadık. eskiden giderse sag sol yapardık hepsi gelirdi. yeni tvde gitti ve bazıları geliyor bazıları gelmiyor. sorun canakta mı tv de mı anlamadık

mertoxin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
223
İsim
Mert
isim olarak tam bilmiyorum ama https://www.antenci.net/SAB-97cm-Beyaz-Canak-Anten-Next-Quad-LNB-20mt-RG6-Kablo,PR-4562.html
lnb dıye gecıyormus galıba. Bu plasitigin alt tarafı catlak. yıllardı bu sekıdle kullanıyoruz. biz de anlamadık. eskiden giderse sag sol yapardık hepsi gelirdi. yeni tvde gitti ve bazıları geliyor bazıları gelmiyor. sorun canakta mı tv de mı anlamadık
Çatlak dediğiniz kısım lnb kablo girişinde mi, yoksa plastik kısımda mı ?

Yağmur yiye yiye kablo ucu açıktaysa oksit yapar, sinyal keser. Yada çatlaktan içeriye su girmiş olabilir. Lnb pahalı bir şey değil. Yenisini alıp değiştirin. Lnb’ye giren kablo ucunu kesip tazeleyin.

ZodiacArs01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
438
İsim
Yusuf Kaplan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Çatlak dediğiniz kısım lnb kablo girişinde mi, yoksa plastik kısımda mı ?

Yağmur yiye yiye kablo ucu açıktaysa yada çatlaktan içeriye su girmiş olabilir. Lnb pahalı bir şey değil. Yenisini alıp değiştirin. Lnb’ye giren kablo ucunu kesip tazeleyin.
ucunda olan plastik alcı kısmı catlak dedıgım. ekte goruntude olan. Yarın gıdıp yenısını alıp dedıgınızı denıyecegım. eger olmazsa teknık servıse yazacagım

Ekler

• resim_2024-07-03_012659747.png
    resim_2024-07-03_012659747.png
    10.5 KB · Hit: 6

mertoxin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
223
İsim
Mert
ucunda olan plastik alcı kısmı catlak dedıgım. ekte goruntude olan. Yarın gıdıp yenısını alıp dedıgınızı denıyecegım. eger olmazsa teknık servıse yazacagım
Lnb değişiminden sonra Turksat için geçerli lnb pozisyonu ektedir. Tv’den sinyal değerini takip ederek en iyi çeken konumda lnb’yi sağa sola yavaşça çevirerek ince ayar yapın.
IMG_7905.jpeg

ZodiacArs01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
438
İsim
Yusuf Kaplan
Lnb değişiminden sonra Turksat için geçerli lnb pozisyonu ektedir. Tv’den sinyal değerini takip ederek en iyi çeken konumda lnb’yi sağa sola yavaşça çevirerek ince ayar yapın. Alıntıyı görüntüle
yarın detaylı ayarlama yapacagım yardım gerekırse buradan sana ulasabılır mıyım hocam?

ZodiacArs01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
438
İsim
Yusuf Kaplan
Elbette, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.
Lnb aldım taktım yine aynı. Sinyal yok. Evde eski ama çalışan 2.tv ye denedim onda da sinyal yok hatası alıyorum. 2 farklı cihaz 2 farklı kablo sorun aynı. Karıncalı bozuk görüntü bile yok. Hiçbir görüntü alamıyorum

Top Bottom