Neler Yeni

Termal macun bu kadar mı fark eder

Dahası  
Reaksiyon skoru
108
İsim
hazarcoban
Arkadaşlar benim tek blower fanlı Rtx3080 im var.Ve bu çok ısınan bir kart.Termal ped ve macunların değişmesi için bilgisayarcıya götürdüm ve
400 tl aldı benden.İlk gün iyiydi ama bir kaç gün sonra aynı seviyelere geldi.Bugün sinirlendim ilk kez ekran kartını söktüm ve macun cok akıskan geldi sanki.Ve termal
pedleride değişmemis gibiydi.,Bende internetten sipariş verdiğim

Thermal Grizzly Kryonaut 12,5 W/m macununu​

sürdüm.Farka bakar mısınız simdi paramı nasıl istiycem ben ?
Ya da benim sürdüğüm macunda mı bi kaç gün sonra bozulur ?

Ekler

• Screenshot_2024-07-27-00-06-53-116_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2024-07-27-00-06-53-116_com.miui.gallery.jpg
    909.5 KB · Hit: 39
  • b.jpg
    b.jpg
    778.7 KB · Hit: 37
  • a-min.jpg
    a-min.jpg
    1.7 MB · Hit: 37

Bünyamina

80+ Gold
Arkadaşlar benim tek blower fanlı Rtx3080 im var.Ve bu çok ısınan bir kart.Termal ped ve macunların değişmesi için bilgisayarcıya götürdüm ve
400 tl aldı benden.İlk gün iyiydi ama bir kaç gün sonra aynı seviyelere geldi.Bugün sinirlendim ilk kez ekran kartını söktüm ve macun cok akıskan geldi sanki.Ve termal

Hiç değişmeden önce kaç derece alıyordun ?

ruaF1912

80+ Bronze
Bilgisayarcılar bu tür kaliteli termal macun kullanmıyorlar maalesef, aldığınız macun Piyasanın en iyi termal macunlarından birisini uygulamışsınız, bu değerler normal, bilgisayarcının hangi macun uyguladığı belli değil, 6 ay veya 1 yıl aralıklar ile termal macun yenilemek yeterli olacaktır. Giden 400tl için de fazla kafaya takmayın.

habbassaka

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,116
İsim
Berk

konu dışı kusura bakmayın blower fanlı ne demek tek fan onu anladım ama böyle güçlü kartlarda neden tek fan kullanılıyor?

Bünyamina

80+ Gold
konu dışı kusura bakmayın blower fanlı ne demek tek fan onu anladım ama böyle güçlü kartlarda neden tek fan kullanılıyor?
Sağda 1 adet yuvarlak bir fan.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Call of duty wwıı Ultra ayarlar 2K da 190 fps

Normalde:maks 81 derece
Bilgisayarcı yapınca: MAKS: 76 derece
Ben yapınca :MAKS: 67-68 derece
Bilgisayarcı da çok kalitesiz bir ley uygulamamış gözüken kadarıyla. Padları değiştiyse iyi sayılır bu fiyata.
Yukarı da da arkadaş belirtmiş kaliteli macun uygulamışsınız normal yani bu fark.

Dahası  
Reaksiyon skoru
108
İsim
hazarcoban
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Benim bütçem yoktu.Türkiyedeki Palit msı gibi markalı Rtx3080 leri alamıyordum.Birisi çin malı Rtx3080 satıyordu.Gittim çok ucuza onu aldım
ama onlarında ısı sorunları oluyo ve fan 4900 rpm de dönüyor.Evimiz dubleks bizim üst kattan fan sesleri duyuluyor yani.Ama suan bu macunu sürünce cok rahatladı.

Bünyamina

80+ Gold
Bilgisayarcılar bu tür kaliteli termal macun kullanmıyorlar maalesef, aldığınız macun Piyasanın en iyi termal macunlarından birisini uygulamışsınız, bu değerler normal, bilgisayarcının hangi macun uyguladığı belli değil, 6 ay veya 1 yıl aralıklar ile termal macun yenilemek yeterli olacaktır. Giden 400tl için de fazla kafaya takmayın.
6 ay 1 yıl gibi bir şey söylemek saçma olur. Sıcaklığı gözlemlenir arkadaşınki gibi sıcaklık farkı olduğunda değişilmesi gerekir.

Benim bütçem yoktu.Türkiyedeki Palit msı gibi markalı Rtx3080 leri alamıyordum.Birisi çin malı Rtx3080 satıyordu.Gittim çok ucuza onu aldım
ama onlarında ısı sorunları oluyo ve fan 4900 rpm de dönüyor.Evimiz dubleks bizim üst kattan fan sesleri duyuluyor yani.Ama suan bu macunu sürünce cok rahatladı.
İyi yapmışsın macun yenileyerek. İlk zamanlar kaç derece oluyordu ? Kartı alalı ne kadar geçti ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
108
İsim
hazarcoban
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
6 ay 1 yıl gibi bir şey söylemek saçma olur. Sıcaklığı gözlemlenir arkadaşınki gibi sıcaklık farkı olduğunda değişilmesi gerekir.

İyi yapmışsın macun yenileyerek. İlk zamanlar kaç derece oluyordu ? Kartı alalı ne kadar geçti ?
6 ay oldu.Kartım güçlü ve ısınan bir karttı üstüne birde yaz ayları geldi.Üstüne birde kasam akvaryum kasa üstelik içindeki tüm fanlar içerden dışarı üflüyor.Görüntü bozulmasın diye ters takmışlar 8 fanı birden.E sürülen macunda allah bilir neydi.Oyun oynarken bir ölçüm yapayım dedim %100 fan devrinde 4900 rpm sıcaklık 83 dereceyi görmüştü.Ondan sonra bu olaylar gelişti.İlk aldığımda yine 73-74 geziniyordu.

Top Bottom