Neler Yeni

Yardım Termal macun sürmeme yardım edin!!

casrow

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
347
İsim
mehmet yıldız
Haydi arkadaşlar ekran kartım rx 6600 xt sizinle birlikte termal macun yenileyelim.
Galiba ben ilk macun sürdüğüm de çok az sürmüşüm. Termal macunu teknobiyotikten aldim orijinal üründür.
şimdi
1-) dikkatli bakın termal pedlerin durumu nedir? İyi midir değişmesi mı gerekir fabrikanın orijinal pedleridir.
2-) termal pedleri çıkarırsam oyunlarda aşırı ısınma yapar mı?

3-) termal macun işlemciye ne kadar ve nasıl sürmeliyim ( yaymam mı gerekiyor yoksa damlatıp soğutma bloğunu takmalı miyim?
4-) Bİr tane art niyetli insan yüzünden soğutma bloguna kireç sökücü vurdum rengi karardı. Bunun rengini nasıl alabiliriz?
Haydi şimdi resimlere bakın hep birlikte bu işi başarmalim 😊🙏🙏🙏

Screenshot_2023-09-07-17-26-25-719_com.miui.gallery.jpg
Screenshot_2023-09-07-17-26-31-447_com.miui.gallery.jpg
Screenshot_2023-09-07-17-26-36-164_com.miui.gallery.jpg
Screenshot_2023-09-07-17-26-41-354_com.miui.gallery.jpg
Screenshot_2023-09-07-17-26-47-468_com.miui.gallery.jpg
Screenshot_2023-09-07-17-26-51-969_com.miui.gallery.jpg
Screenshot_2023-09-07-17-27-50-091_com.miui.gallery.jpg

Nnorch

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
110
İsim
Efe Uçar
Ekran kartını ne zaman aldın?

Önce varsa saf alkol ile gpu nun üstünü temizle yoksa peçete al silebildiğin kadar sil ama karttaki küçük çıkıntılara dikkat et

Sonra macunu az bişey sür ve yaydır dikkat et kalın olmasın yoksa görüntü gelmeyebilir

Pedlerin iyi durumda gibi şuanlık değiştirmeye gerek yok kalsın

casrow

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
347
İsim
mehmet yıldız
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Önce varsa saf alkol ile gpu nun üstünü temizle yoksa peçete al silebildiğin kadar sil ama karttaki küçük çıkıntılara dikkat et

Sonra macunu az bişey sür ve yaydır dikkat et kalın olmasın yoksa görüntü gelmeyebilir

Ekran kartını 2. El aldım öyle zoruma gidiyor bu forumda birine danıştım ya dedim biraz lekeler var nasıl çıkartırım bana dedi kireç sökücü vur bende güvendim ızgaralarin rengi kapkara oldu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Macun ne kadar süreyim?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yardım edebilir misiniz?

Son düzenleme:

.AHK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Ahmet Hakan
Öncelikle bu tarz işlemlerde tecrübe sahibi değilsen tek başına yapmanı önermem !
Teknolojik cihazlar hassas bileşenlerden oluşmuştur ve küçük bir hata elindeki parçayı kullanılmaz hale getirebilir.
Temizlik konusunda üzerindeki soğutucu bloğu bir fırça yardımıyla kabın içinde bol su ve köpük ile fırçalayarak temizleyebilirsin, sakın farklı temizlik malzemeleri kullanma sonucunda ne olacağını bilemezsin, soğutucu blok üzerinde oluşacak küçük bir delik soğutma performansını etkiler.
Elektronik bölüme gelicek olursak, chipset üzerindeki termal macunu saf alkol ve kulak çöpü ile temizleyebilirsin yoksa biraz ısıtarak -ısıtmak termal macunun kolay çıkmasını sağlar- diş çöpü ile çok bastırmadan dikkatlice temizleyebilirsin.
Elinde termal ped varsa mutlaka değiştir eğer yoksa tüm termal pedleri aynı şekilde yerine koy.
Not: Temizlik yapmadan önce ayrıntılı araştırma ve malzeme tedariği yap bu sayede çok daha hızlı bir şekilde sonuca ulaşırsın. iyi forumlar.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
915,947
Üyeler
142,056
Son üye
bahat
Top Bottom