Neler Yeni

Yardım Termal Macunum Yok Nasıl Çözebilirim?

ZlpFilee

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
305
İsim
ZlpFilee
İşlemci olarak Ryzen 3 1200.
Soğutucu olarak Dark Freezer X123 kullanıyorum.

Bu işlemci ile darboğaz oluyor diye Ryzen 5 5600 aldım ve geldi. Tek sorun şu ki bende termal macun yok.
Amd kutusunun içinde ki fanın üzerinde termal macun sürülü ama ben farklı soğutucu kullanacağım için ne yapacağım bilemiyorum.
5 5600 ile gelen fanın üzerinde ki macunu alıp işlemcinin üzerine sürüp, daha sonra da kendi soğutucumu taksam bir sorun olur mu?

HamsiKraker

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,386
İsim
Emre Yılmaz
Fanın üzerindeki macun ideal kalınlıktadir muhtemelen. Sen onu alıp işlemciye taşımaya çalışırken boşa giden macun olacak her türlü. Daha ince bir şekilde sürersende ısınma problemi yaşarsın diye düşünüyorum hocam

Erai

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
181
İsim
eray
termal macun alana kadar orijinal fanı takabilirsin

cagdascelebi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
778
İsim
Çağdaş ÇELEBİ
Instagram
cagdas_celebi
Steam
cagdascelebi
Facebook
cagdasclbi
Twitter
cagdasclbi
Discord
! 𝓔𝓥𝓘̇𝓝𝓓𝓐𝓡 +𝟮𝟯#0001

Bu işlemci ile darboğaz oluyor diye Ryzen 5 5600 aldım ve geldi. Tek sorun şu ki bende termal macun yok.
Amd kutusunun içinde ki fanın üzerinde termal macun sürülü ama ben farklı soğutucu kullanacağım için ne yapacağım bilemiyorum.
5 5600 ile gelen fanın üzerinde ki macunu alıp işlemcinin üzerine sürüp, daha sonra da kendi soğutucumu taksam bir sorun olur mu?

Macun büyük ihtimal yetersiz kalacaktır. Şimdilik stok soğutucuyu takıp idare et. Termal macun aldıktan sonra yeni soğutucuyu takarsın.

ZlpFilee

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
305
İsim
ZlpFilee
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Fanın üzerindeki macun ideal kalınlıktadir muhtemelen. Sen onu alıp işlemciye taşımaya çalışırken boşa giden macun olacak her türlü. Daha ince bir şekilde sürersende ısınma problemi yaşarsın diye düşünüyorum hocam
termal macun alana kadar orijinal fanı takabilirsin
Macun büyük ihtimal yetersiz kalacaktır.
Stock fan takınca sıcaklık kaç derecelere çıkıyor?

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,977
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Sıradan bir bilgisayarcıya gidip kalitesiz macun alabilirsin. Daha sonra iyi bir macun alıp değiştirirsin. Ya da stok soğutucuyla bir süre idare edebilirsin.

technical

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Furkan KANBER
Orjinal fanı kullan idare eder sen macun alana kadar hocam.

Erai

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
181
İsim
eray
Stock fan takınca sıcaklık kaç derecelere çıkıyor?
tam olarak bilmiyorum ama seni götürür diye tahmin ediyorum ağır oyunlarda fazla ısınabilir belki
Mesaj otomatik birleştirildi:

neticede sorun olmayacaktır

habbassaka

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,149
İsim
Berk

Dostum tak stok soğutucunu 1gün öyle kullan ver bugün siparişini yarın gelir yeni macunun yada dediğin gibi stokta fazla macun varsa al ordan idareten kullan. nasıl bir çözüm üretelim ki burdan

Farway

80+ Silver
Dün coolermaster termal macunu 100 liaraya düşmüştü keşke alsaydın,al parmağınla işlemciye sürüver bir şey olmaz yeni macunun gelene kadar öyle kullan.

Top Bottom