Neler Yeni

The Last of Us Part 1 son bölümü hakkında düşüncelerim

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
ferhat temel
Konuya nasıl gireyim bilemedim. The Last of Us hakkında daha önce hiçbir şey bilmiyordum. Ta ki Epic indirimlerinde The Last of Us 1'i satın alıp bitirene kadar. Oyun gerçekten harika idi. Gerek oynanış, gerek hikaye olsun çok güzeldi. Oyunun finali beni çok etkiledi. Oyunun hikayesini birçok kişinin bildiğini sanıyorum. Zombi salgını olan bir dünya hayatta kalmaya çalışan insanlar joel ve ellienin hikayesi. Çok güzeldi. Bildiğiniz gibi ellie bağışık, joel ise onu tedavi geliştirilecek hastaneye yetiştirmeye çalışıyor. Finalde Ellie'yi hastaneye yetiştiriyoruz ama tedevi için ellienin ölmesi gerektiğini öğrenen joel herkesi katledip Ellie'yi alıp gider. Burada tartışmak istediğim joelin yaptığının etik olup olmaması değil. Şöyle düşünelim, bu evrendeki mantar beyni etkiliyor. Yani dönüşen insanların beyni ölüyor. Özellikle takırdayan veya şişkine dönüşen insanların vücudu mantar ile kaplı, tamamen ölüyorlar. Yani bir tedavi olsa bile beyni ölmüş insanları iyleştirebilir miyiz? Sonuçta beyin ölümü olan insan iyileşebilir mi? Hadi tedavinin insanlara ellie gibi bağışıklık kazandırdığını düşünürsek yine de böyle bir dünyada bağışılık olması ne kadar işe yarar? Takırdayanlar, şişkinler, guruplara ayrılıp birbiri ile savaşan insanlar derken aşı yayılamaz bile. Evet, yani joelin yaptığı etik olmasa bile sonuçta doktoru öldürmeden Ellie'yi alabilirdi ama o doktorları öldürdü. Yine de böyle bir dünyada aşı için çalışmak ne kadar mantıklı bilemem.

Top Bottom