Neler Yeni

Rehber The Long Dark Mod Nasıl Kurulur? + Örnek Mod Kurma

The Last Dragonborn

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Selamlar, bugün The Long Dark'a nasıl mod kurulur anlatacağım ve kullanmakta olduğum ve herkesin şikayetçi olduğu bir durumu çözen bir modun kurulumunu da göstereceğim. Fazla uzun olmayacak, hadi başlayalım.

Modları kuracağımız site burası.
Mod indirmeden önce bize bir program lazım. Bu programın adı Melon Loader. Sitede "How to ınstall mods" kısmına tıklarsanız bir kısım açılacak, oradan linke ulaşabilirsiniz.
İndirdikten sonra bir kere oyunu bu program ile açın. Oyun açılmadan önce Melon Loader açılacak, mod var mı diye bakacak sonra oyun açılacak.
Bir kere açıp kapatıyoruz çünkü oyunun klasörüne "mods" adında başka bir klasör ekleyecek. Modları buraya atacaksınız.

Burada işimiz bu kadardı. Şimdi örnek bir mod kuralım.
Linkini verdiğim sitede bulunan "Search Mods" kısmına Weight yazın ve aşağıya kaydırın. Yeşil rengi olan, Weight Tweaks 2.0 adlı mod indireceğimiz mod. Bu mod, oyunda eşyaların ağırlığını ayarlayabilmemize, sınırsız ağırlık kapasitesi ekleyebilmemize yarıyor.
İndirmek için modun olduğu yerde sağ tarafta indirme işareti var, ona basın.

Evet mod indi, fakat böyle tek başına çalışmayacak. Bir mod daha lazım.
Mod satırının aşağısında böyle bir kısım var:
DEPENDENCIES
To make it work you'll need: ModSettings
Yani ModSettings adında bir mod daha lazım. Bu modu indirmek için de sitede arama motoruna dönüp "ModSettings" yazıyoruz. En başta ModSettings 1.8.1 adlı bir mod olacak onu indiriyoruz yine önce ki mod gibi.
Başka modlarda aynı kısımda başka bir mod lazımsa onun adı yazar altta, onlar olmadan çalışmaz.

İndikten sonra ilk önce ModSettings klasörünü mod klasörüne atacaksınız. Sakın ikisini beraber veya ilk önce Weight Tweaks modunu atmayın. Önce ModSettings olacak.
Sonra oyunu bir kez açıp kapatın, daha sonra mod klasörüne Weight Tweaks'i atın. Ve bu kadar. Melon Loader her oyunu açtığınızda bu modları görecektir.
Melon Loader'i oyun açıkken kapatırsanız modlar bozulabilir veya oyun kapanabilir. Dikkatli olun.

Uyarı: The Long Dark'a mod kurmak minecraft gibi kolay değildir. Deneme - yanılma yolu ile çalışıp çalışmadığını anlayabilirsiniz.

1637080877719.png

Mod Settings gerektiren modlar kurduğunuzda "Seçenekler" kısmında bu ayarın gözükmesi ve
1637080969312.png

Weight Tweaks'in olduğu yerde eğer başka modlar da varsa onların yazması gerekir.
Modda böyle ayarlama yapabilirsiniz. Ben sınırsız kapasite yaptım, çok rahatladım.

Bugünlük bu kadardı, görüşmek üzere.

pickpocket

Ventus☪
Moderatör
En İyi Cevap
27
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,871
İsim
Ventus
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Instagram
www.instagram.com/serhatcanavci
Steam
www.steamcommunity.com/id/serhatcanavcii
Facebook
serhatcanavci
Twitter
AvciSerhatCan
Discord
Ventus#1033
Reddit
VentusTR
ATV modu felan var mı? yürüme olayı yüzünden oynayasım gelmiyor. 5 saat yürüdüydüm en son o.O2

Eline sağlık

AneX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,180
İsim
THEY CALL ME ANEX
Selamlar, bugün The Long Dark'a nasıl mod kurulur anlatacağım ve kullanmakta olduğum ve herkesin şikayetçi olduğu bir durumu çözen bir modun kurulumunu da göstereceğim. Fazla uzun olmayacak, hadi başlayalım.

Modları kuracağımız site burası.
Mod indirmeden önce bize bir program lazım. Bu programın adı Melon Loader. Sitede "How to ınstall mods" kısmına tıklarsanız bir kısım açılacak, oradan linke ulaşabilirsiniz.
İndirdikten sonra bir kere oyunu bu program ile açın. Oyun açılmadan önce Melon Loader açılacak, mod var mı diye bakacak sonra oyun açılacak.
Bir kere açıp kapatıyoruz çünkü oyunun klasörüne "mods" adında başka bir klasör ekleyecek. Modları buraya atacaksınız.

Burada işimiz bu kadardı. Şimdi örnek bir mod kuralım.
Linkini verdiğim sitede bulunan "Search Mods" kısmına Weight yazın ve aşağıya kaydırın. Yeşil rengi olan, Weight Tweaks 2.0 adlı mod indireceğimiz mod. Bu mod, oyunda eşyaların ağırlığını ayarlayabilmemize, sınırsız ağırlık kapasitesi ekleyebilmemize yarıyor.
İndirmek için modun olduğu yerde sağ tarafta indirme işareti var, ona basın.

Evet mod indi, fakat böyle tek başına çalışmayacak. Bir mod daha lazım.
Mod satırının aşağısında böyle bir kısım var:
DEPENDENCIES
To make it work you'll need: ModSettings
Yani ModSettings adında bir mod daha lazım. Bu modu indirmek için de sitede arama motoruna dönüp "ModSettings" yazıyoruz. En başta ModSettings 1.8.1 adlı bir mod olacak onu indiriyoruz yine önce ki mod gibi.
Başka modlarda aynı kısımda başka bir mod lazımsa onun adı yazar altta, onlar olmadan çalışmaz.

İndikten sonra ilk önce ModSettings klasörünü mod klasörüne atacaksınız. Sakın ikisini beraber veya ilk önce Weight Tweaks modunu atmayın. Önce ModSettings olacak.
Sonra oyunu bir kez açıp kapatın, daha sonra mod klasörüne Weight Tweaks'i atın. Ve bu kadar. Melon Loader her oyunu açtığınızda bu modları görecektir.
Melon Loader'i oyun açıkken kapatırsanız modlar bozulabilir veya oyun kapanabilir. Dikkatli olun.

Uyarı: The Long Dark'a mod kurmak minecraft gibi kolay değildir. Deneme - yanılma yolu ile çalışıp çalışmadığını anlayabilirsiniz.

Alıntıyı görüntüle
Mod Settings gerektiren modlar kurduğunuzda "Seçenekler" kısmında bu ayarın gözükmesi ve
Alıntıyı görüntüle
Weight Tweaks'in olduğu yerde eğer başka modlar da varsa onların yazması gerekir.
Modda böyle ayarlama yapabilirsiniz. Ben sınırsız kapasite yaptım, çok rahatladım.

Bugünlük bu kadardı, görüşmek üzere.
ellerine sağlık

misfit

80+ Silver
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,601
İsim
misfit
Elinize sağlık hocam. Hinterland modlamaya izin verse çok daha iyi işler ortaya çıkacak ama kendilerinden haber bekliyoruz hala :/

The Last Dragonborn

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Elinize sağlık hocam. Hinterland modlamaya izin verse çok daha iyi işler ortaya çıkacak ama kendilerinden haber bekliyoruz hala :/
Teşekkür ederim.
Hocam keşke, şu an adam akıllı mod indirilebilen xpazeman sitesi var ama orada da sınırlı şeyler var.
Sınırsız enerji, kondisyon gibi modlar falan olsa güzel olurdu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam bu arada konsol komutları açmaya yarayan bir mod buldum. Uçmak, god mode, sınırsız fener yakıtı gibi şeyler var.

Son düzenleme:

Shimaida

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
223
İsim
galip
MP modu var mı oyunun peki?

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
ahmet emre ellialtıoğlu
epic games içinde geçerli mi bunlar çünkü ben kurdupumda oyunu hiçbirşey demeden kapatıyor

The Last Dragonborn

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
epic games içinde geçerli mi bunlar çünkü ben kurdupumda oyunu hiçbirşey demeden kapatıyor
2.03 güncellemesi gelince 2 mod hariç hepsi bozuldu, artık modların güncellenmesini bekleyeceğiz yapacak bir şey yok
bu sürümden önce epic games ve steamde modlar çalışıyordu bizzat ben 20 civarı mod kuruyordum

Top Bottom