Neler Yeni

The Witcher 3 belli bir süre sonra fps düşüyor

Froster

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Mete
Arkadaşlar sistemimrtx 4060 PNY.
AMD Ryzen 5 5600X.
16 GB RAM.
Daha alalı 3-4 ay oldu The Witcher 3 oynarken 80-90 FPS'lerle başlıyorum yüksek ayarlarda bir yarım saat sonra falan 30-40 FPS oluyor.
MSI Afterburner ile aldığım değerleri yazıyorum. ( 30 dk sonunda)
CPU 77-78 derece.
GPU 66-68 derece.
GPU kullanım oranı bazen 99 bazen 100 bazen de 90.
CPU kullanımı ise 30'larda. Acaba neden oluyor? Bu durumun normal olduğunu düşünmüyorum sizce sistemimde mi arıza var. Bilemiyorum bu durum normal değil gibi aslında sıcaklıklar bu işlerden çok anlamasam da normal görünüyor ama neden böyle oluyor anlamıyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
94
İsim
Onur
pc ısınıyormu ısınıyorsa benim pc mesela kendini düşürüyor performansı azaltıyor soğutuyuro laptop

cemozgen

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
135
İsim
Cem
başka oyunda olmuyorsa oyunla alakalıdır ısı değerlerin normal throttle gibi bir durum söz konusu değil, parçaların da uyumlu tamamen oyunla alakalıdır bence

Froster

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Mete
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
başka oyunda olmuyorsa oyunla alakalıdır ısı değerlerin normal throttle gibi bir durum söz konusu değil, parçaların da uyumlu tamamen oyunla alakalıdır bence
Bu konuyla alakalı mı bilmiyorum ama bazen LOL de anlık fps donmaları oluyor mesela 200 e sabitli bir şekilde oynuyorum tak diye 20 ye düşüyor geri 200 oluyor ama 30 dakikalık bir oyunun sadece 20 saniyesinde oluyor 3-4 defa oluyor ve bir daha yaşamıyorum. Sistem yeni yol yakınken garantiye versem mi diye düşünüyorum. Ekran kartını teste sokacağım. Şimdi de ramlari memtest yazılımı ile test ediyorum.

Top Bottom