Neler Yeni

Thermalright Phantom Sprit ARGB Anakartıma ve Kasama uyumlu mu?

Praitha

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Yiğit Kara
Arkadaşlar bu Kule Tipi soğutucunun 2 modeli var. Birisi 1599 diğeri 1699. Ucuz olanın ARGB'si yok. Pahalı olanın ARGB'si var.
Ben ARGB'siz olanı da beğendim sorun yok. Fakat 100tl fark verip birazcık kasamı ışılandırmak istiyorum şahsen.
Acaba anakartım bu ARGB ışıkları destekler mi? Ve kasam ile herhangi bir sığmama sorunu oluşur mu? Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.
Anakart: Asus Prime H610M K D4
Kasa: Vento VG05F

Dahası  
kasanız 150 mm işlemci soğutucu destekliyor başlıktaki soğutucu 154 mm yani kasanız için yüksek
1720529799251.png

1720529810128.png

Shix2x

80+ Bronze
Arkadaşlar bu Kule Tipi soğutucunun 2 modeli var. Birisi 1599 diğeri 1699. Ucuz olanın ARGB'si yok. Pahalı olanın ARGB'si var.
Ben ARGB'siz olanı da beğendim sorun yok. Fakat 100tl fark verip birazcık kasamı ışılandırmak istiyorum şahsen.
Acaba anakartım bu ARGB ışıkları destekler mi? Ve kasam ile herhangi bir sığmama sorunu oluşur mu? Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.
Anakartin argb desteklemiyor kontrol edemezsin kasan 160mm destekliyorsa sığar soğutucunun fanları ramlarina değecek o yüzden biraz yukarıya takacaksin

Praitha

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Yiğit Kara
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Anakartin argb desteklemiyor kontrol edemezsin kasan 160mm destekliyorsa sığar soğutucunun fanları ramlarina değecek o yüzden biraz yukarıya takacaksin
Kendim ölçeceğim sanırım. Kasanın CPU Fan yüksekliğini bilmiyorum çözemedim.
Bazı sitelerde 150, bazı sitelerde 160 yazıyor.. Phantom Sprit almayıp Assasing King mi alsam diyorum? Aman aman bir fark olur mu? aralarında 400tl fark var. Phantom Sprit 154, Assasin King 148 mm.

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
260
İsim
Gorkem Yavuz
Anakart evet ama kasa arkadaşın dediğine göre yetersiz.

IATLASI

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
687
İsim
Furkan
Ben yeni aldım hocam 1 2 hafta oldu aynı soğutucuyu aşırı memnunum baya iyi. Bu kadar farkedeceğini düşünmemiştim. Ram tarafındaki fan rame değiyor ama az yukarı kaydırınca sorun olmuyor. Ama kasan destekliyor mu iyi bak. Fanı az yuksrı kaydıracağın için az daha fazla hesapla bence.

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
260
İsim
Gorkem Yavuz
Anakart evet ama
Bazı sitelerde 150, bazı sitelerde 160 yazıyor.. Phantom Sprit almayıp Assasing King mi alsam diyorum? Aman aman bir fark olur mu? aralarında 400tl fark var. Phantom Sprit 154, Assasin King 148 mm.
Peerless Assassin'in boyutları nasil? King den daha iyi soğutması var ama Phantom Spirit den iyi değil. Yani Spirit 1. Ve Peerless Assassin 2.

Praitha

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Yiğit Kara
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Anakart evet ama kasa arkadaşın dediğine göre yetersiz.
ARGB uyumlu değil yani? Anakart için
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben yeni aldım hocam 1 2 hafta oldu aynı soğutucuyu aşırı memnunum baya iyi. Bu kadar farkedeceğini düşünmemiştim. Ram tarafındaki fan rame değiyor ama az yukarı kaydırınca sorun olmuyor. Ama kasan destekliyor mu iyi bak. Fanı az yuksrı kaydıracağın için az daha fazla hesapla bence.
Az yukarı kaydırmak derken? (Tamamdır anladım fanı yukarı kaydırıyormuşuz :D)

IATLASI

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
687
İsim
Furkan

Az yukarı kaydırmak derken?
2 fanlı ya öncedeki ramlerin olduğu kısma gelen fan ramlere değerse az yukarı yani kasanın yan tarafına kaldırman gerekiyor. Benim ramller xpg gammix miydi neydi. Deydi bende az yuksrı kaldırdım kurtardı.

Shix2x

80+ Bronze
İşlemcin ne?

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
260
İsim
Gorkem Yavuz

Az yukarı kaydırmak derken? (Tamamdır anladım fanı yukarı kaydırıyormuşuz :D)
Yo uyumlu olması lazım anakartın.

Top Bottom