Neler Yeni

Topladığım Sistem Güzel Mi

dant3

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Emirhan Kılıçşor
Tam olarak bütçenizi belirtin ona göre önerme yapalım, kendi kafanıza göre sistem dizmeyin bilinçsiz şekilde.

dant3

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Emirhan Kılıçşor
https://www.teknobiyotik.com/bilgis...gb-16gb-ram-480gb-ssd-oyuncu-bilgisayari.html

Çok daha iyi bir tercih olacaktır, bir şey yükseltmene gerek yok.
Aşağıda video incelemesi var, oyun testlerini inceleyebilirsin.
merhaba az önce arkadaşın önerdiği sistem biraz daha iyi gibi ve fiyatları nerede ise aynı https://www.teknobiyotik.com/bilgis...-1tb-HDD-oyuncu-bilgisayari.html#!prettyPhoto
bu sistem de ekran kartını gtx 1660 super seçince aynı fiyata geliyor ama işlemcisi ryzen 5 3600 ileride ssd falan eklerim diye düşündüm
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tam olarak bütçenizi belirtin ona göre önerme yapalım, kendi kafanıza göre sistem dizmeyin bilinçsiz şekilde.
ya şimdi 4500 gibi bir bütçem rahat var fakat interneten baktım istediğim fiyata pek iyi sistemler yok bütçeyi yükselte bildiğim kadar yükseltiyorum fakat amacım en ucuza almak :)

merhaba az önce arkadaşın önerdiği sistem biraz daha iyi gibi ve fiyatları nerede ise aynı https://www.teknobiyotik.com/bilgis...-1tb-HDD-oyuncu-bilgisayari.html#!prettyPhoto
bu sistem de ekran kartını gtx 1660 super seçince aynı fiyata geliyor ama işlemcisi ryzen 5 3600 ileride ssd falan eklerim diye düşündüm
o sistemin anakartını değiştirin, asrock veya gigabyte b450 ile. SSD de kesinlikle ekleyin yavaş bilgisayar birazcık yoruyor insanı.

Yigit06

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
158
İsim
Yiğit

ya şimdi 4500 gibi bir bütçem rahat var fakat interneten baktım istediğim fiyata pek iyi sistemler yok bütçeyi yükselte bildiğim kadar yükseltiyorum fakat amacım en ucuza almak :)
kanka 6582 tl ye rx 5600 xt ekran kartı, ryzen 5 3600 işlemci, b550 anakart mesh yapı kasa filan var yükseltirsen bütçeni webtekno silver al bunu incehesapta

dant3

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Emirhan Kılıçşor
o sistemin anakartını değiştirin, asrock veya gigabyte b450 ile. SSD de kesinlikle ekleyin yavaş bilgisayar birazcık yoruyor insanı.
öyle yapınca çok daha pahalı oluyor senin dediğin sistemi almak daha mantıklı o zaman

öyle yapınca çok daha pahalı oluyor senin dediğin sistemi almak daha mantıklı o zaman
o yüzden daha iyi olacaktır dedim. ram'de 16 gb olacak. 8gb yetersiz kalabiliyor.
Hem ram hem ssd olursa daha hızlı olacak bilgisayarın, aşağıda inceleme videosu var sistemin oradan bak o videoda "ryzen 5 1600 AF" var senin alacağın 2600, 10 fps falan daha fazla alırsın. Ama yine de sorun yok çoğu oyunu 1080P ultra oynuyorsun.

dant3

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Emirhan Kılıçşor
o yüzden daha iyi olacaktır dedim. ram'de 16 gb olacak. 8gb yetersiz kalabiliyor.
Hem ram hem ssd olursa daha hızlı olacak bilgisayarın, aşağıda inceleme videosu var sistemin oradan bak o videoda "ryzen 5 1600 AF" var senin alacağın 2600, 10 fps falan daha fazla alırsın. Ama yine de sorun yok çoğu oyunu 1080P ultra oynuyorsun.
bakıcam incelemesine mantıklı geldi bu sistem 2600 ile 3600 ile arada kaç fps farkı vardır sence çok dağlar gibi bir fark olmadığı sürece sıkıntı olmaz

dant3

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Emirhan Kılıçşor
bazı oyunlarda 20-30 fps fark attığı olmuş 3600 ün fakat 150 fps ile 180 fps arasında ki farkı hissedeceğimi sanmam benim tek derdim şuan ki oyunları en yüksek ayarlarda açsın ki açıyor fakat şöyle bir şey de var bu sistem kaç yıl gider yani ne zaman yenilemem gerekir

Çınar Yaşar

80+ Gold
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
971,429
Üyeler
153,557
Son üye
seeleren
Top Bottom