Neler Yeni

Topladığım sistem uyumlu mu? 6900xt + 5800x3d

konate

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
kerem cen
Parçaları uygun fiyata bulduğumu düşündüğüm için biraz hızlı davranıp bir sistem oluşturdum parçaların bazıları elimde bazıları ise kargoda.

Sistemi yazıyorum eğer bi sıkıntı var, uyumsuz çalışır diyorsanız parçaları açmadan iade edebilmek için sürem var. Bilenlerden en azından bi teyit alırsam mutlu olurum.

Sapphire AMD Radeon RX 6900XT Toxic Gaming (Sıvı soğutuculu) Limited Edition (Gpu)

Ryzen 7 5800x 3D (Cpu)

MSI MPG x570 Gaming Plus ATX (Anakart)

Cooler Master XG 850 Platinum (850W Psu)

Corsair iCUE 5000x RGB Beyaz (Kasa)

Gigabyte 27" G27QC A 165Hz 1ms QHD (Monitör)

(Ram, ssd ve işlemci sıvı soğutucusu öteki kasamda mevcut, onları bu kasaya ekleyeceğimden yazma gereği duymadım.)

Kullanım amacım oyun.

Son düzenleme:

Lunchx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
831
İsim
Hasan Ciftci
Hocam sistem çok güzel, fakat profesyonel kullanım alanınız yok ise X570 önermem.
Mesaj otomatik birleştirildi:

B550 de de aynı şeyler yapılıyor oc gibi vesaire sağlam bir b550 yeter bana göre.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,177
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Anakart değiştir bence çok giriş seviyesi kalmış

konate

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
kerem cen
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam sistem çok güzel, fakat profesyonel kullanım alanınız yok ise X570 önermem.

B550 de de aynı şeyler yapılıyor oc gibi vesaire sağlam bir b550 yeter bana göre.
Amazon'da sınırlı süreyle 20 stok vardı 3700tlye hemen kaptım bir dezavantajı yoksa kullanırım b550 fiyatına aldım diye düşünüyorum. Şuan fiyatı 4700e çıktı geri.

Anakart değiştir bence çok giriş seviyesi kalmış
ne gibi bir dezavantaj yaratabilir ki anakart

Dahası  
Reaksiyon skoru
123
İsim
Efe pınar
Parçaları uygun fiyata bulduğumu düşündüğüm için biraz hızlı davranıp bir sistem oluşturdum parçaların bazıları elimde bazıları ise kargoda.

Sistemi yazıyorum eğer bi sıkıntı var, uyumsuz çalışır diyorsanız parçaları açmadan iade edebilmek için sürem var. Bilenlerden en azından bi teyit alırsam mutlu olurum.

Sapphire AMD Radeon RX 6900XT Toxic Gaming (Sıvı soğutuculu) Limited Edition (Gpu)

Ryzen 7 5800x 3D (Cpu)

(Ram, ssd ve işlemci sıvı soğutucusu öteki kasamda mevcut, onları bu kasaya ekleyeceğimden yazma gereği duymadım.)
Açıkcası amd bana göre biraz riskli kısa vadede çünkü çok şikayet gördüm amd kullanıyordum şöyle hatalarla karşılaştım nvidia aldım kurtuldum diyen, ama uzun vadede bu hataları çöze bilirler fsr ve rtx Konusunda gelişe bilirler sisteme gelicek olursak parçalar uyumlu ama ben olsam nvidia tercih edip riske atmazdım

Dahası  
Reaksiyon skoru
123
İsim
Efe pınar

Ryzen 7 5800x 3D (Cpu)

Evet şimdi baktımda anakart cidden giriş seviyesi duruyor

konate

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
kerem cen
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben de intel ve nvidiadan başkasını kullanmadım yıllardır ama muadilleri arasındaki fiyat farklarına bakılınca riske girmeye değer diye düşündüm.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,177
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Amazon'da sınırlı süreyle 20 stok vardı 3700tlye hemen kaptım bir dezavantajı yoksa kullanırım b550 fiyatına aldım diye düşünüyorum. Şuan fiyatı 4700e çıktı geri.
X570 Gaming plus kötü bir anakart. B550 modeli zaten ondan daha iyi. PCI 4.0 avantajı var sadece tüm slotlarda.

Lunchx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
831
İsim
Hasan Ciftci

ne gibi bir dezavantaj yaratabilir ki anakart
Ha anladım o zaman iyi beş değere almışsınız.

Lunchx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
831
İsim
Hasan Ciftci
Ben de intel ve nvidiadan başkasını kullanmadım yıllardır ama muadilleri arasındaki fiyat farklarına bakılınca riske girmeye değer diye düşündüm.
sizin yerinizde olsam 12. Nesil bir intel toplarsam en azından ileride 13. Nesile geçerdiniz.

konate

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
kerem cen
X570 Gaming plus kötü bir anakart. B550 modeli zaten ondan daha iyi. PCI 4.0 avantajı var sadece tüm slotlarda.
geri iade edebilirim ancak biraz basitçe anlatırsanız ne gibi bir sıkıntı yaratabilir bana

sizin yerinizde olsam 12. Nesil bir intel toplarsam en azından ileride 13. Nesile geçerdiniz.
5800x3d pr mıdır reklam mıdır bilmiyorum testlerde de izledim gerçekten çok güçlü bi işlemci diyolar oyunlarda. zaten kullanım amacım oyun.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
971,436
Üyeler
153,561
Son üye
kpap273
Top Bottom