Neler Yeni

Toplama Bilgisayar Tavsiyeleriniz Nelerdir ? (Bütçe 35K)

Erlik

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
90
İsim
Boris Manco
Merhaba arkadaşlar elimde olan bilgisayarı satıp üstüne para ekleyip bir bilgisayar toplamak istiyorum. Hazır sistemler daha ucuz olabilir ama bu seferde bütün parçalar içime sinmiyor. Öneriniz olan kasa varsa bakabiliriz tabi. Uzun süredir bilinen markalar haricini sizin önerilerinizle inceleyebilirim. Bu noktada tek tek kendim seçip toplamaya karar verdim. Aklımda şuanda aşağıda ki parçalar var.

İşlemci : R5 5600X
Ekran Kartı : MSI RTX 3070 Ti GAMING X TRIO
Anakart : MSI MAG B550M
Sıvı soğutucu : ID-COOLING ZoomFlow 360X

Buraya kadar 27K ediyor. Benim düşündüğüm max bütçe 35K. Ram ve Kasa çok kritik değil bu bütçede her türlü halledilir gibi. Fakat PSU da 3 fazla olsun güvenilir olsun görüşündeyim.

Şimdi gelelim özetine. Bu kasadan daha iyisi toplanabilir mi ? Toplanırsa ne önerirsiniz ? Darboğaz riski var mı ? Eksik parçalara öneriniz var mı ?

Tüm öneri, görüş ve yorumlarınızı bekliyor olacağım. Eğer alırsam bir performans ve kurulum videoları yaparız buraya beraber topladığımız pc diye. Emeği geçenlere de şimdiden çok teşekkürler.

Bu Ne Diyo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
215
İsim
emre can
Merhaba arkadaşlar elimde olan bilgisayarı satıp üstüne para ekleyip bir bilgisayar toplamak istiyorum. Hazır sistemler daha ucuz olabilir ama bu seferde bütün parçalar içime sinmiyor. Öneriniz olan kasa varsa bakabiliriz tabi. Uzun süredir bilinen markalar haricini sizin önerilerinizle inceleyebilirim. Bu noktada tek tek kendim seçip toplamaya karar verdim. Aklımda şuanda aşağıda ki parçalar var.

İşlemci : R5 5600X
Ekran Kartı : MSI RTX 3070 Ti GAMING X TRIO
Anakart : MSI MAG B550M
Sıvı soğutucu : ID-COOLING ZoomFlow 360X

Buraya kadar 27K ediyor. Benim düşündüğüm max bütçe 35K. Ram ve Kasa çok kritik değil bu bütçede her türlü halledilir gibi. Fakat PSU da 3 fazla olsun güvenilir olsun görüşündeyim.

Şimdi gelelim özetine. Bu kasadan daha iyisi toplanabilir mi ? Toplanırsa ne önerirsiniz ? Darboğaz riski var mı ? Eksik parçalara öneriniz var mı ?

Tüm öneri, görüş ve yorumlarınızı bekliyor olacağım. Eğer alırsam bir performans ve kurulum videoları yaparız buraya beraber topladığımız pc diye. Emeği geçenlere de şimdiden çok teşekkürler.
oraya bi 3080 koy 1080 de dar boğaz olur büyük ihtimalle ama 2k sorun olmaz, psu 750w yeter msı asus felan 5 sene garantili ürünleri var https://www.amazon.com.tr/dp/B08MWC...e=380333&creativeASIN=B08MWCYV65&linkCode=asn, sıvı soğutman var çok kaliteli bi kasaya gerek yok bence bu işini görür https://www.akakce.com/bilgisayar-k...n-temp-cam-rgb-atx-kasa-fiyati,999056539.html
ve biraz daha beklemeni tavsiye ederim hem yeni ekran kartları çıkacak fiyatları etkiler baya hemde 28 ekimde ötv kdv indirimi var

Erlik

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
90
İsim
Boris Manco
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
2K için kurmayı düşünüyorum dediğiniz gibi. Ekran bütçeden hariç alınacak. 3080 ile yapınca 33-34 olmuştu fiyatlar o yüzden çıkartmıştım ama tekrar bakabilirim. Kasa çok iyi duruyor hava akışı falan nasıl acaba ?

Haklısınız hem 4000 serisi hemde indirim muhabbeti kritik ama 1 ay içinde halletmemde gerekiyor. Parça parça elimde ki kasa ile oynayabilirim aslında ekran kartı ve işlemci hariç hepsini alıp bunları en son alabilirim.

5600X ve 3080 için bazı yerlerde darboğaz demişler bazı yerlerde de yok demişler o çok kafama takıldı... Sizin ekledikleriniz ve 3080 ile olur diyorsunuz doğru muyum ?

Top Bottom