Neler Yeni

Trojan sonrası şifre sızması

tifosi16

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Fatih
İyi günler, 1 hafta önce crackli dosya indirirken bilgisayarıma bir virüs bulaştı (trojanmış). İlk başta önemsemedim ve virüs bulaştıktan sonra instagram hesabımda takip edilen artışı ve rastgele beğeniler olduğunu gördüm. İnstagram için gerekli önlemleri aldım, ertesi gün ise 400k izlenmesi olan youtube hesabıma (gmail hesabım) erişimimi kaybettim. Bu hesabımdan ümidimi kestim, zaten ismini vs. değiştirmişler, içerikleri boşaltmışlar. İnstagram ve youtube hesaplarıma yapılan müdaheleye kadar şifrelerimi değiştirmemiştim. Bu olaydan sonra ilk işim banka kartlarımı iptal etmek oldu devamında bilgisayarı formatladım. 2 SSD'im vardı ikisini de formatlarken biçimlendirdim. Bilgisayarımda açık olan diğer gmail hesaplarımın şifrelerini değiştirdim. 2FA ları aktifleştirdim. Şuan kaspersky ve malwarabyte sonuçlarında virüs bulmuyor.

Bu olaylardan 3 4 gün geçtikten sonra diğer gmail hesaplarıma girme denemeleri hala oluyor. Bugün bu bildirimi aldım ve başımdan aşağı kaynar sular döküldü. Güvenlik önlemlerimi aldıktan sonra tekrar hesaplara erişim gibi bir durum olur mu acaba ? Gmail hesaplarımdaki üyeliklerimi sıfır gmail hesabına geçiriyorum ve bu gmail hesabımı kullanmayı düşünmüyorum. Bilgisayarda da bir daha gmail hesabı açmayı düşünmüyorum.
Bu konuda tecrübeli kişiler yardımcı olabilir mi, teşekkürler
1717597695418.png

Top Bottom