Neler Yeni

Trojan, virüs (acil yardım)

Mttx27

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mert Can
IMG_6766.jpeg
Merhaba acil olarak yardıma ihtiyacım var. 2018 Yılında bir arkadaşım tarafından trojan virüsü yemiştim. Bilgilerime erişmişti. Yıllardır erişimi var mı bilmiyorum. Yeni laptop ve yeni telefon almıştım son üç senede. Dün instagramhesabımdan çıkış yaptığımda bu kişinin instagram hesabı giriş yapma kısmında gözüküyordu nasıl oldu bu anlayamıyorum yıllardır onunla bir iletişimim yok. Ardından onun hesabına giriş yapmayı denediğimde parola istedi. Bu kişi telefonuma erişim sağlamış olabilir mi? (iPhone kullanıyorum) Gerçekten kafayı yemek üzereyim dün onu gördükten sonra neye uğradığımı şaşırdım. Telefonumda trojan olup olmadığını nasıl anlarım, nasıl temizlerim. Ya da bu instagram hesabına kendi cihazımdan nasıl girdi lütfen yardım edin.

FORİ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
549
İsim
Eray İstanbul
Steam
FORİ
Discord
FORİ
Alıntıyı görüntüleMerhaba acil olarak yardıma ihtiyacım var. 2018 Yılında bir arkadaşım tarafından trojan virüsü yemiştim. Bilgilerime erişmişti. Yıllardır erişimi var mı bilmiyorum. Yeni laptop ve yeni telefon almıştım son üç senede. Dün instagramhesabımdan çıkış yaptığımda bu kişinin instagram hesabı giriş yapma kısmında gözüküyordu nasıl oldu bu anlayamıyorum yıllardır onunla bir iletişimim yok. Ardından onun hesabına giriş yapmayı denediğimde parola istedi. Bu kişi telefonuma erişim sağlamış olabilir mi? (iPhone kullanıyorum) Gerçekten kafayı yemek üzereyim dün onu gördükten sonra neye uğradığımı şaşırdım. Telefonumda trojan olup olmadığını nasıl anlarım, nasıl temizlerim. Ya da bu instagram hesabına kendi cihazımdan nasıl girdi lütfen yardım edin.
Kanka apple kullanıyorsan telefonuna erişmiş olması çok zor, hemen bütün hesaplarındaki şifreleri değiştir, ama önce bütün bilgisayarlarını tamamen sıfırla, gerekirse kapat veya internetini kes sonra sıfırla. Telefondan bütün hesapların şifresini değiştirip bütün bilgisayar ve android telefonları sıfırladıktan sonra bir şey olacağını sanmıyorum. En rahatı insta hesabını kalıcı olarak kapatman bence (bundan emin değilim) Çok korkutucu bir durum ama geçmiş olsun. Bende bildiğim kadar yazıyorum.

Mttx27

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mert Can
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kanka apple kullanıyorsan telefonuna erişmiş olması çok zor, hemen bütün hesaplarındaki şifreleri değiştir, ama önce bütün bilgisayarlarını tamamen sıfırla, gerekirse kapat veya internetini kes sonra sıfırla. Telefondan bütün hesapların şifresini değiştirip bütün bilgisayar ve android telefonları sıfırladıktan sonra bir şey olacağını sanmıyorum. En rahatı insta hesabını kalıcı olarak kapatman bence (bundan emin değilim) Çok korkutucu bir durum ama geçmiş olsun. Bende bildiğim kadar yazıyorum.
Öncellikle cevabın için teşekkür ediyorum. Apple telefonlarına trojan girmediği söyleniyor benimde bilgim bu yöndeydi ama instagram hesabı nasıl benim cihazımda açık olabiliyor anlayamıyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İnsanın böyle arkadaşı varken düşmana ne hacet.
Cevabın için teşekkür ederim. Gerçekten de öyle yıllar önce beni paranoyak yapmıştı. Yıllardır bir iletişimim vs yoktu. Onun üzerinden altı senede telefonumu ve bilgisayarımı değişmiştim. Yine de nasıl oldu bilmiyorum cihazımda instagram hesabı gözüküyor.

nightsoldier

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
371
İsim
C.S.
Apple telefonlara da virüs girer. Android kadar kolay enfekte olamaz ama sonuçta açık kapı buldunduğu anda virüs girer.
Yıllık 60₺'ye norton antivirüs programı alabilirsiniz. Telefonu itunes ile sıfırlayıp, yeni iphone olarak kurup tüm uygulamaları elle tek tek indirirseniz telefondaki zararlı yazılımdan kurtulursunuz. Norton alırsanız, o modeminizdeki ve ağınızdaki istemsiz hareketleri bile algılar, mail kutunuzu tarar.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
908,246
Üyeler
140,966
Son üye
Reapolse
Top Bottom