Neler Yeni

Türk Halkının Hiçbir Şeyi Protesto Etmemesi

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

Ensar

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,125
İsim
Ensar
Türk halkı neden hiçbir şeyi protesto etmiyor? Neden tepki vermiyor?
Gelen zamları, vergileri falan protesto etmiyor... Kemal Kılıçdaroğlu'nun istifa etmesi için neden bir şey yapılmıyor? Yani yüzbinlerin, milyonların dışarı çıkıp Kılıçdaroğlu'nun istifa etmesi için protesto etmesinden bahsediyorum.

Edit: Bazen hâlâ böyle şeyleri sorguladığım için kendime şaşırıyorum. Bu halk, litresine 20-25 lira verdiği akaryakıt ile seçim akşamı konvoy yaptı...

Son düzenleme:

Judgment Cut

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Toplumun yarısı biat ettiği için, diğer yarısı da sindirildiği için protesto etmiyor.

Ensar

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,125
İsim
Ensar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Bura.K

80+ Silver
Protesto edersen hemen FETÖCÜ, PKK'lı Hain ilan edilirsin ve yüzüne 30 tane jop yersin.

Türkiye'de organizasyon yok. Gezi Protestosunda gördük bunu. Herkes kafasına buyruk hareket ediyor.
Protestolar da kafasına göre hareket etmek Protestoyu, Terör bir eylem haline getirir ve baştakinin işine gelir.

Türk halkı hem protesto etmeyi bilmiyor hem de aşırı s...

Judgment Cut

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Erdoğan için diyorsan hadi onu seçmenin yarısı destekliyor. Peki Kılıçdaroğlu?

Muhalefet partisi liderini neden protesto edeceksin ki? İktidar her türlü politikada dibi görmüş olmasına rağmen biat itaat kültürü yüzünden oy vermeye devam eden eğitimsiz bir kitlenin sorumlusu muhalefet mi? MHP gibi bir partinin %10 alması, ülkedeki seviyeyi özetliyor. Kemal Kılıçdaroğlu'nun şu an tek destekçileri parti içindeki dalkavukları o kadar.

Charles Darwin

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,127
İsim
Alpaslan Çevikel
Türk halkı neden hiçbir şeyi protesto etmiyor? Neden tepki vermiyor?
Gelen zamları, vergileri falan protesto etmiyor, hadi neyse... Kemal Kılıçdaroğlu'nun istifa etmesi için neden bir şey yapılmıyor? Yani yüzbinlerin, milyonların dışarı çıkıp Kılıçdaroğlu'nun istifa etmesi için protesto etmesinden bahsediyorum.
Tanju Özcan yürüyüş yaptı diyebilirsiniz ama bence yetersizdi.
Geçen haberini okudum Afrika'da bir ülkemi ne gelen zamlar yüzünden galiba halk sokağa dökülmüş bu kadar beyni uyuşmuş bir milletimiz olamaz ya zaten ben doğduktan 2 gün sonra yani 3 Kasım 2002 tarihinde AKP iktidara gelmiş hayata şanssız bir insan olarak başlamışım 🤣

Enver Paşa

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,157
İsim
Stanker
İlgilendiği Kategoriler
Tarih, Siyaset
Bi şey değişmeyeceği için

Ensar

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,125
İsim
Ensar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Muhalefet partisi liderini neden protesto edeceksin ki? İktidar her türlü politikada dibi görmüş olmasına rağmen biat itaat kültürü yüzünden oy vermeye devam eden eğitimsiz bir kitlenin sorumlusu muhalefet mi? MHP gibi bir partinin %10 alması, ülkedeki seviyeyi özetliyor. Kemal Kılıçdaroğlu'nun şu an tek destekçileri parti içindeki dalkavukları o kadar.
Çünkü muhalefet başarısız bir muhalefet, KK başarısız bir siyasetçi. O ve yanındakiler gitmediği sürece hiçbir şeyin değişeceğini sanmıyorum. Aday başka biri olsaydı emin olun, %50+1'i muhalefet alırdı. O kadar seçim kaybetmesine rağmen, kaybedeceği hâlde böyle bir seçimde aday oluyor ve yine kaybedip sonra da koltuğu bırakmıyorsa, orada bir sorun vardır. Seçmeni değiştiremeyiz ama siyasetçileri değiştirebiliriz.

-Akın Taşkan-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,825
İsim
Akın Taşkan
İşim var o yüzden olabilir mi

Judgment Cut

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Çünkü muhalefet başarısız bir muhalefet, KK başarısız bir siyasetçi. O ve yanındakiler gitmediği sürece hiçbir şeyin değişeceğini sanmıyorum. Aday başka biri olsaydı emin olun, %50+1'i muhalefet alırdı. O kadar seçim kaybetmesine rağmen, kaybedeceği hâlde böyle bir seçimde aday oluyor ve yine kaybedip sonra da koltuğu bırakmıyorsa, orada bir sorun vardır. Seçmeni değiştiremeyiz ama siyasetçileri değiştirebiliriz.

Kılıçdaroğlu istifa etse bile bir şeylerin değişeceğini düşünmüyorum fakat kesinlikle istifa etmesi gerekirdi. Ve Kılıçdaroğlu'nun istifa ettiği senaryoda şunları sırasıyla görecektik. Önce tiranlığını kurmuş iktidar "başarılı bir muhalefet ile... bık bık" diye saçmalayacak. Daha sonra bunların zihniyeti değişmedi hep aynı iftirasıyla saldırılarına devam edecek. Bu manipülasyona muhalefet kanadından katılanlar da olacak ve biz yine başa döneceğiz. Çünkü toplumun çok büyük bir çoğunluğunun ihanete varan bir akıl tutulması yaşadığı gerçeği ile yüzleşmek istemiyoruz nedense.

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
34,779
İsim
Mert Can Ergün
Polisler müdahale ettiği için hiç bir şey yapamıyorsun bu ülkede sesini tepkini göstermeye izin vermiyorlar

Kara*

80+ Silver
Malum kişiler tarafından yollanan aynasızlar sayesinde en ufak bir şey yap bak nasıl içeridesin, öyle eskisi kadar protesto yaptırmazlar ki zaten iyi bir şey için bile yapsan nafile. Daha doğrusu halk olarak böyle şeylere alışık olmadığımız için yapmamız sağlıklı olmuyor, ister istemez işine gelen örgütler direk kendilerini araya katacağı için işin sonunda vatan haini, dinsiz, fetöcü, olursun. Ama evvela apk yalamacılığı sloganları atarak protesto yap kılına dahi dokunamazlar, özetle olmaz yani her türlü engeli yersin her yerden, halkın yarısı memnun olduğu için boşa olur. Gezi olaylarında yeterince gördük bizden hayır olmaz maalesef.

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Top Bottom