Neler Yeni

BİLGİSAYARIM BOZUK MU?

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
hasan demirci
Pc 5ay önce vatandan toplandı bileşenler 4060 ti i5 13400f sistemde her oyunda aldığım fps değerleri olması gereken değerler fakat pc ile ilgili bir sıkıntı varki topladığım zaman bilmiyordum bunu rampage psular çok kötüymüş o zaman bunu bilmediğimden bilgisaraylardanda anlama düzeneğim ekran kartı ve işlemciden ibaret olduğundan bunu çok sorun etmiyip sistemi kurmuştum sistemi 5 aydır kullanıyorum dediğim gibi oyun performansında hiçbir sorun yok fakat arada sırada forumlarda youtubeda googleda başka sitelerde gezinirken bilgisiyarın ekranında bozulmalar oluyor elimde bir ss yok bunlar 2 3 saniye oluyo veya anlık oluyo geçiyor bunu sistemi aldığımda çok yaşıyordum fakat şu aralar çok az rastlıyordum bugünde başlangıç çubuğu dahil olmak üzere ekranda bir bozulma oldu benim korkum psu bir gün elimde kalır mı sisteme zarar verir mi sistemi geçtim kasa masanın üstünde duruyo aramdaki mesafe 20cm var ya da yok Allah korusun ölür müyüm yada ağır bı şekilde yaralanır mıyım öyle bi durum olur mu ilk endişem bu 2. olarak bunu sadece googleda gezinirken yaşıyorum ve geçenlerde ubisoftun launcerını kullanırken ondada renkler sürekli bozuluyordu uygulamada gezinmeyecek haldeydi fakat şuan girdiğimde bir problem yok fakat ben googleda bu kadar şey yaşarken bilgisiyarı aldığımdan beri en az 15 farklı oyuna 100lerce saatimi gömdüm ve hiçbirinde görüntü bozulmadı ve ya başka bir durum yaşanmadı gerçekten anlamıyorum ama tedirginim patlar falan diye yardımcı olursanız sevinirim

PSU modeli bu

Ekler

• Ekran görüntüsü 2024-05-05 031043.png
    Ekran görüntüsü 2024-05-05 031043.png
    37.4 KB · Hit: 29

-Mehmet-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,490
İsim
Mehmet Aslan
Pc 5ay önce vatandan toplandı bileşenler 4060 ti i5 13400f sistemde her oyunda aldığım fps değerleri olması gereken değerler fakat pc ile ilgili bir sıkıntı varki topladığım zaman bilmiyordum bunu rampage psular çok kötüymüş o zaman bunu bilmediğimden bilgisaraylardanda anlama düzeneğim ekran kartı ve işlemciden ibaret olduğundan bunu çok sorun etmiyip sistemi kurmuştum sistemi 5 aydır kullanıyorum dediğim gibi oyun performansında hiçbir sorun yok fakat arada sırada forumlarda youtubeda googleda başka sitelerde gezinirken bilgisiyarın ekranında bozulmalar oluyor elimde bir ss yok bunlar 2 3 saniye oluyo veya anlık oluyo geçiyor bunu sistemi aldığımda çok yaşıyordum fakat şu aralar çok az rastlıyordum bugünde başlangıç çubuğu dahil olmak üzere ekranda bir bozulma oldu benim korkum psu bir gün elimde kalır mı sisteme zarar verir mi sistemi geçtim kasa masanın üstünde duruyo aramdaki mesafe 20cm var ya da yok Allah korusun ölür müyüm yada ağır bı şekilde yaralanır mıyım öyle bi durum olur mu ilk endişem bu 2. olarak bunu sadece googleda gezinirken yaşıyorum ve geçenlerde ubisoftun launcerını kullanırken ondada renkler sürekli bozuluyordu uygulamada gezinmeyecek haldeydi fakat şuan girdiğimde bir problem yok fakat ben googleda bu kadar şey yaşarken bilgisiyarı aldığımdan beri en az 15 farklı oyuna 100lerce saatimi gömdüm ve hiçbirinde görüntü bozulmadı ve ya başka bir durum yaşanmadı gerçekten anlamıyorum ama tedirginim patlar falan diye yardımcı olursanız sevinirim

PSU modeli bu
Google da tahminimce anlık siyah pixeller gelip gidiyor böyle bir sorun yaşıyorsun. Korkmana gerek yok psu ile alakalı değil google ile alakalı bir sorun bu. İnternette aratarak çözümüne ulaşabilirsin. Gelelim psu ya, psu aslında bir bilgisayarın en önemli parçasıdır, kısa devre yaparsa bilgisayarın geneline zarar verebilir. Fakat çok elektrik kesintisinin olduğu bir yerde yaşamıyorsan korkmana gerek yok o psu seni idare eder. Şayet çok elektrik kesiliyorsa sıkıntı olma ihtimali olabilir. Rampage gibi markaların psu ları genelde ucuz ve düşük kalitede parçalardan oluşuyor ve sorunlu bir muhitte yaşıyorsan çabuk arıza verebiliyorlar. Bu sebeple eline para geçtiğinde kaliteli bir psu alıp değiştirmeni öneririm. İdare eder seni çok paniklemene gerek yok. Eline ne zaman para geçerse o zaman değiştir.

Zamazingoo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
317
İsim
İbrahim Toglu
Allah korusun ölür müyüm yada ağır bı şekilde yaralanır mıyım öyle bi durum olur mu
QJHSJWHEHEJJEJS 🤣🤣 Öncelikle sakin ol. Psu c4 gibi patlamaz en fazla içindeki kapasitörler patlar. patlama dediğim de elektriksel anlamda yani. Koku gelir kısa devre sonucu,diğer pc bileşenlerine zarar verir fln.
En fazla çok dandik psu'larda çarpılırsın o da elektrik fişe takılı iken psu'ya dokunmadığın sürece sorun yok.Her ne kadar bu markalar dandik olsa da yönetmelik gereği kaçak akım güvenliğine uymak zorundalar. Benim bahsettiğim çarpılma dışı beyaz sac kaplı eski psu'larda.

fakat arada sırada forumlarda youtubeda googleda başka sitelerde gezinirken bilgisiyarın ekranında bozulmalar oluyor elimde bir ss yok bunlar 2 3 saniye oluyo veya anlık oluyo geçiyor.
Sorununa gelirsek.Ekranda anlık bozulma ve git gel psu kaynaklı olabilir de olmayabilir de. Yaşadığın muhitte düzensiz akım sorunu varsa psu'ya dengesiz akım gideceği için bileşenlerde parazit yapabilir.Psu da dandik olduğundan dengesiz 12v akımı dengeleyemez. Bunu tv'lerde de görürüz genelde ekranda bozulmalar olur düşük akımda fln.
Bunu anlamanın basit yolu başka bir psu takıp test etmek. Sorun yoksa 2.suçlu ekran kartı..
Bu arada sorun monitör kaynaklı da olabilir. Tv varsa ona takarak deneyebilirsin.
Veya sorun tamamen yazılımsaldır. Bunu da temiz bir format ile anlayabilirsin.

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
915,011
Üyeler
141,920
Son üye
babapuro486
Top Bottom