Neler Yeni

Türk Telekom Adilsizliği (Bi çıkar yolu arıyorum)

Kormts

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
721
İsim
Yunus
Arkadaşlar merhaba yeni bir eve taşındım (oturduğum şehrin bir ilçesi) ilk etapda bana altyapı olmadığı söylendi (komşularımda alt komşum dahil bulunmakta) sonrasında Türk Telekom merkezlerine gidince port olmadığını isterseniz açarız dendi.

Port açarlarsa kendilerini kullanmam gerektiklerini ve 12+12 ay taahhüt (tamamen yasayı çiğniyorlar) minmum 16 Mbps için ilk 12 ay 190+30 TL modem sonrasında 230+30 TL modem ücreti alacaklarını söylediler. (ki bana 16 değil 50 lazım olsa ona da 350₺ fiyat çekiyorlar.)

Farklı ISS'ler altyapın yok biz veremeyiz diyor Türk Telekom tamamen hainlik yapıyor ben ne yapacağımı şaşırdım inankınki.

+ Olarak burada sürekli ikamet etmeyeceğim (hafta sonu ve yaz ayları olmayacağım) ben 2yıl taahhüt neden alayım?

Şu an tamamen ne yapacağım hakkında kararsızım ama bunlara bu kadar para vermekte istemiyorum bir çıkış yolu arıyorum.

mesut3467

80+ Bronze
Adeletsizlik Turktelekomun devlet eliyle tekeleştirilmesi yüzünden gerçekleşiyor. Altyapı sağlayabilen çok fazla sağlayıcı yok zaten Turkcell filan veremeyiz diyorsa mecbur kalıyorsun. Siz şanslısınız yine altyapınız oluşturulacakmış. Parasını fazlaca vermek isteyip altyapı alamayanlar var.

Kormts

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
721
İsim
Yunus
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Adeletsizlik Turktelekomun devlet eliyle tekeleştirilmesi yüzünden gerçekleşiyor. Altyapı sağlayabilen çok fazla sağlayıcı yok zaten Turkcell filan veremeyiz diyorsa mecbur kalıyorsun. Siz şanslısınız yine altyapınız oluşturulacakmış. Parasını fazlaca vermek isteyip altyapı alamayanlar var.

Bunlara para yedirmek istemiyorum işte sorunum bu çünkü kendileri ile görüştüm sonra yasaları kurcaladım birçok usulsüzlük yapıyolar.

Örneğin 1 yıldan fazla taahüt olduğunda cayma hakkımız doğuyor ama bunlar 12 ay taahüt 12 ay söz adı ile sözlsşme yapıyor.
Sonrasında biz vazgeçmek istediğimizde (Yasaları kullanarak) bize taahütün az döneminin indirimini ödetiyor ama buradada şöyle bir şey varki 200₺ lik paketi 500 gösterip 300₺ indirim gösteriyolar ve bunu bizden kesmeye çalışıyorlar

Myst3ry

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
63
İsim
Can
Birsürü iss var apartmanına kadar altyapı gelmiş illaki biri senin yerine telekoma talepte bulunur port açarlar. Aradığın firmaları yazarsan forumdakiler belki başka firma da önerir. Konuştuğun firmalarla telekom port vermedi vs. falan karıştırma onlar halletmeyi denesin. Altyapı yok derlerse var de diret derim. Hizmet verirsek taahhüdü bindiririz demeleri saçmalık olmuş. 2022 deyiz kablonet dahi apartmandan biri istesin istemesin altyapı geldiyse apartmana kutuyu koyuyor geçiyor.

Yusufx

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,156
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
İç donanımlar , Toplama Bilgisayar Tavsiye
Arkadaşlar merhaba yeni bir eve taşındım (oturduğum şehrin bir ilçesi) ilk etapda bana altyapı olmadığı söylendi (komşularımda alt komşum dahil bulunmakta) sonrasında Türk Telekom merkezlerine gidince port olmadığını isterseniz açarız dendi.

Port açarlarsa kendilerini kullanmam gerektiklerini ve 12+12 ay taahhüt (tamamen yasayı çiğniyorlar) minmum 16 Mbps için ilk 12 ay 190+30 TL modem sonrasında 230+30 TL modem ücreti alacaklarını söylediler. (ki bana 16 değil 50 lazım olsa ona da 350₺ fiyat çekiyorlar.)

Farklı ISS'ler altyapın yok biz veremeyiz diyor Türk Telekom tamamen hainlik yapıyor ben ne yapacağımı şaşırdım inankınki.

+ Olarak burada sürekli ikamet etmeyeceğim (hafta sonu ve yaz ayları olmayacağım) ben 2yıl taahhüt neden alayım?

Şu an tamamen ne yapacağım hakkında kararsızım ama bunlara bu kadar para vermekte istemiyorum bir çıkış yolu arıyorum.
Uydu interneti vardı onu bi araştır derim yani başka çözüm yok turkcell superbox falan var çözüm.

Kormts

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
721
İsim
Yunus
Uydu interneti vardı onu bi araştır derim yani başka çözüm yok turkcell superbox falan var çözüm.

Superbox 100Gb için 200₺ istiyor oda pahalı ve kotası az hadi bunları geçiyorum burada internetde kötü (Mobil veriden bahsediyorum)

Uydunet içinde 16 Mbps için 220₺ +600₺ kurulum ücreti istiyolar

Birsürü iss var apartmanına kadar altyapı gelmiş illaki biri senin yerine telekoma talepte bulunur port açarlar. Aradığın firmaları yazarsan forumdakiler belki başka firma da önerir. Konuştuğun firmalarla telekom port vermedi vs. falan karıştırma onlar halletmeyi denesin. Altyapı yok derlerse var de diret derim. Hizmet verirsek taahhüdü bindiririz demeleri saçmalık olmuş. 2022 deyiz kablonet dahi apartmandan biri istesin istemesin altyapı geldiyse apartmana kutuyu koyuyor geçiyor.

Uydunet içinde 16 Mbps için 220₺ +600₺ kurulum ücreti istiyolar.

Konuşuyorum hocam altyapın yok diyip bir şey yapamayız diye kapatıyolar.

TürkNet
Comnet
Millenicom
Gıbırnet
Netspeed
Vodafone
Tukcell

Bunların hepsi yukarıda söylediğim gibi söyledi.

Sakin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
151
İsim
Tolga
Superbox diyeceğim ama oda uygun değil bildiğim kadarıyla.

Kormts

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
721
İsim
Yunus
Superbox diyeceğim ama oda uygun değil bildiğim kadarıyla.

Maalesef değil yukarıda belirttim (+ olarak superbox almak istediğimde sağlayamayacaklarını söylediler)

tümen

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,947
İsim
tümen dağ
Yasayi kim takiyor adamlar tekel bu yuzden keyfi takiliyorlar
Ugrassaniz da bisey cikacagini dusunmuyorum ugrasriğiniz ile kalabilirsiniz
Bizi bunlarla uğrastiranlar sağolsun

Kormts

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
721
İsim
Yunus

+ Olarak apartmana kadar gelmeyi geçiyorum zaten alt katımda internet var.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yasayi kim takiyor adamlar tekel bu yuzden keyfi takiliyorlar
Ugrassaniz da bisey cikacagini dusunmuyorum ugrasriğiniz ile kalabilirsiniz
Bizi bunlarla uğrastiranlar sağolsun

Hocam maalesef haklısınız ama bu adamlara para yedirmek bilmiyorum inanki ya

tümen

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,947