Neler Yeni

Türkiye Aile Birliği Başkanı Adem Çevik: Yönetim şekli İslam Cumhuriyeti olmalıdır

Marshal

80+ Bronze
En İyi Cevap
3
Can almak Allah'a mahsustur diye bir şey yokmuydu öyle bir şey hatırlıyorum idam da buna zıt bir şey?
Zıt değil. Kuran'da kısasa kısas vardır. Ölüm cezasını hakeden suçlarda idam uygulanır. Ama günümüzde idam cezasının adil uygulanması mümkün olmayacağı için bu uygulama asla gelmemelidir. Çok masum ölür.

Loading...

80+ Silver
Hocam en geç 2025 de bir anayasa referandumu olacak. Umarım halkımız bir delilik yapmaz çünkü bu referandum da baya büyük şeyler değişir. Başkanlık sistemi daha da anti demokrasileşecek (bu başkanlık sistemi falan değil başkanlık sistem süsü koyulmuş saçma sapan bir sistem olduğunu biraz araştıran bilir) Ondan sonra devletin dini islamdır vs. hep bunlar olacak:
-Türkiye devleti bir cumhuriyetdir (umarım meşruti monarşi falan olmaz :D)
-Türkiye cumhuriyeti, toplumun huzuru islam hoşgörüsüne dayanan ümmetçiliğe bağlı demokratik bir islam devletidir.
değişmeyen anayasa maddeleri var.

Mesut Yılmaz

80+ Bronze
Ama ben hala askerimden umutluyum. tabi darbe gibi şeylere karşıyım ama diyelim ki anayasa ya bunu koymak istediler referandum falan olacak ben türk askerinden bi nebze umutluyum.
TSK İç Hizmet Kanunu Madde 35, değişmişti tabi sanırım sonra, güvenlik sorunu olacak durumlarda yetkisi vardı
1692623656721.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

değişmeyen anayasa maddeleri var.
Evren Paşa sağ olsun 4. Madde ile güvenceye aldı.

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1

Loading...

80+ Silver
Bu ülkede yaşadığı sürece, Müslümanı Hristiyanı fark etmez herkes lakiktir ve laikliği savunmalıdır.
Müslümanlar Laiklik veya başka tür yönetimin(Kanunlarda diyebiliriz) biçimlerini savunamaz onlar için sadece şeriat bulunuyor. Mâide Suresi - 44
Şeriat istiyorlar istemesini de Avrupanın karanlık çağına döneriz.
zaten başımızda dini kullanıp ülkeyi sömürenler bulunuyor.
İyi bir şey olsaydı şuan en gelişmiş ülkeler arasında olurdu ama olmadı çağın çok gerisinde
Afganistan da anlayabilirsiniz veya iran gibi

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,136
İsim
Semih Boran
Neden savunmazmış, Devletin dini olamaz.
Gayet de olur. Bir kişi ELHAMDÜLİLLAH Müslümanım diyorsa Şeriatı istemek zorundadır. ALLAH TEALA'ya bağlılığını beyan edip de ALLAH TEALA'nın razı olmadığı şeyi savunmak kendi içinde çelişki değil mi? Ek olarak Osmanlı Devleti'nin son zamanlarından beri görüyoruz toplumun nereden nereye geldiğini. Şeriatın bir hükmünü kaldırır kaldırmaz ülke o günden bugüne kötüye gitti.

TinerciAlper

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,269
İsim
Alper Burak Sarı
Instagram
alperburaks
Steam
https://steamcommunity.com/profiles/76561198343077776
Discord
Alperburaks

Mesut Yılmaz

80+ Bronze
İrtica PKK'dan daha tehlikelidir.
Türklerin sonunun iran gibi olmasını istemiyorsanız bazı elamanlar gibi olmayın ve o elamanlara fırsat vermeyin.

Top Bottom