Neler Yeni

Türkiye gelişecek mi

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

Knightled

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Abdulkadir kuriş
Uygunsuz Dil & Küfürlü Paylaşım
Ne anlamda gelişme beklentin var? Geçmişimize dönük gelişimimizden mi bahsediyoruz yoksa orta doğu, avrupa ülkelerine göre mi bakıyoruz? Bana göre "hayır" bir çok potansiyelimiz başta ki adam, siyaset tarihimiz ve halkımız yüzünden gerçekleşmiyor veya gerçekleşemiyor. Gerçekleş "Tİ" diyende sana bana faydasını gördünmüde söyleniyorsun...
Ne söylenmesi kardeşim o kelimeyi müsait bi yerine sokarım

Mechanist

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,010
İsim
Sarp Yılmaz
Suriyeliler yaktı derken milyonlarca Suriyeli var 3-5 ypglilinin provokasyonu ile ne olduğu belli olmayan sadakat yoksunu itler yüzünden politik olayları yanlış degerlendiriyorsun.
3-5 YPG'li ?? şaka gibisin ya gerçekten.
ya bu dediğine ciddi ciddi inanıyorsun yada algı yapmaya çalışıyorsun başka açıklaması olamaz.
yahu azıcık bile haberleri gündemi takip etsen ülkede olan bütün taciz,tecavüz,cinayet,darp,arbede gibi olayların %90 s suriyelilerden oluşuyor hala çıkıp şu medeniyetten yoksun ırkı savunuyorsun ya şaka gibisin.
ki bunların devamında afgan ve pakistanlılar geliyor ama sana göre onlarda mazlumdur şimdi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ne söylenmesi kardeşim o kelimeyi müsait bi yerine sokarım
Birader hasta mısın yoksa bir sıkıntın mı var madem kaldıramıyorsun tartışmayı o zaman açma böyle konular adam ne güzel söylemiş tek bir kişi yüzünden yıllardır ülke geriye gidiyor yıllardır zaman kaybediliyor ama inatla anlamak istemiyor malum kitle.

-nisay

80+ Bronze
ya bu dediğine ciddi ciddi inanıyorsun yada algı yapmaya çalışıyorsun başka açıklaması olamaz.
yahu azıcık bile haberleri gündemi takip etsen ülkede olan bütün taciz,tecavüz,cinayet,darp,arbede gibi olayların %90 s suriyelilerden oluşuyor hala çıkıp şu medeniyetten yoksun ırkı savunuyorsun ya şaka gibisin.
ki bunların devamında afgan ve pakistanlılar geliyor ama sana göre onlarda mazlumdur şimdi.
bayrak yakma olayı türkiyede olmadı, suriyede oldu. hiç fark etmez tabii yakanı asıp kesmek lazım ama orası ayrı mesele. suriyedeki olayların çoğunda ışid bazlı örgütler de girdi sahaya (ypg/pkk). zaten oradaki konunun türkiyedeki taciz olayıyla az bi ilgisi olabilir. olayın çoğunluğu ya da belki tamamı türkiyenin suriye politikası ile alakalı. tayyip erdoğan esadla masaya oturursa diye yaktılar bayrağı. bizi esada satıyosun gibisinden yani. millete algı yapıyosun diyeceğine ülkenin dış politikalarını takip et.

Mechanist

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,010
İsim
Sarp Yılmaz
bayrak yakma olayı türkiyede olmadı, suriyede oldu. hiç fark etmez tabii yakanı asıp kesmek lazım ama orası ayrı mesele. suriyedeki olayların çoğunda ışid bazlı örgütler de girdi sahaya (ypg/pkk). zaten oradaki konunun türkiyedeki taciz olayıyla az bi ilgisi olabilir. olayın çoğunluğu ya da belki tamamı türkiyenin suriye politikası ile alakalı. tayyip erdoğan esadla masaya oturursa diye yaktılar bayrağı. bizi esada satıyosun gibisinden yani. millete algı yapıyosun diyeceğine ülkenin dış politikalarını takip et.
Komiksin yeminle kendi ülkende adamlar sana göz dağı veriyor bizi satarsan böyle olur vs... yahu bu heriflerin türkiye de ne işi var ? otur biraz bunu düşün sokakta rahat rahat bu sapık katillerden dolaşılmıyor her yerin içine ettiler hala diyorsun dış politikayı takip et ben ediyorum zaten dış politikayı da sen benim bu olayı değil de suriyelilerin savunulacak bir ırk olmadığını anlatmaya çalıştığımı anlamadın bir daha oku.

Kendi ülkerinde ne halt ediyorlarsa etsinler bunlar zaten medeniyetten yoksun insanlar fakat başkalarının ülkesine gidip o ülke sayesinde yaşayıp üstüne nankörlük yapıp ayriyetten dediğim pislikleri yapıyorlarsa kimse burada suriyeli savunmasın.

-nisay

80+ Bronze
Komiksin yeminle kendi ülkende adamlar sana göz dağı veriyor bizi satarsan böyle olur vs... yahu bu heriflerin türkiye de ne işi var ? otur biraz bunu düşün sokakta rahat rahat bu sapık katillerden dolaşılmıyor her yerin içine ettiler hala diyorsun dış politikayı takip et ben ediyorum zaten dış politikayı da sen benim bu olayı değil de suriyelilerin savunulacak bir ırk olmadığını anlatmaya çalıştığımı anlamadın bir daha oku.
yazdığın yazıda doğru info yok. 1. olarak adamlar bize kendi ülkemizde gözdağı vermiyo, olay suriyede oluyo diyorum. sen git iyi oku. 2. olarak bu heriflerden kastın suriyeliler ise bu insanların olduğu ülkede savaş yok zulüm var. zannediyosun ki bu insanlar savaştan kaçıyo. alakası yok. adamın ülkesi binbir parçaya bölünmüş. ışid, daeş, pkk/ypg, pyd vb bir sürü örgüt var. amerika, israil, rusya vb ülkeler var ve günlük bombardıman yapıyolar. kendi liderleri halkına zulmediyo, gördüğü yerde öldürüyo. tabii bunlar suriyenin iç kısımlarında veya koridorun güneyinde oluyo. suriyeyin kuzeyi türkiyenin güvenliğinde olan bir yer ki burada bile az çok oluyor. yani bu insanlar savaştan kaçmıyo zulümden kaçıyo. savaş dediğin mevzu iki taraflı olur ve iki tarafında belirli bir gücü olur. bu insanların hiçbir gücü yok tamamen mazlumlar. 3. olarak ülkedeki genç suriyeli nüfus ve erkeklerine gelirsek, evet onlardan ben de rahatsızım. öso veya smo dururken sahil kenarında keyif yapmalarını tabii ki savunmuyorum. zaten bu insanların yavaş yavaş ülkelerine dönmelerinin gerektiğini savunuyorum. bu yavaş yavaş olmalı ve güvenlikli olmalı. 4. olarak ırkçılık psikolojik bir hastalıktır.

KAANT10X

80+ Bronze

Birader hasta mısın yoksa bir sıkıntın mı var madem kaldıramıyorsun tartışmayı o zaman açma böyle konular adam ne güzel söylemiş tek bir kişi yüzünden yıllardır ülke geriye gidiyor yıllardır zaman kaybediliyor ama inatla anlamak istemiyor malum kitle.
Aynen show haber izlemeye devam et. Her şey senin medyada gördüğün gibi olmuyor. Saha tecruben olmadigi için provakasyoncu çakalların oyununa geliyorsunuz. Sizleri nasıl bilinçlendirebiliriz bilmiyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Abdükadir
gelişim var lakin mülkiyeti devletimize kalır mı yada ne kadarı bize ait bilemeyiz bunlarla beraber medyaya çıkmayan çok gelişim var. Bizim problemimiz yönetimde gelişime eskisi kadar engel olmuyorlar

pickpocket

Ventus☪
Moderatör
En İyi Cevap
27
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,857
İsim
Ventus
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Instagram
www.instagram.com/serhatcanavci
Steam
www.steamcommunity.com/id/serhatcanavcii
Facebook
serhatcanavci
Twitter
AvciSerhatCan
Discord
Ventus#1033
Reddit
VentusTR
Şu konuda bile düzgünce tartışıp konusamiyorsaniz gelişmez.

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Top Bottom