Neler Yeni

Türkiye'de bisiklet sürmek (sürememek)

Semihhh

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
220
İsim
Semih
bisiklete olabildiğince ışık koy orada olduğun belli olsun ve birisi sana böyle diyince biz de taşıtız diye çıkış yoksa düzelmez böyleleri. Bir de akşam sürerken reflektörlü giyinmeye dikkat et
Arkada kırmızı ışık gibi bir şey var karanlıkta parlıyor.
Hafta sonu Decathlon' dan far alacağım aksesuar falan bir şeyler bulurum.
Çalıştığım yer magandaların mekanı diyebilirim sorun çıkar diye korkuyorum, otobüs geçiyor ama evimden geçmiyor.

WhoCares

80+ Silver
büyük şehirlerde bisiklet sürmek ben bu dünyadaki görevimi tamamlamaya gidiyorum demekle aynı sakin ha

Semihhh

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
220
İsim
Semih
Valla ben çıkıyordum kaldırıma Trek Marlin 5’imle önüme çıkan yayalara bağıra bağıra gidiyordum istedikleri kadar küfredebilirler beni yola almazsanız bana yayaları kaldırıma almam
PİŞMAN DEĞİLİM
Kaldırımdan bağıra bağıra sürmeyi düşünüyorum, orada ki insanlarda maganda olabilir.
Biraz bende onlara yapiyim.
Valla ben çıkıyordum kaldırıma Trek Marlin 5’imle önüme çıkan yayalara bağıra bağıra gidiyordum istedikleri kadar küfredebilirler beni yola almazsanız bana yayaları kaldırıma almam
PİŞMAN DEĞİLİM
Eyw fikir için.

Watikan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Mert
Sokak köpeklerinden çekmediğim mi kaldı kaldırım bomboş dururken bisiklet yolundan inatla yürüyenlerden çekmediğim mi kaldı trafikte dolmuşlar yüzünden 3 kez ölümden döndüm ve çözümünü buldum.
Sattım. Artık yürüyorum.

21ebu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
279
İsim
Ebubekir
BAĞIR SERT OL ABİ. Dozunda kullan sertliğini. Yumuşak sanmasınlar, sert bakışlar at.

21ebu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
279
İsim
Ebubekir
Ters biri gelirse görürsün serti aman diyim kalıplı bir şey değilseniz sıkıntı.
Kalıplı olmak şart. Fakat olmayabilir. Yanında silah taşı desem ölümlere sebebiyet veririm. Ne yapacak bu insanlar o zaman? Piskilet sürmesin mi? :(

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,868
İsim
Emir Yusuf
Yolun sağ tarafından sürmek en mantıklısı diye düşünerek sürüyorum. 6 yıldır sürekli bisikleti aktif yolda kullanan birisi olarak söylüyorum. Araba gibi sağdan kaldırıma en yakın yerden gidiyorum. Ama sağa park edili araba olur veya çok kör bir noktadan sokak çıkışı olur o zaman da arkama bakarak araba gelmediğinden emin olarak yola doğru sola açılarak gidiyorum. Bazen bakıyorum araba geliyor. Kaldırım müsaitse kaldırımdan, hiçbir yer müsait değilse de mecbur durup arabaların geçmesini bekleyip yola çıkıyorum tekrar. Türkiyede araba kullanmaktan daha zor olan bir şey varsa o da bisiklet kullanmaktır

Robin Buckley

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,506
İsim
Çağrı
Instagram
balcikcagri
Steam
1152560674
Discord
Çağrı#6760
Ne doğru düzgün bisiklet yolu ne de doğru düzgün şöför var

Tearz

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Arkadaşlar Bianchi Aspid 47 dağ bisikletim var şehir içi kullanıma uygun ama süremiyorum.

İzmir'de oturuyorum, nezih diyebileceğim bi tık lüks bir yerde yaşıyorum.
Hadi bana burada yol veriyorlar kendimi Hollanda'da sürüyor gibi hissediyorum.
Ama o sokaktan çıkınca caddeye gidiyorum herkes kornaya basıyor dibimden en az 50 km/h ile geçiyor.
Az önce işyerine gelirken Tofaş süren biri napıyon lan yolda diye bağırdı, neredeyse bana çarpacaktı şeridini bile değişmeye kalkışmadı, olay çıkmasın diye kusura bakma dedim, İner kavga eder vs.
Normalde bisikletler şeridin ortasında gitmesi gerekir ve otobandan gidemez, ben kurallara uyuyorum.
Her gün işe bisikletle gideceğim bunun olmaması için nasıl önlem alırım ? İyi bir sürücüyüm 5 yıldır sürüyorum.
Önlemi sen alamazsın. Bunun düzelmesi için bisiklet yollarının artması ve belirli bir süresi geçmiş tüm ehliyetli kişilerin tekrar sınava girmesi vs. gerekiyor. Buda mümkün değil. Kendine dikkat et.

RevenKalr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,177
İsim
Eren Bayram
Instagram
er3nbayram
Discord
revengeess
Arkadaşlar Bianchi Aspid 47 dağ bisikletim var şehir içi kullanıma uygun ama süremiyorum.

İzmir'de oturuyorum, nezih diyebileceğim bi tık lüks bir yerde yaşıyorum.
Hadi bana burada yol veriyorlar kendimi Hollanda'da sürüyor gibi hissediyorum.
Ama o sokaktan çıkınca caddeye gidiyorum herkes kornaya basıyor dibimden en az 50 km/h ile geçiyor.
Az önce işyerine gelirken Tofaş süren biri napıyon lan yolda diye bağırdı, neredeyse bana çarpacaktı şeridini bile değişmeye kalkışmadı, olay çıkmasın diye kusura bakma dedim, İner kavga eder vs.
Normalde bisikletler şeridin ortasında gitmesi gerekir ve otobandan gidemez, ben kurallara uyuyorum.
Her gün işe bisikletle gideceğim bunun olmaması için nasıl önlem alırım ? İyi bir sürücüyüm 5 yıldır sürüyorum.
bende lastiğim yarıldı ve lastik pahalı olduğu için 1 aydır bisiklete binemiyorum işte

Watikan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Mert
Kalıplı olmak şart. Fakat olmayabilir. Yanında silah taşı desem ölümlere sebebiyet veririm. Ne yapacak bu insanlar o zaman? Piskilet sürmesin mi? :(
Ben de değilim okadar 1.76 boy var şimdi ben Adanada kelebekli gezen kekoya ne diyim? En rahatı yürümek valla ya da güzel yerlerde sürmek lazım.

Semihhh

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
220
İsim
Semih
Ben de değilim okadar 1.76 boy var şimdi ben Adanada kelebekli gezen kekoya ne diyim? En rahatı yürümek valla ya da güzel yerlerde sürmek lazım.
Kalıplı biriyim, boksörüm, bıçak vb. şeyleri savunmasını biliyorum deneyimliyim. Şimdi kalıplı olmayan kız veya cılız birisi ne yapacak ?

Top Bottom