Neler Yeni

"Türkiye'de kira fiyatları 2021 yılına oranla %150 oranında arttı!"

Dahası  
Reaksiyon skoru
5,932
İsim
Burak Karadağ
"Türkiye'de kira fiyatlarında yaşanan fahiş artışlar vatandaşlar için korkulu bir rüya haline geldi. Ülke genelinde yeni kiraya verilmiş konutlarda kira fiyatları bir önceki yıla göre yüzde 150 oranında arttı. Türkiye için ortalama kira bedeli 4 bin 582 liraya çıkarken, İstanbul'da ise 6 bin 900 lirayı aştı."

"BİNLERCE İNSAN EVSİZ KALABİLİR"

Milletvekili Gürsel Tekin şunları söyledi: "Bu artış trendinin devamı halinde iki çalışanlı bir aile iki maaşla bile bir evde oturamaz. Sonuçta binlerce insan evsiz kalabilir, yaşadığı şehirde barınamaz hale gelebilir. Kriz sonbaharda yeni bir boyut kazanacak.

KAYNAK: https://www.haberler.com/ekonomi/turkiye-de-kira-fiyatlari-bir-onceki-yila-gore-14977603-haberi/

• Beğen
Reaksiyonlar: DMNS

Yasin / EsquaReD

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,015
İsim
Yasin
Aşırı bir zam var. Genelde ev sahipleri benzer şartlara sahip konutları için yüksek fiyattan kiralayanı görünce, o fiyata kiralıyor benim evin nesi eksik diyerekten 1000 TL olan kirasını 3000 TL'ye çıkarmaya çalışıyor direkt. 1.500 TL olan bir kiralık ev sebepsiz yere herhangi bir tadilat işlemi görmemesine rağmen durduk yere 2 katına çıkarılıyor. Bence devletin bizzat bu kiralık ev fiyatlarına bir çözüm getirmesi lazım

hezarfenc

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
455
İsim
Furkan
Bu durum çok çok ciddi su götürür bir durum değil. Allah yardımcımız olsun. Öyle hayat pahalılığına, enflasyona, telefon zammına falan benzemez evsiz kalmak.

Erdem Arslan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,166
İsim
Erdem Arslan
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık, Spor, Yabancı Dil
Alışığız dostum. Daha çok artsın %150 bana az geldi.

123kral14

80+ Silver
hakan vural içinde konu açın

bıraktım

80+ Bronze
Valla bu sene üniye gidecektim bu şartlar da okunmaz diye düşünüyorum zaten öğrenciye ev herkes vermiyor bire bu kiralar ile çok zor okumak

123kral14

80+ Silver
Valla bu sene üniye gidecektim bu şartlar da okunmaz diye düşünüyorum zaten öğrenciye ev herkes vermiyor bire bu kiralar ile çok zor okumak
kyk ya gir kredi alma çalışma ama sınıfta da kalma eğlen

warymajesty

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,189
İsim
yunus günaydın
Saat ayarlar gibi ekonomi üstünde denemeler, sağa sola sallayan ne yaptığını bilmeyen politikacılar, liyakatsiz toplum düzeni vb.. gittikçe kötüleşiyor durumlar ve ses çıkaramayan iki kötü arasında kalmış bir toplum. İnat ile bilime karşı gelerek , eğitiminin olmadığı bir konuda tez üretenler oldukça bu durumların daha kötüye gitmesi muhtemel.

Top Bottom