Neler Yeni

Türkiye'de Yaşamayı Seviyor musunuz?

?

• Evet, çünkü..

Oylar: 33 39.8%
  • Hayır, çünkü..

Oylar: 50 60.2%

• Oy kullanan toplam üye
    83

Margot Robbie

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
59,342
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
Ben Türkiye'de yaşamayı çok seviyorum. Vatanımızın her tarafı ayrı doğal güzelliğe sahip. Her şehrin farklı bir güzelliği var. Türkiye'de ne kadar çok gezerseniz o kadar iyi anlıyorsunuz bunu. Jeopolitik konumu sayesinde bir sürü iklimi bir anda yaşayabiliyoruz. Okyanusal iklim (Karadeniz), Subtropikal iklim (Akdeniz) Karasal - Sert Karasal (Bozkır). Bunlarda yetmiyor, Karadeniz ve Akdeniz ikliminin geçiş noktası olan Marmara bölgesinde Marmara iklimi diye adlandırılan bir iklim bile var. Kaç ülkede bu kadar çeşitli iklim yapısı olabilir? Akdeniz ve Karadeniz ile ülkenin üç yanı da denizlerle çevrili.

Kültürel olarak desen aşırı çeşitli bir toplumuz, Kürtler, Zazalar, Çerkezler, Lazlar vs. Hepimiz yıllarca aynı düzende yaşamışız. Olağanüstü bir şey.

Ağızlarımız o kadar çeşitli ki, Güney Doğu Anadolu ağzı, Doğu Anadolu Ağzı, Lazların ağzı, Kastamonu yöresinin ağzı, İç Anadolu ağzı, Akdeniz bölgesinin (yörük) ağzı, Ege ağzı, İstanbul ağzı, Trakya ağzı ve aklıma gelmeyen bir çok ağız türü.. Bu da çeşitli insanların olmasına olanak sağlıyor ve insan çeşitliliği bakımından zenginlik katıyor.

Yemekler desen Dünya'nın en iyi mutfaklarından birine sahibiz. Şahsi fikrim en iyi ABD mutfağı (çünkü Dünya'da ki bütün toplumların karıştırılıp sentezlenmiş hali), ondan sonra Türk mutfağı ondan sonra da İtalyan mutfağı harikulade.

Bu cennet vatanını siyasi olarak değerlendirip yermek içimden gelmedi, çünkü bunu hak etmiyor gerçekten, değerini bilmiyoruz...

Değerini bilmediğimizin kanıtı da şu. Misal Japonya'da Sakura ağaçları var. Pembe bildiğiniz gibi. Bu ağaçları öyle bir tanıtıyorlar ki tüm Dünya'dan ziyaretçi akınına uğruyor. Bizim ülkemizde de bu ağaç türüne benzer ağaç türleri yetiştirilebilir, hatta daha fazlasını yapabiliriz. Şu an Dünya'nın en büyük lavanta bahçeleri ve gül bahçelerinden biri bizim ülkemizde. Geçen küçük bir köye gittim. O kadar güzel lavanta bahçesi var ki. Hayran olursunuz, maalesef bu bahçenin tanıtımı yapılmadığı için sadece yerel halk geliyor. Bu bahçe gibi doğal güzelliklerimiz başka bir ülkenin elinde olsa öyle bir değerlendirirdi ki.. Neyse. Yaz yaz bitmiyor.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Ya şöyle daha büyümediğim için daha bir şey görmediğim için daha Türkiye'nin kaç bucak olduğunu görmediğim için yorum yapamam. Yani seviyor muyum sevmiyor muyum bilmiyorum. Bence böyle olanlar da olumsuz yorum yapmasın. Ha doğal güzellikleri görünce içim hoş oluyor.

TamerKs

80+ Silver
Evet çünkü doğası çok güzel ve çok gezilecek yerleri var, mesela dubaide hiç doğa yok sadece uzun uzun binaları görürsünüz. 7/24 odasında oturanlar bilmez belki ama gerçekten gezilecek çok yer var.

Letrion

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Türkiyede yaşamayı seviyorum şu an, ilerdede aynı olurmuyum bilmiyorum.

BATTLEFIELD

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,418
İsim
Selman
Türkiye'nin mekanları doğal güzellikleri say say bitmiyor lakin sadece bunlar güzel. Başka güzel bir şey yok ki ülkede genel anlamda.

Robin Buckley

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,507
İsim
Çağrı
Instagram
balcikcagri
Steam
1152560674
Discord
Çağrı#6760
Tabii ki çok seviyorum. Ekonomik sıkıntılarımızda çözülse 10/10 ülke oluruz

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Ben Türkiye'de yaşamayı çok seviyorum. Vatanımızın her tarafı ayrı doğal güzelliğe sahip. Her şehrin farklı bir güzelliği var. Türkiye'de ne kadar çok gezerseniz o kadar iyi anlıyorsunuz bunu. Jeopolitik konumu sayesinde bir sürü iklimi bir anda yaşayabiliyoruz. Okyanusal iklim (Karadeniz), Subtropikal iklim (Akdeniz) Karasal - Sert Karasal (Bozkır). Bunlarda yetmiyor, Karadeniz ve Akdeniz ikliminin geçiş noktası olan Marmara bölgesinde Marmara iklimi diye adlandırılan bir iklim bile var. Kaç ülkede bu kadar çeşitli iklim yapısı olabilir? Akdeniz ve Karadeniz ile ülkenin üç yanı da denizlerle çevrili.

Kültürel olarak desen aşırı çeşitli bir toplumuz, Kürtler, Zazalar, Çerkezler, Lazlar vs. Hepimiz yıllarca aynı düzende yaşamışız. Olağanüstü bir şey.

Ağızlarımız o kadar çeşitli ki, Güney Doğu Anadolu ağzı, Doğu Anadolu Ağzı, Lazların ağzı, Kastamonu yöresinin ağzı, İç Anadolu ağzı, Akdeniz bölgesinin (yörük) ağzı, Ege ağzı, İstanbul ağzı, Trakya ağzı ve aklıma gelmeyen bir çok ağız türü.. Bu da çeşitli insanların olmasına olanak sağlıyor ve insan çeşitliliği bakımından zenginlik katıyor.

Yemekler desen Dünya'nın en iyi mutfaklarından birine sahibiz. Şahsi fikrim en iyi ABD mutfağı (çünkü Dünya'da ki bütün toplumların karıştırılıp sentezlenmiş hali), ondan sonra Türk mutfağı ondan sonra da İtalyan mutfağı harikulade.

Bu cennet vatanını siyasi olarak değerlendirip yermek içimden gelmedi, çünkü bunu hak etmiyor gerçekten, değerini bilmiyoruz...

Değerini bilmediğimizin kanıtı da şu. Misal Japonya'da Sakura ağaçları var. Pembe bildiğiniz gibi. Bu ağaçları öyle bir tanıtıyorlar ki tüm Dünya'dan ziyaretçi akınına uğruyor. Bizim ülkemizde de bu ağaç türüne benzer ağaç türleri yetiştirilebilir, hatta daha fazlasını yapabiliriz. Şu an Dünya'nın en büyük lavanta bahçeleri ve gül bahçelerinden biri bizim ülkemizde. Geçen küçük bir köye gittim. O kadar güzel lavanta bahçesi var ki. Hayran olursunuz, maalesef bu bahçenin tanıtımı yapılmadığı için sadece yerel halk geliyor. Bu bahçe gibi doğal güzelliklerimiz başka bir ülkenin elinde olsa öyle bir değerlendirirdi ki.. Neyse. Yaz yaz bitmiyor.
Gerçekten ülkemi coğrafi güzellikleri ve bir kısmı hariç insanlarını seviyorum.
Ülkem mükemmel.
Siyasi olarak düşünerek mahvetmek bence yakışmıyor ülkeme bir grup insan için ülkemi kötülemek saçma

Che_

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,436
İsim
MehmedVII
Coğrafi güzellikleri görmek için gezi lazım gezi için para lazım para yok. Her gün gördüğüm tek coğrafi güzellik sabahları sıcak ve nemden sis oluşuyor

isikt11

80+ Gold
En İyi Cevap
11
Şu şartlar dahilinde sevmiyorum. Aslında çok güzel ülke seviyorum.

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
35,359
İsim
Mert Can Ergün

Ailevi yazmayı unuttun galiba
Mesaj otomatik birleştirildi:

Türkiye de yaşanmaz artık Türkiye'de yaşıyoruz ama her yerini gezemiyoruz bilmiyoruz bunları yapmak için de para ve boş günlerin olucak her şey lüks

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
968,801
Üyeler
153,124
Son üye
Keen
Top Bottom