Neler Yeni

Turizm rehberliği bölümünü önerir misiniz?

Dahası  
Reaksiyon skoru
47
İsim
Mazhar Özbek
Selamlar, Açıkoğretim lisesi öğrencisiyim, bu sene YKS gireceğim, ana hedefim polislik, fakat polislik olmaz ise üniversite okuyacağım. Sınava dil bölümünden gireceğim, turizm rehberliği okuma düşüncesindeyim, sizce bu bölüm okunur mu? İngilizcem iyi ve başka diller öğrenme konusunda kararlıyım. Üniversite olarak da hedeflerim Akdeniz veya mersin.

BenRoboTdeğilİm

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,210
İsim
BenRoboTdeğilİm
İlgilendiği Kategoriler
Bisiklet, Kitaplar Ets2
çok muhteşem önü açık bir şey değil polisliği 10 kat daha iyi bence polisliğe çalış

Fabrizio Romano

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Turizm rehberi olmasına olunur da dil öne çıkıyor. Tanıdığım bir amca vardı kendisi Rehber ve 8 tane dil biliyordu bunun avantajıyla adam öyle böyle kazanmıyordu. 2019'da 30-50 arası kazanıyordu. Dil fazlalığın olunca otomatikmen sana düşen turist sayısı da artıyor.

1721

80+ Bronze
Aslında çoğu bölümün önü açık değil artık. Her bölümden binlerce mezun var, bu da ister istemez bölümlerin doyma noktasına gelmesini sağlıyor. Mesela dişçilik, 10 yıl önce dişçi olanlar şu an parayı koyacak yer bulamıyorlar. Veya bilgisayar mühendisliği de olabilir. Geleceği olsa bile şu anki şartlarda ilerde sağlanır mı bilmiyorum. O yüzden az ve öz bölümler gelecekte iş yapacak. Şu anın modası tekonoliydi ondan önce tekstil vardı. İlerleyen zamanlarda yapay zeka uçacak. Sonra bilinmeyen değişik müh oluşacak. Hatta belki de artık üniversitelere ihtiyaç bile kalmayabilir. Çünkü üniversitenin meslek okulu olmadığı anlaşılacak
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aslında çoğu bölümün önü açık değil artık. Her bölümden binlerce mezun var, bu da ister istemez bölümlerin doyma noktasına gelmesini sağlıyor. Mesela dişçilik, 10 yıl önce dişçi olanlar şu an parayı koyacak yer bulamıyorlar. Veya bilgisayar mühendisliği de olabilir. Geleceği olsa bile şu anki şartlarda ilerde sağlanır mı bilmiyorum. O yüzden az ve öz bölümler gelecekte iş yapacak. Şu anın modası tekonoliydi ondan önce tekstil vardı. İlerleyen zamanlarda yapay zeka uçacak. Sonra bilinmeyen değişik müh oluşacak. Hatta belki de artık üniversitelere ihtiyaç bile kalmayabilir. Çünkü üniversitenin meslek okulu olmadığı anlaşılacak
Benim önerim aklının aldığı kadar dil öğren. İllaki bir ülkede iş fırsatı oluşur ve dil bildiğin için rahat edersin
Rusça
İngilizce
Çince
Arapça(opsiyonel)
İspanyolca

Benim önerim aklının aldığı kadar dil öğren. İllaki bir ülkede iş fırsatı oluşur ve dil bildiğin için rahat edersin
Rusça
İngilizce
Çince
Arapça(opsiyonel)
İspanyolca
Rusçayla neredeyse tüm asyayı gezersin. İspanyolca direkt amerika kıtası. Arapçayla çölleri gezersin

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
969,863
Üyeler
153,303
Son üye
kertenkele33
Top Bottom