Neler Yeni

Turknet Gigafiber kurulumumu yapmıyor.

TyphoS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Serhat Öner Özkul
Merhaba arkadaşlar,
Tam 26 gündür gigafiber kurulumu bekliyorum. Kablolar döşendi, binalara kutular kondu ve bağlandı, sokaktaki ana dağıtım kutuları kondu ve altyapı sorgusunda 1000mbps göründü bende direkt başvurdum. Başvurunun ardından tam 26 gün geçti ve hala ne arayan var ne soran. Alt tarafı gelip daireye kablo çekecekler onun içinde apartmanın içinde kablo geçirilecek yerleri bile ayarladım. İlk defa bir kurulum için bu kadar beklendiğini görüyorum. Turknetin kendi forumunda bu konuyla ilgili yorum yaptığınızda da siliyorlar. Zamanında Türk Telekomun alternatifi olmamasından dolayı yaptığı şeyleri şimdi türknet yapıyor.

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
arayıp sordunmu son durumu

TyphoS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Serhat Öner Özkul
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Destek ile 20 defa görüştüm her seferinde kopyala yapıştır bir yazıyla geçiştiriyorlar

AlphaOMG

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
699
İsim
Ömer Keskin
Destek ile 20 defa görüştüm her seferinde kopyala yapıştır bir yazıyla geçiştiriyorlar
Valla benim apartmanada kutuyu koydukları 1 hafta içerisinde kurulumu yaptılar. İl, ilçe neresi?

TyphoS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Serhat Öner Özkul
Şimdi tekrar konuştum. Yoğunluk var, talep var, sıra var, listedesiniz vs. Koca firma bunları önceden hesap edip ekip sayısını arttıramamış inanılmaz. Nasıl bir listeyse kimseye sıra gelmiyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Valla benim apartmanada kutuyu koydukları 1 hafta içerisinde kurulumu yaptılar. İl, ilçe neresi?
İstanbul Bahçelievler. 0dan abone olanlara kurulum yapıyorlar. Vdslden gigafibere geçenler bekliyor gibi bir durum var. Benim arkadaşım 6 7 ay önce abone oldu, başvurunun ertesi günü kurulumu yapıldı.

ben de sıfırdan kurulum yaptırdım. Tam 1 hafta sonra kuruluma geldiler 26 gün aşırı bir süre gerçekten magdur etmişler sizi

brutal

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
berat
Onlarda biraz haklı. Mesela ben ADSL'den VDSL2+ altyapıya geçtim sıfırdan 3 günde bağlantı yaptılar çünkü karmaşa ve kalabalık yok. İstanbul'da sürekli altyapı çalışmaları var. 1000Mbps hızdan bahsediyorsunuz, 30 kişi aynı anda başvursa öyle kabloyu döşe git değil işte mantık.

TyphoS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Serhat Öner Özkul
Onlarda biraz haklı. Mesela ben ADSL'den VDSL2+ altyapıya geçtim sıfırdan 3 günde bağlantı yaptılar çünkü karmaşa ve kalabalık yok. İstanbul'da sürekli altyapı çalışmaları var. 1000Mbps hızdan bahsediyorsunuz, 30 kişi aynı anda başvursa öyle kabloyu döşe git değil işte mantık.
Koca firma bunun fizibilitesini yapmalı hocam. Öncesinde gigafiber istiyorum ile talep topladılar. Durumun aşa yukarı ne olacağını biliyorlardı ekiplerini büyütebilirlerdi. Ellerinde hiç data olmasa anlıycam.
Mesaj otomatik birleştirildi:

ben de sıfırdan kurulum yaptırdım. Tam 1 hafta sonra kuruluma geldiler 26 gün aşırı bir süre gerçekten magdur etmişler sizi
Maalesef hocam.. Evet güzel bir imkan 1000 mbps internet ama 26 günde de bağlarsın yani..

TyphoS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Serhat Öner Özkul
27. günde geçti ve hiç bir gelişme yok.

TyphoS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Serhat Öner Özkul
30. gündeyiz hala bir gelişme yok. Sözde Eylül ayı içerisinde kurulumu yapacaklardı.

TyphoS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Serhat Öner Özkul
Sonunda yarın için kurulum randevusu alabildim. Bakalım bundan sonraki süreç nasıl işleyecek, farklı sorunlar ve aksaklıklar olacak mı yoksa yarın hizmeti kullanmaya başlayabilecek miyim görücez. Güncellemeleri yine buradan paylaşıcam.

TyphoS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Serhat Öner Özkul
Nihayet kurulum yapıldı. Upload da bir sorun var ama o çözülür diye düşünüyorum. Gigafiber çok güzel ama Turknetin işleyişi çok kötü.

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,485
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Bende de gigafiber var aramıştım 3 gün sonra gelip kurdular tabi kablomu ben kendim çektim teknisyen olduğum için

Top Bottom