Neler Yeni

turknet vs millenicom vs netspeed

ErnGnc

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,777
İsim
Eren
bu 3 internet sağlayıcısının aynı hızları sunan 3 tarifesi arasında kaldım sizce hangisini tercih etmeliyim altyapım vdsl destekliyor ve evimin yanında tip 7 saha kutusu var santralden kontrol ettirmedim ama internet sağlayıcılarının sitelerindeki altyapı hızı kısmında 35mbps ile 75mbps arası hız alabileceğimi söylüyorlar ben şuanlık 35mbps in kendime yeteceğini düşünüyorum(türk telekom altyapısına sahibim 2 yıldır internet kullanıyorum altyapı nedeniyle hiç sorun yaşamadım sadece1 akşam internet hizmetini sebebsiz yere kestiler o kadar) 3 firmada da sunulan özellikler aynı ama benim açımdan tercih konusunda kafa karışıklığına sebep olacak konular şunlar

TURKNET(35mbps download 3mbps upload 85₺);artıları(ilk 2 ay ücretsiz kullanabileceğim çevremde kullanan tanıdıklarımdan kod alarak,diğer yerlerde kullananlardan kötü yorumlara sahip olsa da çevremde kullananlar sorun yaşamıyor)eksileri(olumsuz yorumları millenicom a göre daha fazla,ev telefonu numaram ile baktığımda adresimin 75mbps hız desteklediği yazıyor ama adres kısmından bakınca ve başvurunca 16mbps hız alabileceğimi gösteriyor bu yüzden başvurduktan sonra müşteri hizmetleri üzerinden tarifemin arttırılmasını talep etmem gerekiyor,müşteri hizmetlerinin çok iyi olmadığı söyleniyor ve benim kısa sürede müşteri hizmetleri ile işim olacağından hız yükseltme süreci uzayabilir)

NETSPEED(35mbps download 3mbps upload 76₺);artıları(fiyatı 10₺daha ucuz)eksileri(yorumları türknet e göre daha olumsuz yani 3 sağlayıcı arasından en kötü yorumlara sahip olan firma)

MİLLENİCOM(35mbps download 3mbps upload 85₺);artıları(en az kötü yoruma sahip olan firma,müşteri hizmetlerinin yorumları daha iyi)eksileri(geçiş süreci başvuru sonrası yapılacak adımlar konusunda yeterince bilgilendirmesi yok ne yapacağım konusunda ortada bıraktı)(örnek olarak türknet in sıkça sorunlan sorular kısmında ne yapılması gerektiği daha detaylı açıklanmış türknet te ne yapacağımı biliyorum ama millenicomda ne yapmam gerektiğini tam kavrayamadım

sizce hangi ıss i seçmeliyim karar vermemde yardımcı olursanız sevinirim(adettendeir her alakalı alakasız konuda @crazyreign etiketlenir 'abi bilgisayarım açılmıyor ne yapmalıyım')

https://turk.net (tarifenin seçilmiş link ini bulamadım zaten turknet in sadece 1 tarifesi var)

Rennes

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,138
İsim
Umut Dağ
eğer eve internet bağlatmadıysanız o 3 markanın içinden en iyisi turknet diğerleri kopuyor pingleniyor
Türknet'in kendisi ping sorunlu dostum.
bu 3 internet sağlayıcısının aynı hızları sunan 3 tarifesi arasında kaldım sizce hangisini tercih etmeliyim altyapım vdsl destekliyor ve evimin yanında tip 7 saha kutusu var santralden kontrol ettirmedim ama internet sağlayıcılarının sitelerindeki altyapı hızı kısmında 35mbps ile 75mbps arası hız alabileceğimi söylüyorlar ben şuanlık 35mbps in kendime yeteceğini düşünüyorum(türk telekom altyapısına sahibim 2 yıldır internet kullanıyorum altyapı nedeniyle hiç sorun yaşamadım sadece1 akşam internet hizmetini sebebsiz yere kestiler o kadar) 3 firmada da sunulan özellikler aynı ama benim açımdan tercih konusunda kafa karışıklığına sebep olacak konular şunlar

TURKNET(35mbps download 3mbps upload 85₺);artıları(ilk 2 ay ücretsiz kullanabileceğim çevremde kullanan tanıdıklarımdan kod alarak,diğer yerlerde kullananlardan kötü yorumlara sahip olsa da çevremde kullananlar sorun yaşamıyor)eksileri(olumsuz yorumları millenicom a göre daha fazla,ev telefonu numaram ile baktığımda adresimin 75mbps hız desteklediği yazıyor ama adres kısmından bakınca ve başvurunca 16mbps hız alabileceğimi gösteriyor bu yüzden başvurduktan sonra müşteri hizmetleri üzerinden tarifemin arttırılmasını talep etmem gerekiyor,müşteri hizmetlerinin çok iyi olmadığı söyleniyor ve benim kısa sürede müşteri hizmetleri ile işim olacağından hız yükseltme süreci uzayabilir)

NETSPEED(35mbps download 3mbps upload 76₺);artıları(fiyatı 10₺daha ucuz)eksileri(yorumları türknet e göre daha olumsuz yani 3 sağlayıcı arasından en kötü yorumlara sahip olan firma)

MİLLENİCOM(35mbps download 3mbps upload 85₺);artıları(en az kötü yoruma sahip olan firma,müşteri hizmetlerinin yorumları daha iyi)eksileri(geçiş süreci başvuru sonrası yapılacak adımlar konusunda yeterince bilgilendirmesi yok ne yapacağım konusunda ortada bıraktı)(örnek olarak türknet in sıkça sorunlan sorular kısmında ne yapılması gerektiği daha detaylı açıklanmış türknet te ne yapacağımı biliyorum ama millenicomda ne yapmam gerektiğini tam kavrayamadım

sizce hangi ıss i seçmeliyim karar vermemde yardımcı olursanız sevinirim(adettendeir her alakalı alakasız konuda @crazyreign etiketlenir 'abi bilgisayarım açılmıyor ne yapmalıyım')

https://turk.net (tarifenin seçilmiş link ini bulamadım zaten turknet in sadece 1 tarifesi var)

Millenicom alman daha iyi olur.

Ziona

80+ Silver

milleniyi arkadaşım kullanıyor altyapı turknetten sorguladığımız zaman 75mbps diyor paketleri 35mbpslik 35in gelmesinde sorun yok ama valorantta çok pingleniyor sonra düzeliyor

Arsek

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
843
İsim
mehmet yahya kara
İlgilendiği Kategoriler
ISS önerilerinde, Driver ile ilgili konularda, Donanımsal herhangi bir arızada etiketlerseniz seve seve yardımcı olurum
Discord
.arsek

ya sen bi git be knk milenicem duyduğun adna gelip türknet sorunlu diyorsun ben türknet kullanıcısıyım gayeeeeeeet memnunum iyikine alırken seni dinlememişim
Mesaj otomatik birleştirildi:

fiberin varsa düşünmeden türknet al fiberin yoksa müşteri hizmetleri olan bi internet alsan daha iyi olur ama türknetin destek kaydıda iyi bence en geç 30dk içinde cevap verdiler bende ve SORUNU ÇÖZÜYORLAR diğer firmalar gibi sorunu ordan oraya aktara aktara çözmüyorlar benim bi sorunum olmuştu ilk aldığıma (benden kaynaklı fi,ber sonlandırıcda) akşam geç saatlerde söyledim sabah 10 da türktelekomun saha ekibi kapımdaydı
(türknet türktelekomun saha ekiplerini kullanıyor gerçekte çok iyi bişe türktelekomun saha ekipleri çok iyi ve bilgili çünkü)

Son düzenleme:

ErnGnc

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,777
İsim
Eren
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
eğer eve internet bağlatmadıysanız o 3 markanın içinden en iyisi turknet diğerleri kopuyor pingleniyor
Aradan geçen 9 ayda internetsiz duramayacağıma göre bağlatmışımdır. Millenicom 35Mbit aldım ve memnunum. Bir ara yaklaşık 1.5 ay kadar bir süre boyunca akşamüstü Ping sorunu yaşıyordum o kadar ama artık o sorunda geçti(Ping dediğim 300 500 olması değil. Speedtest'ten Stabil 11MS alırken o saatlerde 50 60 gibi değerlere çıkması idi. Ek olarak Firma belirli bir süreden sonra hızımı arttırmaya başladı. Hattıma atanan hız ilk 35.5Mbit'ten 38.5Mbit'e çıktı. Şuan Hattıma 41.5Mbit atanmış hız var ve hız testinde 38.5Mbit gibi değerler alabiliyorum. Upload ise 6.2 atalı 5-5,5 arası alabiliyorum. Çevremde Türknet kullanıp sorun yaşayan bir sürü insan olunca Türknet tercih etmek istemedim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
934,068
Üyeler
146,634
Son üye
hazanenes
Top Bottom