Neler Yeni

Twitch Twitch Obs yayın ayarları çamurlaşma ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
Oğuzhan Arıkan
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar bileşenleri yazılım ve coding.
Steam
🗡𝓭𝓪𝓖𝓖𝓮𝓻🗡
Yayın ayarlarım bu şekilde
1696793187776.png
1696793401537.png
1696793507151.png

Bazen sorunsuz yayın veriyorum ama çoğu zaman rekabetçi oyunlarda hareket halinde çamurlaşma oluyor. Bit hızımda düşüş olmamasına rağmen. Yapmam gereken herhangi bir ek ayar var mı?

Örnek olarak yayında ki sorun olmayan anlar genellikle sabitken, çamurlaşma ise hareket halinde oluyor.

Yayıncı linkimi buraya bırakıyorum demek istediğimi yayına bakarak anlayabilirsiniz geçmiş yayınlardan: Twitch kanalım

İşlemci : AMD Ryzen 7 5800X3D
Ekran kartı: MSİ GAMING Z TRIO RX 6900 XT
Ram: Geil Orion DDR4 4000Mhz 32GB
Anakart: Asus TUF GAMING X570 PLUS

emreBeoa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,507
İsim
Emre siyah
yayını işlemciden veriyorsunuz yanılmıyorsam video kodlayıcıyı değiştirmeyi deneyebilirsiniz
bir de veryfast yerine faster veya fastı deneyebilirsinzi

Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
Oğuzhan Arıkan
İlgilendiği Kategoriler
Steam
🗡𝓭𝓪𝓖𝓖𝓮𝓻🗡
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
yayını işlemciden veriyorsunuz yanılmıyorsam video kodlayıcıyı değiştirmeyi deneyebilirsiniz
bir de veryfast yerine faster veya fastı deneyebilirsinzi
Very fast, faster ve fast in farkı tam olarak nedir?

Donanım konusunda ikisi de güçlü o yüzden çok dikkat etmedim işlemci yada ekran kartı olayına.

emreBeoa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,507
İsim
Emre siyah
Very fast, faster ve fast in farkı tam olarak nedir?

Donanım konusunda ikisi de güçlü o yüzden çok dikkat etmedim işlemci yada ekran kartı olayına.
mevzu güç değil aslında işlemciye çok yük bindiğinde droplar vsler olabiliyor ekran kartından verince bu durum söz konusu değil ki ekran kartınız gayet iyi

Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
Oğuzhan Arıkan
İlgilendiği Kategoriler
Steam
🗡𝓭𝓪𝓖𝓖𝓮𝓻🗡
İşlemci performansı daha iyi diye biliyorum, amd ekran kartlarında obs de sorun oluşturabiliyor. Farklı bir ayar olmalı.

WOYAC

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
sefa mert
Yayın ayarlarım bu şekilde
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle

Bazen sorunsuz yayın veriyorum ama çoğu zaman rekabetçi oyunlarda hareket halinde çamurlaşma oluyor. Bit hızımda düşüş olmamasına rağmen. Yapmam gereken herhangi bir ek ayar var mı?

Örnek olarak yayında ki sorun olmayan anlar genellikle sabitken, çamurlaşma ise hareket halinde oluyor.

Yayıncı linkimi buraya bırakıyorum demek istediğimi yayına bakarak anlayabilirsiniz geçmiş yayınlardan: Twitch kanalım

İşlemci : AMD Ryzen 7 5800X3D
Ekran kartı: MSİ GAMING Z TRIO RX 6900 XT
Ram: Geil Orion DDR4 4000Mhz 32GB
Anakart: Asus TUF GAMING X570 PLUS
öncelikle tavsiyem 144fps yerine 60 fps de yayını verin 144fps gereksiz fazla olur eğer çözülmediyse işlemci yerine ekran kartından yayını vermeyi deneyin eğer ekran kartında da aynıysa işlemciye geri dönüp veryfast yerine fast veya faster denemeni öneririm (cpu kullanım önayarında ultrafaste ne kadar yakınlaşırsa cpu kullanımı o kadar azalır placeboya ne kadar yakınlaşırsa cpu kullanımı o kadar artar)

Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
Oğuzhan Arıkan
İlgilendiği Kategoriler
Steam
🗡𝓭𝓪𝓖𝓖𝓮𝓻🗡
Sorun çözüldü. Yayını fast yada faster da verince sorun ortadan kalktı. Ekran kartından yayını verince aynı sorun oluşuyor. İşlemci üzerinden fast yada faster kullanmak gerek. Bitrate 6000 sabit. 1080p 120fps sorunsuz aktarım sağlıyorum. Yalnızca işlemciyi çok kullandığı için rekabetçi oyunlarda fps 230-220 lere kadar düşüyor. 360hz sabit oynadığım için bu sorun yaratıyor açıkçası.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,056
Üyeler
140,756
Son üye
Mustafa Coşkuner
Top Bottom