Neler Yeni

Twitter Twitter Hesabım Hacklendi

yesososo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
482
İsim
Yusuf Yusuf
İnternet ve bilgisayar kullanmayı bilen birisiyim öyle gördüğüm her linke atlamam yani. Ayrıca ''Airdrop'' ''Coin'' ''BlockChain'' tarzı şeylerle de ilgilenmiyorum bu nedenle aslında benim uzak olduğum bir dünya burası. Önyargılı yaklaşmayıp konuyu okumaya devam edin lütfen. Bugün rastgele hesabımda gezerken fark etmemle başladı her şey. Yabancı bir sayfanın altına ment olarak birkaç kişiyi tagleyerek İngilizce bir tweet atıp yazının sonunda bir link koymuşum. O anın stresiyle mesajı saniyesinde sildim ama sonrasında pişman oldum. Bilgisayarımda virüs taraması ve WEB'de çerez temizlemesi yaptım ve Twitter'a tekrar girdiğimde gördüğüm şey ise dehşet verici idi.
Screenshot_56.png

30 Mart Perşembe 02.17'de başlayarak 19 hesaba farklı farklı scam mesajı atılmış hesabımdan. Sorun şu ki aynı saatte aktif olarak zaten Twitter'ı kullanıyordum. Ne bu mesajlar DM kutuma düştü ne de yeni bir giriş yapıldı bildirimi kutuma düştü. Bunların farkında değilken bu mesajlar genel olarak ''Coin'' ile ilgili tweetler atan insanlara atılmış. Bunu da az önce öğrenmiş bulundum.

İlk atılan mesaj 02:17 30.03.2023'ken son atılan mesaj ise 02:20 30.03.2023 olarak gözüküyor. Tabi bunlarda olduğu gibi diğerleri de sonra gelmezse bana..

Screenshot_57.png

Screenshot_58.png

Şimdi gelgelelim asıl soruna. Hiçbir uygulamaya giriş yetkisi vermemişim. Hiçbir cihazda oturum açılmamış. Nasıl oluyor anlamış değilim. Ayrıca yeni bir tanesinin önüne nasıl geçeceğim? Yardım eder misiniz?

TeknoPiyon

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,657
İsim
ArtiAnius
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji Haberleri
İnternet ve bilgisayar kullanmayı bilen birisiyim öyle gördüğüm her linke atlamam yani. Ayrıca ''Airdrop'' ''Coin'' ''BlockChain'' tarzı şeylerle de ilgilenmiyorum bu nedenle aslında benim uzak olduğum bir dünya burası. Önyargılı yaklaşmayıp konuyu okumaya devam edin lütfen. Bugün rastgele hesabımda gezerken fark etmemle başladı her şey. Yabancı bir sayfanın altına ment olarak birkaç kişiyi tagleyerek İngilizce bir tweet atıp yazının sonunda bir link koymuşum. O anın stresiyle mesajı saniyesinde sildim ama sonrasında pişman oldum. Bilgisayarımda virüs taraması ve WEB'de çerez temizlemesi yaptım ve Twitter'a tekrar girdiğimde gördüğüm şey ise dehşet verici idi.
Alıntıyı görüntüle

30 Mart Perşembe 02.17'de başlayarak 19 hesaba farklı farklı scam mesajı atılmış hesabımdan. Sorun şu ki aynı saatte aktif olarak zaten Twitter'ı kullanıyordum. Ne bu mesajlar DM kutuma düştü ne de yeni bir giriş yapıldı bildirimi kutuma düştü. Bunların farkında değilken bu mesajlar genel olarak ''Coin'' ile ilgili tweetler atan insanlara atılmış. Bunu da az önce öğrenmiş bulundum.

İlk atılan mesaj 02:17 30.03.2023'ken son atılan mesaj ise 02:20 30.03.2023 olarak gözüküyor. Tabi bunlarda olduğu gibi diğerleri de sonra gelmezse bana..

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

Şimdi gelgelelim asıl soruna. Hiçbir uygulamaya giriş yetkisi vermemişim. Hiçbir cihazda oturum açılmamış. Nasıl oluyor anlamış değilim. Ayrıca yeni bir tanesinin önüne nasıl geçeceğim? Yardım eder misiniz?
Sifreni kırmışlar muhtemelen

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,071
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Windows ve teknik sorunlar
Peki oturum açma geçmişinde gözükmemesi normal mi?
Bu durumda oturum çerezi çalınmış olabilir. Virüs vs olmadığına emin misiniz?
Hesapta 2 adımlı doğrulama var mı?

TeknoPiyon

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,657
İsim
ArtiAnius
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji Haberleri
Peki oturum açma geçmişinde gözükmemesi normal mi?
bilgisayarına baktın mı acaba bir problem olabilir bir tara dostum istersen? birde twitterda botlara erişim verdiysen onlar atıyor olabilir bir baksana

yesososo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
482
İsim
Yusuf Yusuf
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bilgisayarına baktın mı acaba bir problem olabilir bir tara dostum istersen? birde twitterda botlara erişim verdiysen onlar atıyor olabilir bir baksana
Botlara erişimi nasıl anlayacağım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu durumda oturum çerezi çalınmış olabilir.
Oturum çerezini nereden kontrol edebilirim?

Virüs vs olmadığına emin misiniz?
Evet ilk fark edişimin anından KS ile tam tarama yaptım ve virüs bulunamadı. Zaten virüs endişesiyle korsan hiçbir uygulama kullanmıyorum.

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,071
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Botlara erişimi nasıl anlayacağım.

Oturum çerezini nereden kontrol edebilirim?
Kontrol edilmez.
Ayrıca yetkilendirdiğiniz bir uygulama hacklenmiş olabilir, onları kontrol edin.

Evet ilk fark edişimin anından KS ile tam tarama yaptım ve virüs bulunamadı. Zaten virüs endişesiyle korsan hiçbir uygulama kullanmıyorum.
2 adımlı doğrulama açık mı?

yesososo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
482
İsim
Yusuf Yusuf
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kontrol edilmez.
Google geçmişimdeki tüm çerezleri temizledim. 2 Adımlı doğrulama açık. Açık olmasa bile oturum açma geçmişinde ve cihazlarda görülmesi lazımdı bence.

Bot erişimi konusu kontrol edilmezse bundan sonra hep böyle mi kalacak demek oluyor bu?
Ayrıca yetkilendirdiğiniz bir uygulama hacklenmiş olabilir, onları kontrol edin.
Bu ekranda da temiz gözüküyor.

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,071
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler

yesososo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
482
İsim
Yusuf Yusuf
Gerçek eklentiler mi sahte olmadığına emin olun. Sağ tıklayıp "Uzantıyı yönet"e tıklarsanız orada kaynakları gözükür.
Gerçek eklentilerin linkini atabilir misiniz oradan doğrulayayım.

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,071
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Top Bottom