Neler Yeni

Twitter Twitter Hesabım Hacklendi

yesososo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
482
İsim
Yusuf Yusuf
İnternet ve bilgisayar kullanmayı bilen birisiyim öyle gördüğüm her linke atlamam yani. Ayrıca ''Airdrop'' ''Coin'' ''BlockChain'' tarzı şeylerle de ilgilenmiyorum bu nedenle aslında benim uzak olduğum bir dünya burası. Önyargılı yaklaşmayıp konuyu okumaya devam edin lütfen. Bugün rastgele hesabımda gezerken fark etmemle başladı her şey. Yabancı bir sayfanın altına ment olarak birkaç kişiyi tagleyerek İngilizce bir tweet atıp yazının sonunda bir link koymuşum. O anın stresiyle mesajı saniyesinde sildim ama sonrasında pişman oldum. Bilgisayarımda virüs taraması ve WEB'de çerez temizlemesi yaptım ve Twitter'a tekrar girdiğimde gördüğüm şey ise dehşet verici idi.
Screenshot_56.png

30 Mart Perşembe 02.17'de başlayarak 19 hesaba farklı farklı scam mesajı atılmış hesabımdan. Sorun şu ki aynı saatte aktif olarak zaten Twitter'ı kullanıyordum. Ne bu mesajlar DM kutuma düştü ne de yeni bir giriş yapıldı bildirimi kutuma düştü. Bunların farkında değilken bu mesajlar genel olarak ''Coin'' ile ilgili tweetler atan insanlara atılmış. Bunu da az önce öğrenmiş bulundum.

İlk atılan mesaj 02:17 30.03.2023'ken son atılan mesaj ise 02:20 30.03.2023 olarak gözüküyor. Tabi bunlarda olduğu gibi diğerleri de sonra gelmezse bana..

Screenshot_57.png

Screenshot_58.png

Şimdi gelgelelim asıl soruna. Hiçbir uygulamaya giriş yetkisi vermemişim. Hiçbir cihazda oturum açılmamış. Nasıl oluyor anlamış değilim. Ayrıca yeni bir tanesinin önüne nasıl geçeceğim? Yardım eder misiniz?

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,075
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Windows ve teknik sorunlar
İlk atılan mesaj 02:17 30.03.2023'ken son atılan mesaj ise 02:20 30.03.2023 olarak gözüküyor. Tabi bunlarda olduğu gibi diğerleri de sonra gelmezse bana..
Bu zamanda PC açık mıydı?

yesososo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
482
İsim
Yusuf Yusuf
Bu zamanda PC açık mıydı?
O gece tamamen açıktı ve online'dım hocam. Hatta Twitter'da da geziyordum. Üstelik başka Twitter hesaplarımda da aktiftim. Geçmişimde gördüğüm kadarıyla o saatte tam olarak başka bir Twitter hesabımda geziyormuşum.

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,075
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
O gece tamamen açıktı ve online'dım hocam. Hatta Twitter'da da geziyordum. Üstelik başka Twitter hesaplarımda da aktiftim. Geçmişimde gördüğüm kadarıyla o saatte tam olarak başka bir Twitter hesabımda geziyormuşum.
Bana nedense hala tarayıcıyla alakalı gibi geliyor. Bu olay ilk kez mi oluyor? Bugün bir daha oldu mu?

yesososo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
482
İsim
Yusuf Yusuf

yesososo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
482
İsim
Yusuf Yusuf
Yok görülmüyor. PC'de başka tarayıcı var mı?
Hocam dünkü fark edişimden sonra çok kullanmadığım ''Touch VPN - Ücretsiz VPN ve Proxy'' eklentisini mağazadan kaldırdım. Bu yüzden sormuştum net bir geçmiş olsa direkt atardım arayüzlerden çıkarabildiğim kadarıyla bu eklentiydi.

Başka tarayıcı olarak Opera GX var. Ama orada herhangi bir şifre çerezi kullanmıyorum.

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,075
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Hocam dünkü fark edişimden sonra çok kullanmadığım ''Touch VPN - Ücretsiz VPN ve Proxy'' eklentisini mağazadan kaldırdım. Bu yüzden sormuştum net bir geçmiş olsa direkt atardım arayüzlerden çıkarabildiğim kadarıyla bu eklentiydi.

Başka tarayıcı olarak Opera GX var. Ama orada herhangi bir şifre çerezi kullanmıyorum.
Bu eklenti olması pek olası değil (olmayacak diye bir şart yok) ama başka bir şey olma ihtimali varsa o olabilir tabii ki. Siz şifrenizi vs değiştirin (şifre değiştirmek oturum sıfırlar) bir daha olursa konuya yazarsınız bakarız o zaman da.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
978,867
Üyeler
154,813
Son üye
yiitecho21
Top Bottom