Neler Yeni

Çözüldü✓ Twitter'da ekran titreme ve yanıp sönme sorunu

leclerc16

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Emre
Arkadaşlar konuyu nereye açacağımı bilemedim sorun monitörde de olmayabilir. Dell G2422HS almıştım zaten geleli 1 hafta olmamıştır. Her şeyinden memnunum hiçbir problemi yok, oyunda vs. olsun gayet memnun ediyor. Ama şöyle bir sıkıntı var ki twitterda ekran yanıp yanıp sönüyor gibi oluyor ara sıra. Tam anlayamadım ama sanırım videoları açarken oluyor. Aynı şekilde videoların üzerinde mouse gezdirince videolar titriyor. Mouse'u sabit bırakınca titreme geçiyor. Tüm videolarda da olmuyor ara sıra oluyor. Sorun sitede mi tarayıcıda mı yoksa monitörde mi anlamadım. Twitter hariç başka hiçbir yerde bu tarz bi sorun yaşamadım. Video çektim boyutu büyük olduğu için yandexe ekliyorum aşağıdan bakabilirsiniz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Titreme sorununu da böyle bırakıyorum. Mouse'u hareket ettirince sol üstteki Htalks yazısından titremeyi görebilirsiniz. Mouse sabitken de geçiyor.

Son düzenleme:

Ricciardo

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,873
İsim
Mehmet
Kanka senin soruna benzer bir sorunu laptop+monitör şeklinde kullanırken yaşadım ancak masaüstüne geçince bu sorun devam etmedi. Tw özelinde yaşıyorsan farklı tarayıcı kullanmayı dene, çözülürse kullandığın tarayıcıyı bi kaldırıp tekrar yüklemeyi deneyebilirsin. Tw optimizasyonu her alanda berbat gerçekten, tw dışında sorun yaşanmıyorsa hiç üzerinde durmaya değmez dâhi, benim tahminimce %99 direkt tw kaynaklı bir sorundur. Başka tarayıcıda test et, sorun yoksa ordan devam et bence. Daha iyi bilen arkadaşlar da gelip biraz bilgi verirlerse güzel olur.

leclerc16

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Emre
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kanka senin soruna benzer bir sorunu laptop+monitör şeklinde kullanırken yaşadım ancak masaüstüne geçince bu sorun devam etmedi. Tw özelinde yaşıyorsan farklı tarayıcı kullanmayı dene, çözülürse kullandığın tarayıcıyı bi kaldırıp tekrar yüklemeyi deneyebilirsin. Tw optimizasyonu her alanda berbat gerçekten, tw dışında sorun yaşanmıyorsa hiç üzerinde durmaya değmez dâhi, benim tahminimce %99 direkt tw kaynaklı bir sorundur. Başka tarayıcıda test et, sorun yoksa ordan devam et bence. Daha iyi bilen arkadaşlar da gelip biraz bilgi verirlerse güzel olur.
Dostum sanırım monitörle alakalı :( 120Hz ve altına alınca yanıp sönme olayı gidiyor ama titreme devam ediyor. 144Hz ve 165Hz de ise ikisi de devam ediyor.

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,066
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Windows ve teknik sorunlar
Dostum sanırım monitörle alakalı :( 120Hz ve altına alınca yanıp sönme olayı gidiyor ama titreme devam ediyor. 144Hz ve 165Hz de ise ikisi de devam ediyor.
Monitörle alakalı olmayabilir, ekran kartı sürücülerini DDU ile temiz kurulum yapmayı denediniz mi?

cr4ck

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
851
İsim
Doğukan
Bende 60 hz olunca titreme yapıyor. İnternette adaptive sync, free sync, gsync gibi şeyleri kapatınca düzeliyor gibi bir şey okudum ve yaptım ama daha denemeye fırsatım olmadı. Eğer dediğim ayarlardan biri açıksa kapatıp bir dene istersen.

leclerc16

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Emre
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Monitörle alakalı olmayabilir, ekran kartı sürücülerini DDU ile temiz kurulum yapmayı denediniz mi?
Denemedim hocam deneyeceğim birazdan.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bende 60 hz olunca titreme yapıyor. İnternette adaptive sync, free sync, gsync gibi şeyleri kapatınca düzeliyor gibi bir şey okudum ve yaptım ama daha denemeye fırsatım olmadı. Eğer dediğim ayarlardan biri açıksa kapatıp bir dene istersen.
Kapattım fakat bir şey değişmedi hocam maalesef

Son düzenleme:

prstdi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
cemil balta
dostum benimde dell model monitörüm var aynı sorunu ben de yaşıyorum twitterda video izlerken bi anda ekran kapanıyor kafayı yemek üzereyim biri çözüm bulsun şuna

ysfyfi

80+
Sorunu yaşayan arkadaşlar NVIDIA'da veya başka bir yerde video ayarlarını değiştirdiniz mi?

prstdi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
cemil balta
Sorunu yaşayan arkadaşlar NVIDIA'da veya başka bir yerde video ayarlarını değiştirdiniz mi?
hayır dostum amd rx6600 kullanıyorum herhangi bir ayara dokunmadım ve tarayıcı değiştirdim gene olmadı zamanında format attım gene olmadı

prstdi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
cemil balta
dostum renklerle alakalı değil de daha çok video oynatıcılarında sıkıntı var çok nadiren youtube de başıma geliyor, renklerden kastınız nedir acaba?

leclerc16

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Emre
dostum benimde dell model monitörüm var aynı sorunu ben de yaşıyorum twitterda video izlerken bi anda ekran kapanıyor kafayı yemek üzereyim biri çözüm bulsun şuna
Hocam ben hiçbir şey anlamadım. Opera, Chrome ve Edge'de olurken Mozillada hiçbir şekilde titreme ve herhangi bir sorun yok. Ben monitörden olmadığı fikrindeyim.

syee

80+
Hocam ben hiçbir şey anlamadım. Opera, Chrome ve Edge'de olurken Mozillada hiçbir şekilde titreme ve herhangi bir sorun yok. Ben monitörden olmadığı fikrindeyim.
aoc 144 hz kullanıyorum oyunalara girerken ekran hafif görüntü ayarı yapar gibi ekran parlaklıgı değişkenlik gösteriyor ilk aldıgım zamanlrda yapmıyordu regeditle alakalı tam ekran ayarları için ayarlardan yapmıştım zamanında sonrasında olmaya başladı bendede bu tarz şeyler yaptıysan bundan kaynaklanabilir

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
950,444
Üyeler
149,730
Son üye
Alicmehmet23
Top Bottom