Neler Yeni

twitterdeki taksim olayı ne açıklayabilicek varmı

Alraplox

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Selçuk Yapar
twitterde takılırken gördüm olay ne acıklayabilicek

Splixson

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
788
İsim
Furkan ŞENGÜL
Bugün 1 aralık olduğu için polis bayramı heralde , polisler Sultanahmet meydanında gösteri yapmak istiyor diye millet engellemek istiyor

Gibi bir senaryo olabilir araştırın derim
hayır ya bugün 1 nisan olduğu için insanlar şakalaşıyor, araştırmanı öneririm.

İşçi görünümlü ama aslında işçi olmayan örgüt yanlısı kişi ve şahısların taksim meydanına gidip her sene yaptıkları gibi biji apo sloganı atmak istediler polis ise bu durumu engelledi. Bu kişiliksiz şahıslar da polise saldırıp kaldırım taşı fırlattılar. Ha şunu da ekleyeyim eğer 1 mayısta 10 işçiden 10 da izinli ise zaten bunun en az 7-8 tanesi 40 yılda bir tatil var diyip o gün dışarıya bile çıkmaz. Bulunduğum şehir de de 1 mayıs gösterileri oldu ama ne hikmetse şu saate kadar polise saldırma, kaldırım taşı fırlatma gibi eylemler gerçekleşmedi.

Alraplox

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Selçuk Yapar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İşçi görünümlü ama aslında işçi olmayan örgüt yanlısı kişi ve şahısların taksim meydanına gidip her sene yaptıkları gibi biji apo sloganı atmak istediler polis ise bu durumu engelledi. Bu kişiliksiz şahıslar da polise saldırıp kaldırım taşı fırlattılar. Ha şunu da ekleyeyim eğer 1 mayısta 10 işçiden 10 da izinli ise zaten bunun en az 7-8 tanesi 40 yılda bir tatil var diyip o gün dışarıya bile çıkmaz. Bulunduğum şehir de de 1 mayıs gösterileri oldu ama ne hikmetse şu saate kadar polise saldırma, kaldırım taşı fırlatma gibi eylemler gerçekleşmedi.
eyw
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kardeş bu ne güzel Pp imiş seni kutluyorum.
sagolasın :D

Hanaz

80+ Silver
eyw
Mesaj otomatik birleştirildi:

sagolasın :D
sağcılar yaşadıkları darbeyi ve solcuların yaşattığı travmaları polise saldırmalarını unutamadıkları (polise saldırmalarını desteklemiyorum) halen 1980 tükiyesi gibi yaşadıklarımızı düşündüklerini düşünüyorum ki böyle bi olay yaşandı

Hanaz

80+ Silver
sağcılar yaşadıkları darbeyi ve solcuların yaşattığı travmaları polise saldırmalarını unutamadıkları (polise saldırmalarını desteklemiyorum) halen 1980 tükiyesi gibi yaşadıklarımızı düşündüklerini düşünüyorum ki böyle bi olay yaşandı
+ bide sayın öcalan falan o tür sloganlar var tabi ama önce yurdu olan konuşsun

Dahası  
Reaksiyon skoru
104
İsim
Kadir Çelik
1 mayıs'in taksim'de kutlanması bir sembol. bu şehir işgal altındayken bile kutlanıyordu. protesto olsa bile bu bir anayasal hak. meşru protestodan çıkan gayrimeşru sloganlar hareketler olayın bütününü bozmuyor. şeriat sesleri de asıl miting bölgesi olmayan ama miting yapılan galata köprüsünde çıkıyordu onda sesler kesilmişti tabi. aykırı bir durum olsa gerek aslında değil mi?

1 mayıs'in taksim'de kutlanması bir sembol. bu şehir işgal altındayken bile kutlanıyordu. protesto olsa bile bu bir anayasal hak. meşru protestodan çıkan gayrimeşru sloganlar hareketler olayın bütününü bozmuyor. şeriat sesleri de asıl miting bölgesi olmayan ama miting yapılan galata köprüsünde çıkıyordu onda sesler kesilmişti tabi. aykırı bir durum olsa gerek aslında değil mi?
Öyle bir dünya yok. Anayasal hak diye biji apo biji pkk sloganlar atamazlar. Şimdi sen zannediyorsun ki ben yapılan şeriat mitingini destekliyorum. Ama yanılıyorsun. Neymişte olayın bütününü bozmamaz mış. Hadi oradan. Anayasal hak diye ne kimse şeriat sloganları atabilir ne de pkk apo sloganı atabilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
104
İsim
Kadir Çelik
Öyle bir dünya yok. Anayasal hak diye biji apo biji pkk sloganlar atamazlar. Şimdi sen zannediyorsun ki ben yapılan şeriat mitingini destekliyorum. Ama yanılıyorsun. Neymişte olayın bütününü bozmamaz mış. Hadi oradan. Anayasal hak diye ne kimse şeriat sloganları atabilir ne de pkk apo sloganı atabilir.
her protestoda olabilir dünyanın her yerinde olur. sen protestonun meşruluğunu bununla ölçemezsin. şeriat sloganları atanlar böyle tutum görmüyorsa sen onu da savunmuş oluyorsun ne dersen de. çifte standarta göz yummayın.

DonanımFikir

Moderatör
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
36,609
İsim
Selimhan
İlgilendiği Kategoriler
SıcakFırsatlar Bilgisayar Toplama Konu Dışı
Steam
#Samsunlu
İşçiler ve işçi sendikaları haklarını savunma amacıyla eylem yapmaya çalıştılar, polisler engelledi.
tabii ki polisin de engellemesi mantıklı [Neticede onlar da verilen görevlerini yapıyorlar.]
Bunun da tabi sebebleri var , geçmişteki olaylar ve bu tarz protestolara katılan çürük elmalardan ötürü. Kurunun yanında yaş da yanıyor, protestoda hakkını gerçekten savunmak isteyen işçi de o olaydaki çürüklerden ötürü aynı damgayı yemiş oluyor.

Top Bottom