Neler Yeni

Tyt Temeli Olmayan Biri 11.sınıfta Nasıl Çalışmalı

VitoScaletta

80+ Gold
9 ve 10 hıp hızlı geçti evde uzaktan eğitim de verimsizdi 15 gün sonra 11.sınıf oluyoruz

temelim bu yüzden yok tyt temel olmadan 11.sınıf konuları anlamak çok zor olur dedi biri korktum hafiften tyt temeli olmayan biri 11.sınıfta nasıl çalışmalı nasıl bi program üzerinden gitmeli kaç saat tyt ye ayırmalı okulun rehberlik hocasına gitsem bana güzel bi program hazırlayabilir mi

sayısalcıyım hedefim güzel bi üniversitenin tıp fakültesini kazanmak

pcsavaşçısı

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,183
İsim
Arda Ardıç
Bende 11 e geçtim genel olarak optik ve mole bakın dediler benim de kendi gördüğüm ek olarka geometriye ve permütasyon kombinasyona çalışmak gerektiği

VitoScaletta

80+ Gold
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bende 11 e geçtim genel olarak optik ve mole bakın dediler benim de kendi gördüğüm ek olarka geometriye ve permütasyon kombinasyona çalışmak gerektiği
rehberlik hocasına gitsem bana haftalık program hazırlayabilir mi yani bu gün şu kadar saat matematik çalışacaksın değil de pazartesi tyt matematiğin şu konusuna çalışacaksın 11.sınıf matematiğin şu konusuna çalışıcaksın diye programlayabilir mi acaba daha önce program alan oldu mu nasıl hazırlıyolar

Dahası  
Reaksiyon skoru
9,026
İsim
Diyarhan
Tyt dediğimiz şey mantık üzerine dayalı bir sınav. Formüller dışında çok basit sorulara sahip genel kültür ile kesinlikle yapabilirsiniz.

Berk Atmaca

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,228
İsim
Berk Atmaca
Tyt için kitap alacaksın. Olay şoyle olacak. Youtube dan veya başka bir yerden dersi dinleyeceksin, çalıştığın konuyla ilgili ilk başlarda basit testleri çozeceksin ki kavrayabilesin. Konuları bitirdim ohh rahat deme başına bela olur benim gibi. Kolay kaynakları bitirdin ya zor kaynaklardan pekiştirmen lazım. Yanlış yaptın diye üzülme yanlış yapmıyorsan zaten temelin zayıf değil demektir ihtiyacında yoktur git hemen zor kaynak al başla. Ben 12yim tyt yi bitirdim ohh rahatım dedim konuların yarısı bende yok :D Tekrar başladım.

ogulcankn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
85
İsim
Oğulcan
Kendin program hazırlamayı dene kesinlikle ve üç gün çalıştıktan sonra "amaaan sıkıldım gideyim de bir valo gireyim" deme. Az az olsa da çalış zaten TYT pek zor değil. Sistemli olduktan sonra çok rahat bitirebilirsin. Temelin yok ve 11. Sınıfsın o yüzden illaki aklında kalan birkaç konu vardır sıfırdan başlayarak test vs çöz. Hiç çözemiyorsun YouTube'dan konu anlatımlarını izle veya takıldığın konular hakkındaki açıklarını kapat. Bana sorarsan çok önemli ama sizin görüşlerinizi bilmiyorum, paragraf... Paragraf çözmeni öneriyorum günde 2-3 test çözsen dahi senin için kârdır. Yayın vs sormak istersen öneririm sorun yok.

Berk Atmaca

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,228
İsim
Berk Atmaca
Tyt de BENCE ne kadar soru çozdüğünden çok ne kadar verimli test çozdüğün onemli. AYT de ozellikle sayısalsan çok soru çozmezsen bir yere varamıyorsun. (bence)

ogulcankn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
85
İsim
Oğulcan
Tyt de BENCE ne kadar soru çozdüğünden çok ne kadar verimli test çozdüğün onemli. AYT de ozellikle sayısalsan çok soru çozmezsen bir yere varamıyorsun. (bence)
Özellikle bu çok soru çözme mevzusu geometri de fazlaca var. Geometri çok soru çözmekle pekişiyor maalesef...

Fabrizio Romano

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Evet, TYT lazım. Yoksa Trigonometri konusu yapılırken zorluk çekilir.

İlk başta Fonksiyon, Polinom, Çarpanlara ayırma, Sayılar, Problemler çalışmanda fayda var.

pcsavaşçısı

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,183
İsim
Arda Ardıç
rehberlik hocasına gitsem bana haftalık program hazırlayabilir mi yani bu gün şu kadar saat matematik çalışacaksın değil de pazartesi tyt matematiğin şu konusuna çalışacaksın 11.sınıf matematiğin şu konusuna çalışıcaksın diye programlayabilir mi acaba daha önce program alan oldu mu nasıl hazırlıyolar
Ben hiç gitmedim bilmiyorum kursa gittiklerim hep bunu demişti bana (hocalar)

brtgrup

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
157
İsim
Berat Durmaz
rehberliğin görevi zaten o

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Caner Öztürk
Elimde program var aşağıya bırakayım işine yararsa kullanırsın

Ekler

• resim_2021-10-03_094311.png
    resim_2021-10-03_094311.png
    121.7 KB · Hit: 251
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç