Neler Yeni

Ücretsiz Domain ve Hosting Hizmeti alma

Octo34

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Emirhan Yaşa
Merhabalar,
Ben bir web sitesi kurmayı düşünüyorum html ile css ini kendim yazacam ama domain ve hosting hizmetini nasıl yapacağımı bilmiyorum. Bazı kişiler ücretsiz domain ile site açıyormuş onun nasıl olduğunu bileniniz var mı?

panizher

80+ Silver
Ücretsiz domain pek yok .tk var sadece oda iyi değil godaddyde çok ucuza ala biliyordum 1 yillik bir bak

Ricciardo

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,868
İsim
Mehmet
Ücretsiz domainlerin uzantıları genelde bilinmedik şeylerdir, kullanıcıya güven vermez. Hemen hepsi ikinci senesinde yine para ister. Arkadaşın dediği gibi .tk bi örnek.
Hosting ücretsiz olursa çok yüksek ihtimalle can çekişecek bir site koyabileceksin, depolama alanı, rami, işlem gücü vs olsun iş görüp görmeme arasında bir şeyler olacak. Bu yüzden ikisini de pek tavsiye etmem.
Yapmak istediğin şey nedir? Öğrenme projesi mi, para mı kazanmak istiyorsun..? Belirtirsen belki yardım edebiliriz.

Octo34

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Emirhan Yaşa
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ücretsiz domainlerin uzantıları genelde bilinmedik şeylerdir, kullanıcıya güven vermez. Hemen hepsi ikinci senesinde yine para ister. Arkadaşın dediği gibi .tk bi örnek.
Hosting ücretsiz olursa çok yüksek ihtimalle can çekişecek bir site koyabileceksin, depolama alanı, rami, işlem gücü vs olsun iş görüp görmeme arasında bir şeyler olacak. Bu yüzden ikisini de pek tavsiye etmem.
Yapmak istediğin şey nedir? Öğrenme projesi mi, para mı kazanmak istiyorsun..? Belirtirsen belki yardım edebiliriz.
yani yazılım ile ilgileniyorum ve bunula ilgili bilgiler ve örnekler verbilieceğim bir site kurmayı düşünüyorum

Ricciardo

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,868
İsim
Mehmet
yani yazılım ile ilgileniyorum ve bunula ilgili bilgiler ve örnekler verbilieceğim bir site kurmayı düşünüyorum
Niyetin çalışan geçiş efektleri vs kendin yazıp uygulamalı göstermek ise zaten ücretsiz bir hosting muhtemelen sınıfta kalacaktır.
Niyetin böyleyse .com veya .net uzantı ile ücretli domain almanı tavsiye ederim, biraz para verirsin ama kafan rahat eder.
Şimdi kontrol ettim ve evet Blogspot Html ve Css ile değişiklik yapmaya izin veriyormuş. Link
Para vermeme konusunda eminsen iyi bir seçenek olabilir, işini ilerde ileriye taşımak istersen ücretli domain+hosting önerdiğimi unutma.

Octo34

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Emirhan Yaşa
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Niyetin çalışan geçiş efektleri vs kendin yazıp uygulamalı göstermek ise zaten ücretsiz bir hosting muhtemelen sınıfta kalacaktır.
Niyetin böyleyse .com veya .net uzantı ile ücretli domain almanı tavsiye ederim, biraz para verirsin ama kafan rahat eder.
Şimdi kontrol ettim ve evet Blogspot Html ile Css değişiklik yapmaya izin veriyormuş. Link
Para vermeme konusunda eminsen iyi bir seçenek olabilir, işini ilerde ileriye taşımak istersen ücretli domain+hosting önerdiğimi unutma.
teşekkür ederim bende blogspotu az önce buldum ama html ile css desteklediğini bilmiyordum

Top Bottom