Neler Yeni

Üçüncü bir dil öğrenmek istiyorum.

Darthra

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
BurakV
Hem yeni bir alışkanlık edineyim hem de sosyal medya zamanımı azaltayım diye günde az biraz çalışarak üçüncü bir dil öğrenmek istiyorum.Mümkün müdür? Günde 20-25 dakika çalışmak yeterli olur mu?(Derslerden ve spordan çok vaktim olmuyor.) Hangi dili öğrenmemi tavsiye edersiniz?(Aklımda şuanlık İspanyolca var.)

Dahası  
Reaksiyon skoru
263
İsim
Barış
25 dakika ile yeni bir dil ogrenemezsin anca kaliplasmis kelimeleri ogrenirsin o da ogrenecegin dile hakimsen

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Hem yeni bir alışkanlık edineyim hem de sosyal medya zamanımı azaltayım diye günde az biraz çalışarak üçüncü bir dil öğrenmek istiyorum.Mümkün müdür? Günde 20-25 dakika çalışmak yeterli olur mu?(Derslerden ve spordan çok vaktim olmuyor.) Hangi dili öğrenmemi tavsiye edersiniz?(Aklımda şuanlık İspanyolca var.)
İngilizce varsa inglizceye yakın yapıdaki dillerden gidersen çok zorlanmazsın.

Darthra

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
BurakV
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

ByArrow

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Emirhan Durmuş
Öğrenirsin ama öğrenmen uzun sürer. Günde 25 dakika dil öğrenmek için çok kısa bir süre. Günde en az 1 saat ayırabilirsen daha iyi olur. 3.dil olarak Fransızca olabilir

Dahası  
Reaksiyon skoru
284
İsim
mehmet
ben1dili zar zor biliyom sen3üncüyü istiyon iş için değilse çok boş iş hocam

Darthra

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
BurakV
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dahası  
Reaksiyon skoru
284
İsim
mehmet
Uzun sürmesi sıkıntı değil.Teşekkürler.

Sosyal medyaya harcadığım zamandan kısıtlayıp dil öğrenmeye harcamak istediğim için sıkıntı olmaz,ileride lazım olursa temelini atmış olurum en azından.
yani oda bi tercih ama benim için boş ye iç yat bence

SpeaR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
Oktay
Almanca, İspanyolca ve Rusça dillerinden birini öğrenmeni tavsiye ederim. Süreye gelecek olursak 25 dakika çok az bir süre, onu en azından bi 1 saat yaparsan bence çok daha faydalı olacaktır. Kendini tanıman gerekiyor dil öğrenme sürecinde ve doğru prosedürleri izlemen gerekiyor (internette bununla ilgili birçok kaynak mevcut). Ayrıca bu iş süreklilik isteyen bir iş, yani gerçekten öğrenmeye karar verdiysen her gün dil öğrenme işini yapman gerek, 10-15 dakika olsa bile o dil ile uğraşman ve öğrendiklerini tekrar etmen gerek. Kısa süreli hafızandan kalıcı hafızana aktarmazsan, yani yeterince pratik yapmazsan çabalamanın gerçekten bir anlamı kalmıyor. Umarım başarılı olursun, kolay gelsin

Dahası  
Reaksiyon skoru
63
İsim
Cemal Hasan
Kardeşim bugün başlayıp 3 ay sonra öğrenmeyi hedefleyen kitleye göre 25 dakika az gelebilir ama bunu 1 yıl gibi bir süreye düzenli olarak yayarsak gayet yeterli bir süredir. Hem sıkmaz hem baymaz Lingusta gibi bir program dahi günde 30 dakika ile 3 ayda iletişim kurabilecek düzeyde İngilizce öğretiyor. Almanca ile vakit kaybetmeni şahsen tavsiye etmiyorum bence öğrenilmesi gereken 4'üncü 5'inci dil sıralamasında. İspanyolca öğrenmek İtalyanca Çince öğrenmekten kat be kat daha kolay olacaktır. Telafuz olarak daha basit bir yapıya sahiptir. Global bir alanda Almanlar ile resmiyette İngilizce ile anlaşabilirsin ama İspanyol ve Fransızlar genelde kendi dillerini tercih ederler. Şu an vaktim ve hevesim olsa öğrenmek isteyeceğim diller İspanyolca ve Çince olurdu

Darthra

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
BurakV
Almanca, İspanyolca ve Rusça dillerinden birini öğrenmeni tavsiye ederim. Süreye gelecek olursak 25 dakika çok az bir süre, onu en azından bi 1 saat yaparsan bence çok daha faydalı olacaktır. Kendini tanıman gerekiyor dil öğrenme sürecinde ve doğru prosedürleri izlemen gerekiyor (internette bununla ilgili birçok kaynak mevcut). Ayrıca bu iş süreklilik isteyen bir iş, yani gerçekten öğrenmeye karar verdiysen her gün dil öğrenme işini yapman gerek, 10-15 dakika olsa bile o dil ile uğraşman ve öğrendiklerini tekrar etmen gerek. Kısa süreli hafızandan kalıcı hafızana aktarmazsan, yani yeterince pratik yapmazsan çabalamanın gerçekten bir anlamı kalmıyor. Umarım başarılı olursun, kolay gelsin
Bende 1 saat çalışmak isterim fakat okuldan eve 16.30 civarlarında geliyorum.30 dakika civarı dinleniyorum.Günlük 2-3 saat ders çalışıyorum.Bazı günler futbol antrenmanlarım olduğu için eve 8 civarı geldiğim bile oluyor.
Kardeşim bugün başlayıp 3 ay sonra öğrenmeyi hedefleyen kitleye göre 25 dakika az gelebilir ama bunu 1 yıl gibi bir süreye düzenli olarak yayarsak gayet yeterli bir süredir. Hem sıkmaz hem baymaz Lingusta gibi bir program dahi günde 30 dakika ile 3 ayda iletişim kurabilecek düzeyde İngilizce öğretiyor. Almanca ile vakit kaybetmeni şahsen tavsiye etmiyorum bence öğrenilmesi gereken 4'üncü 5'inci dil sıralamasında. İspanyolca öğrenmek İtalyanca Çince öğrenmekten kat be kat daha kolay olacaktır. Telafuz olarak daha basit bir yapıya sahiptir. Global bir alanda Almanlar ile resmiyette İngilizce ile anlaşabilirsin ama İspanyol ve Fransızlar genelde kendi dillerini tercih ederler. Şu an vaktim ve hevesim olsa öğrenmek isteyeceğim diller İspanyolca ve Çince olurdu
Sürede bir kısıtlama yok zaten öğrenmem 2-3 yıl sürse bile her gün yeni bir şeyler katarak öğrenirim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
916,156
Üyeler
142,095
Son üye
muhammet1010
Top Bottom