Neler Yeni

Çözüldü✓ UEFI desteği var ama yine de siysh ekran oluyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Ali Arda Ateş
Merhaba. Ben Windows 11 de valorant için secure boot açmaya çalışıyorum

Anakartım gigabyte A520m-h. ekran kartım AMD r9 380.

UEFI desteği yok normalde bu ekran kartında ama ben technopatdan ekran kartı biosuna UEFI eklemeyi yapıp da denedim hala sorun devam ediyor gpuma UEFI desteği kurmuş olmama rağmen. Gpu+z programı UEFI desteği var gösteriyor neden böyle oluyor yardım eder misiniz bios tekrar tekrar kurmaktan yoruldum siyah ekran yüzünden .
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Emmree sen bakabilir misin hocam çok yardıma ihtiyacım var GOP flaşladım ekran kartına UEFI destekli gözüküyor artık ama yine de siyah ekran alıyorum qflash yapmadan görüntü alamıyorum

Son düzenleme:

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,128
İsim
Emre Zengin
Merhaba. Ben Windows 11 de valorant için secure boot açmaya çalışıyorum

Anakartım gigabyte A520m-h. ekran kartım AMD r9 380.

UEFI desteği yok normalde bu ekran kartında ama ben technopatdan ekran kartı biosuna UEFI eklemeyi yapıp da denedim hala sorun devam ediyor gpuma UEFI desteği kurmuş olmama rağmen. Gpu+z programı UEFI desteği var gösteriyor neden böyle oluyor yardım eder misiniz bios tekrar tekrar kurmaktan yoruldum siyah ekran yüzünden .

@Emmree sen bakabilir misin hocam çok yardıma ihtiyacım var GOP flaşladım ekran kartına UEFI destekli gözüküyor artık ama yine de siyah ekran alıyorum qflash yapmadan görüntü alamıyorum
Hocam CSM Supportu Disabled yaptığın an Secure Boot'u aktif etmeden kaydedip çıkınca gene siyah ekranda mı kalıyor?

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,058
İsim
Semih Boran
Gigabyte'ın yaptığı BIOS'lar ile bazı GOP sürücüleri ile uyumsuzluk var sanırsam.

Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Ali Arda Ateş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam CSM Supportu Disabled yaptığın an Secure Boot'u aktif etmeden kaydedip çıkınca gene siyah ekranda mı kalıyor?
Evet onu asla kapatmama izin vermiyor. :(
Birkaç kez kapanıp açılıyor anakart sonra CSM açılmış oluyor biosta bakınca.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,128
İsim
Emre Zengin
Evet onu asla kapatmama izin vermiyor. :(
Birkaç kez kapanıp açılıyor anakart sonra CSM açılmış oluyor biosta bakınca.
Yukarıda @EFI Shell'in dediği gibi uyumsuzluk yapıyor olabilir. Başka UEFI destekli VBIOS varsa onları da dene. Çözüm olur mu emin değilim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Ali Arda Ateş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yukarıda @EFI Shell'in dediği gibi uyumsuzluk yapıyor olabilir. Başka UEFI destekli VBIOS varsa onları da dene. Çözüm olur mu emin değilim.
Bu flaşladığım şey gopupdater ile oluyor ve başka vbios bulursam deneyeceğim umarım bi secure boot uğruna kartı brick etmem. Anakart banını kaldırmak için spoof yaptım garanti de kabul etmez anakartı yada ekran kartımı

@Emmree çok teşekkür ederim hocam Techpowerupdan başka bi rom buldum aynı versiyondu ama UEFI var diyordu şansımı denedim ve siyah ekran sorunu olmadı bu sefer secure bootum da açıldı çok sağolun

Son düzenleme:
Top Bottom