Neler Yeni

Üniversite ve hayat tavsiyesi

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Mert Çakmak
Selam herkes,
Şimdi sizlere bir soru sormak istiyorum. Ben bilgisayar programcılığı 2.sınıf öğrencisiyim(okul zaten 2 yıl). Önümüzdeki senenin ortalarına yakın hiçbir dersten kalmazsam mezun olacağım. Ve şunu fark ettim ki ben bu bölümü okumak istemiyorum. Hayatım bilgisayar başında kod yazarak geçsin istemiyorum. 3.mezuna kalmamla bu bölüme yerleştim(hedefim olmadığı için bu kadar çok mezuna kaldım). Şeytan diyor ki boş ver bu okulu gir TYT-AYT sınavına mimarlık bölümüne geç. Ama şöyle bir durum daha var, her şey çok güzel bir şekilde geçse ve ben mimarlığı bu sene kazanıp gitsem ardından 4 yıl okusam mezun olsam benim yaşım 26'ya geliyor. Her şeye çok geç kalırmışım gibi geliyor. 30 olmama 4 sene kalacak ve ben daha yeni mezun olmuş olacağım. Mesleğe atanmam biraz para biriktirmem vs. hayata 30'umdan sonra başlamakta istemiyorum. Bana bir çıkar yol önerisinde bulunur musunuz?

Dipnot: Bu sene her halükarda TYT sınavına gireceğim ve asıl hedefim PMYO'yu kazanmak. Eğer bu hedefimde başarılı olursam hem en çok istediğim mesleğe kavuşacağım hem de 24 yaşında meslek sahibi olmuş olacağım.

Dipnot2: bu bunalıma vize sınava çalışırken düştüm. Delphi 7, php, c# hepsinden nefret ettiğimi belirtmek istiyorum 😅

Berkyozclk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
329
İsim
Berkay özçelik
Instagram
berkay_ozcelik
üniye girdikten sonra yksye tekrar girersen obpnin yarısı alınıyor haberin olsun

1721

80+ Bronze
hocam yaş çok önemli değil artık. yök atlastan öğrencilerin ne zaman mezun olduğuna bakarsan, çoğu mezun olduktan 2-3 sene sonra, bazıları 4-5 sene sonra bölümlere yerleşmiş oluyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekran Alıntısı.PNG

(yerleşen kişilerin "liseden" mezun olduğu yıllar.)(mimar sinan mimarlık bölümü)

Top Bottom