Neler Yeni

Üniversitede Burs Alabileceğimiz Kurumlar

Yasin Çelik

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,802
İsim
Yasin Çelik
Instagram
yasincelikz
Merhaba arkadaşlar, yükseköğretim için birçok kurum bu tarihlerde burs başvurularını başlattı. Bu konu altında burs veren kurumları birbirimizle paylaşalım istiyorum. Şu anda burs alanlar aldığı kurumu paylaşırsa, başvuru yapanlar başvurduğu kurumları paylaşırsa birbirimize destek olmuş oluruz. Ben bulduğum birkaç vakfı aşağıda paylaşıyorum:

Rönesans Eğitim Vakfı
Nef Vakfı
Baştüzel Vakfı
Anadolu Vakfı
Tekfen Vakfı

Sizlerden de burs alabileceğimiz kurumları konuda yazmanızı rica ediyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,188
İsim
Murat Orhan
Ne zaman açılıyor başvurular?

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,188
İsim
Murat Orhan
Kurumdan kuruma değişmekle beraber birçoğu ağustos sonu ve eylül ayında alıyor başvurularını.
Şuan alan var mı? Ve şartları neler oluyor acaba? hemen hemen herkes alabiliyor mu üniye başlayan?

tredarc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Efe Pelit
Instagram
https://www.instagram.com/efeplit/
Steam
https://steamcommunity.com/id/tredarc/
Twitter
efeplit
Discord
efe#2994
tekfen bursun şartlarında şöyle bir madde var: Başvurular bir yazılım aracılığıyla değerlendirilerek sıralama yapıldıktan sonra bursiyer adayları ile Burs Komitesi Üyeleri yüz yüze mülakat gerçekleştirir.

ilginç gerçekten.

Yasin Çelik

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,802
İsim
Yasin Çelik
Instagram
yasincelikz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hacım ben anlamıyorum bu burs veren vakıflar şirketler artık her neyse neden ailemizin maddi durumunu soruyor ulan ben babamla aram bozuk diye 17 yaşımdan beri 3 kuruş para almıyorum ya
18 yaşından sonra ailemizin maddi durumuna göre hareket etmeleri bence de çok doğru değil ancak hukuki olarak erişkin olsan dahi ailenin sana bakma yükümlülüğü bulunuyor. Kurumlar da genelde bunu dayanak alarak ailenin gelirinin seninle eşit oranda paylaşıldığını baz alıyorlar. Ailen ile ilişiğinin bulunmadığı özel bir durumun varsa burs başvurusu yaptığın kuruma belirtebilirsin. Bunu dikkate alarak başvurunu kabul edebilirler.

Şuan alan var mı? Ve şartları neler oluyor acaba? hemen hemen herkes alabiliyor mu üniye başlayan?
Türkiye'de yüzlerce vakıf var dostum, hepsinin şartları da farklı. Bu konuda bir bilgi aktarımında bulunamam, tek tek araştırman gerek.

Dahası  
Reaksiyon skoru
57
İsim
Cemal
Merhaba arkadaşlar, yükseköğretim için birçok kurum bu tarihlerde burs başvurularını başlattı. Bu konu altında burs veren kurumları birbirimizle paylaşalım istiyorum. Şu anda burs alanlar aldığı kurumu paylaşırsa, başvuru yapanlar başvurduğu kurumları paylaşırsa birbirimize destek olmuş oluruz. Ben bulduğum birkaç vakfı aşağıda paylaşıyorum:

Rönesans Eğitim Vakfı
Nef Vakfı
Baştüzel Vakfı
Anadolu Vakfı
Tekfen Vakfı

Sizlerden de burs alabileceğimiz kurumları konuda yazmanızı rica ediyorum.
Burs başvuruları ne zaman başlıyor?

Son düzenleme:

mandog

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,263
İsim
Mertol
Buralardan burs almak kyk bursuna engel mi acaba

Yasin Çelik

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,802
İsim
Yasin Çelik
Instagram
yasincelikz
Buralardan burs almak kyk bursuna engel mi acaba
KYK bursu alıyorsan özel kurumların çoğu burs vermez ancak bunlardan birini kazanmış olman kyk almana engel değil. KYK çıkarsa çıkan bursu iptal etmen gerekir ama.

Top Bottom