Neler Yeni

Undervolt Sonrasi Mavi ekran

Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Devrim
Selam underwood yaptım sonra pc mavi ekran verdi ve fanlar hızlı çalışmaya başlayıp kendini kapadı pc yi geri açayımmı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Undervolt*

Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Devrim
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

of Beauty and Rage

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Neye göre UV yaptın? O kadar kolay değildir OC ve UV'de stabiliteyi bulmak.

BIOS'u sıfırlayıp öyle giriş yap tekrar.

Farway

80+ Silver
Bios pilini sök 10 sn bekle geri tak ayarlar sıfırlansın olmamış,voltajı biraz arttır.

Bilgisayarı açıp ayarları eski hâline almaya çalışın.

BIOS üzerinden Cpu'ya mı undervolt yaptınız, yoksa Msi Afterburner tarzı bir yazılımla Ekran kartınıza mı? Ona göre ayarları default'a çekip deneyiniz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Devrim
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bilgisayarı açıp ayarları eski hâline almaya çalışın.

BIOS üzerinden Cpu'ya mı undervolt yaptınız, yoksa Msi Afterburner tarzı bir yazılımla Ekran kartınıza mı? Ona göre ayarları default'a çekip deneyiniz.
Throttle stop üzerinden yaptım

f0ze

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,953
İsim
Yasin
Throttle stop üzerinden yaptım
Gereksiz, yere undervolt yapmak mantıklı değil. Parçalar zaten standart kullanıcılara göre üretiliyor. Bilgi sahibi olmadan 1-2 video ile undervolt yapmak mantıklı olmaz. Ve BIOS üzerinden undervolt yapmadan önce Ryzen master üzerinden ayar yapılıp, aida 64 ve prime 95 testleri yapılıp, kademeli olarak düşüşler sağlandıktan sonra mesela Ryzen master üzerinden 1.250v ile stabilite yakalandıysa BIOS üzerinde 1.275v olarak ayarlanıp tekrardan prime 95 ve aida 64 testleri yapılabilir. Söylediklerim tahmini değerler dir. Bu nedenle bilgi olmadan undervolt yapmak mantıklı değildir.

Top Bottom