Neler Yeni

Çözüldü✓ Unreal Engine için 130K PC Önerisi

Kürşat Kütükçü

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,055
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1

egecabbar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
556
İsim
Ege
Merhaba arkadaşlar Unreal Engine 5 için bilgisayar toplamak istiyorum. Kesin olsun dediğim şeyler şunlar DDR5, RTX 4090 ve RAM 128GB, M2 SSD 4TB 2+2 de olabilir bunları kesin istiyorum. Bütçe şu anlık belli değil ama iyi bir iş bilgisayarı toplamak istiyorum. Anakart iyi olsun mini filan istemiyorum ATX olsun.
Bu bütçede sistemi tek tek toplamak daha avantajlı olur ve 128gb ram demişsiniz 2x64 ram yapamayız mecbur 4x32 tercih edeceğiz
Anakart keyfinize göre birini tercih edebilirsiniz
https://www.incehesap.com/patriot-v...-ddr5-6000mhz-gaming-ram-bellek-fiyati-65553/
bu ramden 2 tane çekersiniz
Bundan 2 tane çekersiniz
Gamerock palitin en üst soğutmaya sahip serisiydi sanırım
burası x670 anakart ile alırsanız total 128k falan yapıyor. Soğutucu amazon yurt dışı bir ürün kargo süresi biraz uzun sürebilir onun yerine lianli galahad 2 falan bakabilirsiniz arctic 360 bakabilirisiniz. Attığım lt720 tr de pahalı fakat tr dende tercih edebilirsiniz (4k ya satılıyordu 2 hafta öncesine kadar)

mortemeyn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
150
İsim
Mehmet Eyüp Atan
Bu bütçede sistemi tek tek toplamak daha avantajlı olur ve 128gb ram demişsiniz 2x64 ram yapamayız mecbur 4x32 tercih edeceğiz
https://www.incehesap.com/patriot-v...-ddr5-6000mhz-gaming-ram-bellek-fiyati-65553/
Bundan 2 tane çekersiniz
burası x670 anakart ile alırsanız total 128k falan yapıyor. Soğutucu amazon yurt dışı bir ürün kargo süresi biraz uzun sürebilir onun yerine lianli galahad 2 falan bakabilirsiniz arctic 360 bakabilirisiniz. Attığım lt720 tr de pahalı fakat tr dende tercih edebilirsiniz (4k ya satılıyordu 2 hafta öncesine kadar)
Çok iyi gözüküyor. Sistem nasıl memnun eder mi beni?

egecabbar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
556
İsim
Ege
Çok iyi gözüküyor. Sistem nasıl memnun eder mi beni?
Memnun eder, pişman olacağınız bir ürün yok.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben beğendim anakart yükseltilebilir kasa da keyfi olarak daha üst seviye bir şey iyi gider bu bütceye
Anakart 2 modelden biri yeterli diye düşünüyorum, kasa kişisel görünüşe zevke bağlı değişebilir.

mortemeyn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
150
İsim
Mehmet Eyüp Atan

egecabbar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
556
İsim
Ege

mortemeyn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
150
İsim
Mehmet Eyüp Atan
Bu kadar üst seviye ve gereksiz pahalı bir anakarta ihtiyacınız yok. Hem işlemci olarak amd seçtik bu intel bir anakart
Anladım üst seviye olmasının sebebi nedir merak ettiğimden de internette araştırırken gördüm de niye bu fiyat sebebi nedir?

egecabbar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
556
İsim
Ege
Anladım üst seviye olmasının sebebi nedir merak ettiğimden de internette araştırırken gördüm de niye bu fiyat sebebi nedir?
Bunun bu kadar pahalı olmasının birinci sebebi asus rog olması genel olarakda benim attığım anakartlardan daha iyi gözüküyor 21faz benim attıklarım ikiside 17fazdı yanlış hatırlamıyorsam. Onun dışında m2 slotu olarak 3 tane m2 slotu var. Benim attıklarımdan b650 de 3 x670 olanda 4 tane var, o konuda çok bir fark atmamış. Genel olarak dediğim gibi asıl pahalı olmasının sebebi marka ismi. Yani benim attıklarımda işinizi görücek buda işinizi görücek (eğer intel işlemci alırsanız) aradaki 16k gibi devasa bir fiyat farkına değecek bir özellik ben göremedim. Bu bir intel anakart eğer amd işlemci alıcaksanız zaten işinizi görmeyecek.

mortemeyn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
150
İsim
Mehmet Eyüp Atan
Bunun bu kadar pahalı olmasının birinci sebebi asus rog olması genel olarakda benim attığım anakartlardan daha iyi gözüküyor 21faz benim attıklarım ikiside 17fazdı yanlış hatırlamıyorsam. Onun dışında m2 slotu olarak 3 tane m2 slotu var. Benim attıklarımdan b650 de 3 x670 olanda 4 tane var, o konuda çok bir fark atmamış. Genel olarak dediğim gibi asıl pahalı olmasının sebebi marka ismi. Yani benim attıklarımda işinizi görücek buda işinizi görücek (eğer intel işlemci alırsanız) aradaki 16k gibi devasa bir fiyat farkına değecek bir özellik ben göremedim. Bu bir intel anakart eğer amd işlemci alıcaksanız zaten işinizi görmeyecek.
Anladım teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.

mortemeyn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
150
İsim
Mehmet Eyüp Atan
Bundan 2 tane çekersiniz
Dostum bu pc içime sindi çok güzel de şöyle yapsam nasıl olur ki bilemedim? Şöyle şimdi bende eşimde geliştiriciyiz 2 adet bundan almak şuan için zorlayacak gibi onun ekran kartsız şekilde alsam 3060ti var şu an onunla kullansam eksi parçaları satarım ardından 2 adet 4090 alsam nasıl olur? Performansda iyileşme yine olur diye düşünüyorum işlemci ram filan değişse

egecabbar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
556
İsim
Ege
Dostum bu pc içime sindi çok güzel de şöyle yapsam nasıl olur ki bilemedim? Şöyle şimdi bende eşimde geliştiriciyiz 2 adet bundan almak şuan için zorlayacak gibi onun ekran kartsız şekilde alsam 3060ti var şu an onunla kullansam eksi parçaları satarım ardından 2 adet 4090 alsam nasıl olur? Performansda iyileşme yine olur diye düşünüyorum işlemci ram filan değişse
Size kalmış işiniz gereği önemli olan işlemci gücüyse yapılmaz değil. Yukarda attığım ram dün 6.5k ya düşmüştü fiyat konusunda size yardımcı olurdu aklıma gelmedi atmak. İsterseniz bir kaç indirim bakarak daha uygunada getirebilirsiniz.

mortemeyn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
150
İsim
Mehmet Eyüp Atan
Size kalmış işiniz gereği önemli olan işlemci gücüyse yapılmaz değil. Yukarda attığım ram dün 6.5k ya düşmüştü fiyat konusunda size yardımcı olurdu aklıma gelmedi atmak. İsterseniz bir kaç indirim bakarak daha uygunada getirebilirsiniz.
Beyaz kasa toplamayı düşünüyorum da beyaz olarak anakart ne alabilirim acaba?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,039
Üyeler
140,751
Son üye
Oredarhyme
Top Bottom