Neler Yeni

UPS Mİ AKIM KORUMALI PRİZ Mİ ALMALIYIM?

jixroder

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
ALİ EROĞLU
Arkadaşlar geçen hafta elektirik gidip geldiği için dalgalanmadan dolayı bilgisayarımın anakartı yandı.
Bu hafta yeni pc aldım özellikleri ekte görüldüğü gibi bu sistem için akım korumalı priz mi almalıyım yoksa ups mi almalıyım?
Önereceğiniz marka ve modelleri yazarsanız sevinirim.
1723534855408.png

FutFlix

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,437
İsim
Çağatay
Arkadaşlar geçen hafta elektirik gidip geldiği için dalgalanmadan dolayı bilgisayarımın anakartı yandı.
Bu hafta yeni pc aldım özellikleri ekte görüldüğü gibi bu sistem için akım korumalı priz mi almalıyım yoksa psu mu almalıyım?
Önereceğiniz marka ve modelleri yazarsanız sevinirim.
Alıntıyı görüntüle
Akım korumalı priz şart. Ama gidip tunçmatik cat gibi kalitesi şüpheli markalar almayın. Ek olarak bütçe varsa ups de alabilirsiniz. Sisteminiz h.o ama bu sistemin parçaları pekte kaliteli değilmiş.

emreBeoa

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,474
İsim
Emre siyah
Akım korumalı priz şart. Ama gidip tunçmatik cat gibi kalitesi şüpheli markalar almayın. Ek olarak bütçe varsa ups de alabilirsiniz. Sisteminiz h.o ama bu sistemin parçaları pekte kaliteli değilmiş.
kalitesiz derken?
Mesaj otomatik birleştirildi:

akım korumalı alın yeter

jixroder

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
ALİ EROĞLU
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hangi parçaların kalitesi düşük acaba bilgilendirirseniz sevinirim.

epalo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
157
İsim
Durmuş T.
UPS alın elektriğin gittiği önemli değil anlık kesilip anlık geri gelmesi sorun. Akım koruyucu priz bir işe yaramaz.

FutFlix

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,437
İsim
Çağatay

FutFlix

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,437
İsim
Çağatay
hangi parçaların kalitesi düşük acaba bilgilendirirseniz sevinirim.
Ekran kartı modeli Ventus. Vasat bir model tavsiye etmem. Hem performans hemde soğutma olarak iyi değil. Psu olarak ne koymuşlar bilmiyorum ona mutlaka bakman lazım.

tamam işte kalitesiz kavramını açmanı istiyorum?
Prizlerde kullanılan malzemeler yeterli kalitelide değil. Ürünlerine ait test ve sertifikaları da bulamamıştım aramıştım bir dönem. Alacaksan Schneider al kalite görürsün.

Thadox

80+ Bronze
Akım korumalı priz sadece gelen yüksek voltajı tutar dalgalanma gidip gelme vb. durumlarda bir işe yaramaz. 1000VA - 1500VA UPS kesin çözümdür. Özellikle sisteme bu kadar para harcadıktan sonra UPS bir lüks değil ihtiyaçtır. Marka olarak Schneider öneririm veya APC. Zaten ikisi de aynıdır.

FutFlix

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,437
İsim
Çağatay
önerebileceğiniz kaliteli akım korumalı prizler var mı acaba?
Schneider marka kullanıyorum, araştırmalarım sonucu en iyi akım korumalı priz olduğunu düşünüyorum. Fiyatı tuzlu ama kaliteli. Senin ayrıca ups de alman lazım elektriğin baya sıkıntılı. Düşüşlerde akım korumalı priz iş yapmaz.

emreBeoa

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,474
İsim
Emre siyah
Ekran kartı modeli Ventus. Vasat bir model tavsiye etmem. Hem performans hemde soğutma olarak iyi değil. Psu olarak ne koymuşlar bilmiyorum ona mutlaka bakman lazım.

Prizlerde kullanılan malzemeler yeterli kalitelide değil. Ürünlerine ait test ve sertifikaları da bulamamıştım aramıştım bir dönem. Alacaksan Schneider al kalite görürsün.
sistem parçalarıyla ne alakası var kanka

FutFlix

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,437
İsim
Çağatay
Top Bottom