Neler Yeni

usb portlarım çalışmıyor bilgi biri yardım edebilir mi

zero_0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Yusuf İslam ERDEM
arkadaşlar merhaba intenrette bulduğum çoğu şeyi denedim ama yinde usb portlarım çalışmıyor bilgisi olan yardım edebilrise sevinirim. Öncelikle anakartı alalı 2 ay oluyor ama yeni kutusundan çıkardımda topladım bilgisayarı. İlk başlarda sürücülerden kaynaklı olduğunu düşündüm o yüzden çok ciddiye almadım ama an itibari ile denemediğim bişey kalmadı fakat hala çözemedim. Bunun herhangi bir çözümü var mı ?

Anakart=MSİ PRO X670-P WİFİ
BIOS Sürümü=American Megatrends International, LLC. 1.E0, 22.02.2024

Ekte ki görsellerde daire içine aldığım portlar çalışmıyor diğer iki port çalışıyor ama bütün portlardan enerji alabiliyorum telefonu takınca şarj oluyor

Çözümü varsa lütfen yardım edin çünkü kasayı o kadar topladım cable management yaptım uğraştım falan herşeyi söküp anakartı garantiye yollamak istemiyorum

Ekler

• msi .jpg
    msi .jpg
    437.8 KB · Hit: 20

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,126
İsim
Emre Zengin
arkadaşlar merhaba intenrette bulduğum çoğu şeyi denedim ama yinde usb portlarım çalışmıyor bilgisi olan yardım edebilrise sevinirim. Öncelikle anakartı alalı 2 ay oluyor ama yeni kutusundan çıkardımda topladım bilgisayarı. İlk başlarda sürücülerden kaynaklı olduğunu düşündüm o yüzden çok ciddiye almadım ama an itibari ile denemediğim bişey kalmadı fakat hala çözemedim. Bunun herhangi bir çözümü var mı ?

Anakart=MSİ PRO X670-P WİFİ
BIOS Sürümü=American Megatrends International, LLC. 1.E0, 22.02.2024

Ekte ki görsellerde daire içine aldığım portlar çalışmıyor diğer iki port çalışıyor ama bütün portlardan enerji alabiliyorum telefonu takınca şarj oluyor

Çözümü varsa lütfen yardım edin çünkü kasayı o kadar topladım cable management yaptım uğraştım falan herşeyi söküp anakartı garantiye yollamak istemiyorum
O işaretlediğin 4 USB girişi direkt Chipsete bağlıymış. Sorunsuz çalışanlar CPU'ya bağlı. Bu attığım Chipset sürücüsünü indirip kur bakalım. Donanımsal bir sorun da olabilir çünkü. https://download.msi.com/dvr_exe/mb/amd_chipset_drivers_am4_am5.zip

zero_0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Yusuf İslam ERDEM
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu kurulu bende zaten

zero_0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Yusuf İslam ERDEM

Ekler

• Ekran görüntüsü 2024-04-06 002838.png
    Ekran görüntüsü 2024-04-06 002838.png
    41.1 KB · Hit: 15

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,126
İsim
Emre Zengin
yinede kurdum yükleme özetinde bişey için fail yazıyor tam olarak ne anlamadım
Hocam Aygıt Yöneticisinden Sistem Aygıtları kısmına girip AMD GPIO Controller olacak 2 tane. Birinin sürümü 3.0.0.0 olacak kontrol edebilir misin? Sorun donanımsal duruyor hocam. Gönder garantiye. Bu anakart üstündeki M2_2, M2_3 ve M2_4 portları da çalışmaması lazım.

zero_0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Yusuf İslam ERDEM
Hocam Aygıt Yöneticisinden Sistem Aygıtları kısmına girip AMD GPIO Controller olacak 2 tane. Birinin sürümü 3.0.0.0 olacak kontrol edebilir misin? Sorun donanımsal duruyor hocam. Gönder garantiye. Bu anakart üstündeki M2_2, M2_3 ve M2_4 portları da çalışmaması lazım.
hocam mesajını şimdi okudum dediğin şeyi deneyeceğim oda olmazsa m2'nin takılı olduğu slotu değiştirmeyi deneyeyim mi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

3 adet var iki tanesi 3.0 diğeri 2.2

Ekler

• DOANIM.png
    DOANIM.png
    175.3 KB · Hit: 4

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,126
İsim
Emre Zengin
hocam mesajını şimdi okudum dediğin şeyi deneyeceğim oda olmazsa m2'nin takılı olduğu slotu değiştirmeyi deneyeyim mi?
M2'yi dediğim o slotlara tak bakalım. Eğer BIOS görmezse donanımsal sıkıntı var.

zero_0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Yusuf İslam ERDEM
M2'yi dediğim o slotlara tak bakalım. Eğer BIOS görmezse donanımsal sıkıntı var.
şimdi denedim ve bilgisayarı tekrar açtım şuan m2yi tekrardan eski slotubna taktım işi garantiye alamk için ekran kartınıda söküp diğer iki slotuda denedim bütün m2 slotları çalışıyor

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,126
İsim
Emre Zengin
şimdi denedim ve bilgisayarı tekrar açtım şuan m2yi tekrardan eski slotubna taktım işi garantiye alamk için ekran kartınıda söküp diğer iki slotuda denedim bütün m2 slotları çalışıyor
Hocam ben sorunun %90 Chipset kaynaklı bir sorun olduğunu düşünüyorum. Diğer kısımlarda sorunsuz çalışıyor. O kısımlarda da çalışmaz diye düşünüyordum. Bir de BIOS ayarlarını sıfırlayıp kaydedip çık bakalım.

zero_0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Yusuf İslam ERDEM
Hocam ben sorunun %90 Chipset kaynaklı bir sorun olduğunu düşünüyorum. Diğer kısımlarda sorunsuz çalışıyor. O kısımlarda da çalışmaz diye düşünüyordum. Bir de BIOS ayarlarını sıfırlayıp kaydedip çık bakalım.
Set as default mu yapayım

Şuan dışardayım hocam eve gidince deneyeceğim ve dönüş yapacağım

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,126
İsim
Emre Zengin
Set as default mu yapayım

Şuan dışardayım hocam eve gidince deneyeceğim ve dönüş yapacağım
Load Default Settings gibi yazı olacak. Ona tıkla. Sonra da Save and Exit yap bakalım. Düzelip düzelmeyeceğine bak.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,126
İsim
Emre Zengin
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri