Neler Yeni

Uyumaktan korkuyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Fatih Furkan
Biliyorum çok aptalca, başlıktada gördüğünüz gibi, uyumaktan korkuyorum. Anormal bir şekilde korkuyorum. Uyku saati öncesi endişe hissetmeye başlıyorum, kaygılanıyorum, endişeleniyorum, strese giriyorum. Telefonu veya kitabı bırakıp uyumak için gözlerimi kapattığımda endişeleniyorum. Buna sanırsam "Hipnofobi" diyorlar (Uykudan Korkma Hastalığı). Merak ediyorum aranızda bu durumu yaşayan var mı? :(
Mesaj otomatik birleştirildi:

Biliyorum çok aptalca, başlıktada gördüğünüz gibi, uyumaktan korkuyorum. Anormal bir şekilde korkuyorum. Uyku saati öncesi endişe hissetmeye başlıyorum, kaygılanıyorum, endişeleniyorum, strese giriyorum. Telefonu veya kitabı bırakıp uyumak için gözlerimi kapattığımda endişeleniyorum. Buna sanırsam "Hipnofobi" diyorlar (Uykudan Korkma Hastalığı). Merak ediyorum aranızda bu durumu yaşayan var mı? :(
Bu benim hayat kalitemi çok etkiliyor. Uyku, yeme içme gibi çok önemli bir ihtiyaç.

Vartex

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,766
İsim
Mehmet
  • Beğen
Reaksiyonlar: Prmy

Frenerno

80+ Silver
En İyi Cevap
2

Bu benim hayat kalitemi çok etkiliyor. Uyku, yeme içme gibi çok önemli bir ihtiyaç.
Psikoloğa danışmalısın

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Fatih Furkan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Burada çözüm bulabileceğinizi düşünmüyorum. Psikoloğa gitmenizi tavsiye ederim. Ciddi bir sorun bu.
Çözüm bulmak için yazmadım. Sadece merak ettim aranızda bu sorunu yaşayan var mı diye.

DonanımFikir

Helal Olsun Türkiyem
Moderatör
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
36,741
İsim
Selimhan
İlgilendiği Kategoriler
SıcakFırsatlar Bilgisayar Toplama Konu Dışı
Steam
#Samsunlu

Bitcoin

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Şu tarz bir şey işe yarayabilir belki. Küçükken bunun gibi bir şey vardı bende korkuyordum bazı şeylerden. Rahatlatıyordu en azından yatarken. Belki işine yarar.

Furkyyy

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Sorun ciddi. Direkt psikoloğa başvurun derim. Çok geçmiş olsun.

Eskel

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,955
İsim
Emin
Aga niye korkuyorsun niye endişeleniyorsun?
Merak ettim belki gördüğün rüyalardan da olabilir ama bir psikoloğa görünmen iyi olur

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Fatih Furkan
Merak ettim belki gördüğün rüyalardan da olabilir ama bir psikoloğa görünmen iyi olur

Küçükken çok fazla kabus görürdüm, eskiden oturduğumuz ev cinliydi denilenebilir. Sürekli rahatsız ederlerdi çok korkardım gece olsun istemezdim annemle uyurdum. Bir tür tranva olduğunu düşünüyorum. Bahsettiğim şey 9 10 yaşlarımda oldu, şuan 16 yaşındayım. Bir kaç önce baş gösterdi bu sorun.

Eskel

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,955
İsim
Emin
Küçükken çok fazla kabus görürdüm, eskiden oturduğumuz ev cinliydi denilenebilir. Sürekli rahatsız ederlerdi çok korkardım gece olsun istemezdim annemle uyurdum. Bir tür tranva olduğunu düşünüyorum. Bahsettiğim şey 9 10 yaşlarımda oldu, şuan 16 yaşındayım. Bir kaç önce baş gösterdi bu sorun.
Ovvv hocam olabilidiğince erken psikolağa gitmenizi öneririm

Enver Paşa

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,222
İsim
Stanker
İlgilendiği Kategoriler
Tarih, Siyaset
Çok geçmiş olsun.

COMANDANTE

80+ Silver
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,282
İsim
Muhammed Talha Kuruçimen
Yalnız değilmişim yaklaşık 2 yıl çektim bu olayı benim uyumama sebebim birincisi elazığ depremin de aşırı korktuğumdan dolayı her an son uykum olursa sabaha kalkamazsam diye uyuyamıyordum her gün saat 6 da yatıp 12 de kalkıyordum. 2. si de sürekli deprem rüyaları görüyordum rüya görmemek için uyumamaya çalışıyordum. Psikolog'a gidebilirsin he yok gitmezsende insan belli bir süre sonra aşıyor bu korkuyu. Tabii hayatını ciddi oranda etkiliyor. Şahsen okul zamanı 3 saatlik uykuyla gidiyordum. O yüzden tavsiyem yardım alman daha iyi olacak senin açından. (depremden önce de kabuslardı uyumama nedenim.)

Geçmiş olsun bu arada zor iş.

Son düzenleme:
Top Bottom