Neler Yeni

Uzun süre YT Music kullandıktan sonra Spotify kullandım ve çok yavan geldi

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
dostum saygısını koruyan kişiye sonuna kadar anlatırım. Şöyle bir olay var, 320 kbps ile flac ayrımının yapılıp yapılamaması bile net bir konu değil.

Dünya üzerinde hiç kimse a/b testi ile flac /mp3 ayrımını yapamıyor. Ama iki müzik açıp fark var diye forumlara reddite yazmaktan geri durmuyorlar. Flac mp3 ayrımını bile çok kaliteli ekipmanlarla bazı şarkıların bazı kısımlarında fark edebilen eğitimli kulaklar var.

Dolayısıyla ikisi de 320kbps (yaklaşık) olan iki popüler müzik yayınlama platformunun farkını ayırt etmek imkansızdır. Muhtemelen ses eşitleme vb ayarlarda farklılık vardır. Uygulamanın ses düzeyleri eşit değildir.

Senden isteğim birini ayarla ve gözlerini kapat. Ayarladığın kişi müzikleri karışık olarak spotify / yt music / spotify / spotify vb. Tamamen rastgele açsın. Bakalım gerçekten kaçını bilebileceksin?

Eğer ayarlar eşitse eq yoksa ve ses düzeyleri eşitse ayırt edemezsin. Pratik ve teorik olarak mümkün değil.

Açıklaması bu. Saygı çerçevesinde kafasında sorusu olan herkese konuşabilirim bu konuyu.
Evet bunu biliyorum. Zaten konuda da belirttim. İkisi arasında fark olmayabilir veya anlaşılabilecek kadar fark olmayabilir. Ama ben his olarak Spotify'ı yavan buldum. YT Music'e tekrar döndüm ve cidden abi, riff'leri ve bass'ları daha temiz geliyor. Belki psikolojik bilmiyorum.

lebron23

80+ Bronze
Evet bunu biliyorum. Zaten konuda da belirttim. İkisi arasında fark olmayabilir veya anlaşılabilecek kadar fark olmayabilir. Ama ben his olarak Spotify'ı yavan buldum. YT Music'e tekrar döndüm ve cidden abi, riff'leri ve bass'ları daha temiz geliyor. Belki psikolojik bilmiyorum.
Mesajımı okudun mu? A/B testi yapmadan şöyle hissediyorum böyle düşünüyorum un bir önemi yok.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar siz istediğiniz kadar kendinizi kandırın youtube spotify apple music ARALARINDA FARK YOK. Arayüzden dolayı farklı hissedersin o duymanı etkiler vs. Buna bir şey demiyorum. Ama ayarları değiştirmediyseniz (eq ve ses eşitleme kapalıysa) aynı desibelde ses kalitesi aynıdır. Çift kör, tek kör A/B testi yapmadan da fikrinizin kanıtlayamazsınız.

Kendinizi kandırabilirsiniz, sonuçta herkes özgür ama foruma gelip böyle bir farkın mevcut olduğunu söylerseniz ben de gerçekleri yazarım hiç kusura bakmayın.

Son düzenleme:

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,349
İsim
Olcay akbulut
Mesajımı okudun mu? A/B testi yapmadan şöyle hissediyorum böyle düşünüyorum un bir önemi yok.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar siz istediğiniz kadar kendinizi kandırın youtube spotify apple music ARALARINDA FARK YOK. Arayüzden dolayı farklı hissedersin o duymanı etkiler vs. Buna bir şey demiyorum. Ama ayarları değiştirmediyseniz (eq ve ses eşitleme kapalıysa) aynı desibelde ses kalitesi aynıdır. Çift kör, tek kör A/B testi yapmadan da fikrinizin kanıtlayamazsınız.

Kendinizi kandırabilirsiniz, sonuçta herkes özgür ama foruma gelip böyle bir farkın mevcut olduğunu söylerseniz ben de gerçekleri yazarım hiç kusura bakmayın.
hocam ben sizi pahalı olan şeyleri kaliteli sanan veletlerden sandım kusura bakmayın mesajlarınızı şimdi okudum. Hakkınızı helal edin valla

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
946,987
Üyeler
149,118
Son üye
burak0812
Top Bottom