Neler Yeni

Valorant fps sorunu yaşıyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
mustafa
Merhaba 12 gb 3060 ekran kartım var ryzen 5 5500 işlemcim var valorantta 150 fps civarında alıyorum neden bu kadar düşük (grafik kalitesi yüksek yada düşük fark etmiyor hep aynı fps alıyorum)
instada pc satan dandik sayfalar bile 400 500 fps alıyor benim fps değerlerim normal mi yoksa sadece bana mı düşük geliyor anlayan varsa yardımcı olabilir mi? aynı sistem özelliklerine sahip bilgisayarlara baktım youtubedan 350 fps falan alıyorlar

Shourd

80+ Silver
Merhaba 12 gb 3060 ekran kartım var ryzen 5 5500 işlemcim var valorantta 150 fps civarında alıyorum neden bu kadar düşük (grafik kalitesi yüksek yada düşük fark etmiyor hep aynı fps alıyorum)
instada pc satan dandik sayfalar bile 400 500 fps alıyor benim fps değerlerim normal mi yoksa sadece bana mı düşük geliyor anlayan varsa yardımcı olabilir mi? aynı sistem özelliklerine sahip bilgisayarlara baktım youtubedan 350 fps falan alıyorlar
ilk olarak işlemcinizin önbelleği düşük aşırı bi fps beklmeyin ve evet 150fps biraz düşük sizin ortalama 230-250 civarı almanız lazım ekran kartı ayarlarına güç ayarlarına bios ayarlarına ve ram mhzine bakın ayrıca bios ve driverlar güncel mi ona bakın

ytMuRaT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Murat Ali Özkan
Dostum bunun pek çok sebebi olabilir mesela görüntü kablosunu anakarta takmış olabilirsin çünkü yeni nesil bilgisayarlarda oradan görüntü verebiliyor.İşlemci veya ekran kartı pislendiyse ve ısınıyorsa bundan da olabilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
mustafa
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ilk olarak işlemcinizin önbelleği düşük aşırı bi fps beklmeyin ve evet 150fps biraz düşük sizin ortalama 230-250 civarı almanız lazım ekran kartı ayarlarına güç ayarlarına bios ayarlarına ve ram mhzine bakın ayrıca bios ve driverlar güncel mi ona bakın
ramler 3200MHz ekran kartı ayarları fps için ayarlı biosa nasıl bakabilirim bilmiyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dostum bunun pek çok sebebi olabilir mesela görüntü kablosunu anakarta takmış olabilirsin çünkü yeni nesil bilgisayarlarda oradan görüntü verebiliyor.İşlemci veya ekran kartı pislendiyse ve ısınıyorsa bundan da olabilir.
hayır ekran kartına takılı ve bilgisayar temiz

ramler 3200MHz ekran kartı ayarları fps için ayarlı biosa nasıl bakabilirim bilmiyorum

hayır ekran kartına takılı ve bilgisayar temiz
ısınma max 70 75 derecelere falan çıkıyo

ytMuRaT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Murat Ali Özkan
dostum o zmn bu kadar düşük fps alman ( sistemine göre ) bıostan olabilir ram mhzden olabilir bakmanı öneririm

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
mustafa

AQloT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Tolga Kaan Arslan
önbellekle alakası yok o düşüklüğün senin sebep farklı donanımsal olabilir de olmayabilir de yazılımsal da olabilir bu tarz videolardaki ile kendi değerlerini karşılaştır fps harici değerlere de bak msı afterburner dan hatta işlemcinin bütün çekirdeklerini izle

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
mustafa
önbellekle alakası yok o düşüklüğün senin sebep farklı donanımsal olabilir de olmayabilir de yazılımsal da olabilir bu tarz videolardaki ile kendi değerlerini karşılaştır fps harici değerlere de bak msı afterburner dan hatta işlemcinin bütün çekirdeklerini izle
bu videodaki ekran kartı 4060 ama

AQloT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Tolga Kaan Arslan
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
mustafa
fark etmez bu oyunlar AAA oyun değil işlemciyi kullanıyor
ben kendimden örnek verdim senin ki de aynı DM üstelik bu
ram ayarlarını bios üzerinden güncelledim 2.6 mhzde çalışıyormuş 3.200e çıktı msı afterburner açıcam bakıcam ve dönüş yapıcam teşekkürler

MSI afterburner kullanmayı bilmediğim için tüm değerleri açtım aldığım sonuçlar böyle
fark etmez bu oyunlar AAA oyun değil işlemciyi kullanıyor
ben kendimden örnek verdim senin ki de aynı DM üstelik bu

1726587249713.jpeg

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
983,852
Üyeler
155,639
Son üye