Neler Yeni

Valorant Garip Hantallık Hissi

Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
Uğur Yalçın
Valorant oyununda hesap değişiklikleri ya da değişiklik olmadan yaşadığım oyun deneyimi arasında belirgin bir fark var. Zaman zaman oyunu çok iyi hissederken, bazen de sanki farem istediğim yere gitmiyor gibi hantal bir his yaşamaktayım. Geleneksel ayarları tamamlayarak çözüm bulmaya çalıştım, ancak net bir sonuç elde edemedim. İnternet bağlantımda sorun olmadığını biliyorum. Şimdiye kadar gerçekleştirdiğim adımlar şunlar: Ekran kartı sürücüsü ile ilgili sorun olmadığını doğruladım, Windows sürümü değişikliği ile ilgili bir etki olmadığını gözlemledim, işlemci ve RAM değişiklikleri yaptım, internet ve modem değişikliği gerçekleştirdim. Oyun içi tüm ayarları denedim ve uzmanlardan yardım aldım. Lütfen bana klişe çözümler önermeyin, çünkü bunların hepsi üzerinde çalıştım ve eminim ki spesifik bir sorunla karşı karşıyayım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

goksel53

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
125
İsim
Göksel
Her insan bazen kötü oynuyor bazen iyi oynuyor bazen oluyor uçup kaçıp tek atıyorum bazen oluyor önümde arkası dönük adamı vuramıyorum hormonal bişey olduğunu düşünüyorum

Ricciardo

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,840
İsim
Mehmet
Hocam sorununuzun kaynağı budur diyemem ancak olası bir sebepten bahsedeyim. Farelerimizin polling rate değerleri var, bu değer çoğu oyuncu faresi için 1000hz dir. Yakın zamanda 4khz bir fare alınca açtım test ettim, fare her zaman 4khz çalışmıyor bunu zaten biliyordum ancak uğraşarak 3.5k görebildim. Fare her zaman max hızda raporlamaz. Birinci koşul farenin kaliteli olması, 2. koşul farenizi max polling rate için ayarlayın. Ayrıca farenin genel olarak yüksek hz lerde çalışması için yüksek dpi gerekli, dpi artırın. Örneğin 800 dpi x 0.5 sens kullanıyorsanız 1600 dpi x 0.25 sens deneyin. Bu giriş gecikmesinin de azalmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca benim gibi yüksek bir hz kullanıyorsanız (1khz+) işlemcinin fareye yetişebilmesi gerekir, yoksa fareyi hareket ettirdiğinizde polling rate artarken işlemciye yük biner ve fps düşer, giriş gecikmesi oluşur vs. Ayrıca farelerin dpi deviation (sapması) mevcuttur. Fare her zaman isabetli bir şekilde ayarladığınız değerde okuma yapmaz, bunun için tekrar söyleyeyim kaliteli bir fare ayrıca düzgün bir mousepad önemli. Rtings sitesinde incelemesi olan farelerde dpi deviation değerlerini görebilirsiniz, yüksek olan fareler zaman zaman isabetsiz aim almanıza sebep olacaktır.

etemalkas

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
etem alkaş
Donanım ivmesiydi sanırım öyle bir ayar var o önemli gerisi mental yorgunluk bence

Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
Uğur Yalçın
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Her insan bazen kötü oynuyor bazen iyi oynuyor bazen oluyor uçup kaçıp tek atıyorum bazen oluyor önümde arkası dönük adamı vuramıyorum hormonal bişey olduğunu düşünüyorum
Adam vurmakla alakası yok. Direk girdiğim zaman hissediyorum zaten oyun garip. Psikolojik değil eminim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam sorununuzun kaynağı budur diyemem ancak olası bir sebepten bahsedeyim. Farelerimizin polling rate değerleri var, bu değer çoğu oyuncu faresi için 1000hz dir. Yakın zamanda 4khz bir fare alınca açtım test ettim, fare her zaman 4khz çalışmıyor bunu zaten biliyordum ancak uğraşarak 3.5k görebildim. Fare her zaman max hızda raporlamaz. Birinci koşul farenin kaliteli olması, 2. koşul farenizi max polling rate için ayarlayın. Ayrıca farenin genel olarak yüksek hz lerde çalışması için yüksek dpi gerekli, dpi artırın. Örneğin 800 dpi x 0.5 sens kullanıyorsanız 1600 dpi x 0.25 sens deneyin. Bu giriş gecikmesinin de azalmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca benim gibi yüksek bir hz kullanıyorsanız (1khz+) işlemcinin fareye yetişebilmesi gerekir, yoksa fareyi hareket ettirdiğinizde polling rate artarken işlemciye yük biner ve fps düşer, giriş gecikmesi oluşur vs. Ayrıca farelerin dpi deviation (sapması) mevcuttur. Fare her zaman isabetli bir şekilde ayarladığınız değerde okuma yapmaz, bunun için tekrar söyleyeyim kaliteli bir fare ayrıca düzgün bir mousepad önemli. Rtings sitesinde incelemesi olan farelerde dpi deviation değerlerini görebilirsiniz, yüksek olan fareler zaman zaman isabetsiz aim almanıza sebep olacaktır.
2-3 defa mouse değiştirdim yine de düzelmedi. Stabilite yok yani. Şimdi anakart değiştireceğim onu deneyeceğim bakalım.

Top Bottom