Neler Yeni

Valorant için toplama kasa tavsiyesi

Wocca

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Atakan barış kodal
Bütçe
10000
Merhaba ben bilgisayar parçalarından uyumlarından ve fiyatlarından pek anlamıyorum. 200 FPS altına çok düşmeyecek , 10 bin TL'nin çok ta üstüne çıkmayacak fiyatlı toplama veya hazır bir sistem arayışındayım öneri yapabilecek yardım edebilecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim iyi günler.

AneX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,180
İsim
THEY CALL ME ANEX
Merhaba ben bilgisayar parçalarından uyumlarından ve fiyatlarından pek anlamıyorum. 200 FPS altına çok düşmeyecek , 10 bin TL'nin çok ta üstüne çıkmayacak fiyatlı toplama veya hazır bir sistem arayışındayım öneri yapabilecek yardım edebilecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim iyi günler.
indirimleri bekleyin birazda bütçeyi artırmaya çalışın almadan önce kesinlikle buraya danışın

Yumurtalı Tavuk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Emin Aybars Tokdemir

amd ryzen 5600 x işlemcili bir sistem ile 300 400 fps alırsın bende 3500 x var 200 ün altına inmiyor ekran kartına fazla takılma işlemci ram oyunu valorant
Mesaj otomatik birleştirildi:

ha birde uygun fiyatlı bir işlemci bakıyorsan , 3500 x alırsan valorantın grafik ayarları bölümündeki multithread özelliğini kullanamazsın bu özellik önemli oyunun daha akıcı olur.
3600 x işlemci 12 thread olduğu için valorant için daha uygun (3500x 6-thread) 3600 x almanı öneririm.

Son düzenleme:

Wocca

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Atakan barış kodal
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim böyle hazır sistemleri yada tek tek parçalarını anakart işlemci ekran kartı gibi linkleriyle önerebilecek arkadaş olursa da çok sevinirim.Bazı ürünler çok abartı fiyat geliyor kazıklanmak istemiyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Emin Aybars Tokdemir
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim böyle hazır sistemleri yada tek tek parçalarını anakart işlemci ekran kartı gibi linkleriyle önerebilecek arkadaş olursa da çok sevinirim.Bazı ürünler çok abartı fiyat geliyor kazıklanmak istemiyorum
kanka sadece valorant oynayacaksın zaten ekran kartları bukadar uçmuşken en iyisi apu işlemcili sistem topla
apu işlemci (dahili grafik kartı olan işlemci demek ekran kartına gerek duymuyor bilgisayar)
buraya senin için bir sistem topladım hem 10 bin tl fiyatın altında hem 200 fps altına kesinlikle kolay kolay düşmez monitörünü hdmi kablosuyla bağlayacak isen daha ucuz bir anakart tercih edebilirsin.(hdmi 144 hz'e kadar destekliyor eğer daha yüksek hz'li monitörün varsa display port kablosu kullanmalısın) display port olduğu için bu anakartta bunu seçtim üzmez seni bu sistem bu arada eklediğim kasada 250 w psu varmış sonradan aklıma geldi baktım işlemci kaç W destekliyor diye sen 300W üstü bir psu'lu bir kasa tercih et

Yeni Bit Eşlem Resmi.jpg

Dušan Tadić

80+ Silver
1650 - r5 1600af - 8 gb ram ile en yüksek ayarlarda 170-200 fps alıyorum 16gb ramle 200 rahat alırsın diye düşünüyorum, eğer böyle bi sistem alırsan 9 - 9.5k tutar ama bence youtuberleri bekle ve 1660 sistem kovala

ozkan3434

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Özkan
1650 - r5 1600af - 8 gb ram ile en yüksek ayarlarda 170-200 fps alıyorum 16gb ramle 200 rahat alırsın diye düşünüyorum, eğer böyle bi sistem alırsan 9 - 9.5k tutar ama bence youtuberleri bekle ve 1660 sistem kovala
1660s r5 1600af 8gb ram var ve çoğu zaman 144 altına düşüyor

ekran kartına güzel bir butce ayır ama ilk önceliğin işlemcinin iyi olması valorant için toplayacaksan

Dušan Tadić

80+ Silver
1660s r5 1600af 8gb ram var ve çoğu zaman 144 altına düşüyor

ekran kartına güzel bir butce ayır ama ilk önceliğin işlemcinin iyi olması valorant için toplayacaksan
İstersen oyandigim zaman resim atabilirim, yalan sölücek halim yok

Wocca

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Atakan barış kodal
kanka sadece valorant oynayacaksın zaten ekran kartları bukadar uçmuşken en iyisi apu işlemcili sistem topla
apu işlemci (dahili grafik kartı olan işlemci demek ekran kartına gerek duymuyor bilgisayar)
buraya senin için bir sistem topladım hem 10 bin TL fiyatın altında hem 200 fps altına kesinlikle kolay kolay düşmez monitörünü hdmi kablosuyla bağlayacak isen daha ucuz bir anakart tercih edebilirsin.(hdmi 144 hz'e kadar destekliyor eğer daha yüksek hz'li monitörün varsa display port kablosu kullanmalısın) display port olduğu için bu anakartta bunu seçtim üzmez seni bu sistem bu arada eklediğim kasada 250 w psu varmış sonradan aklıma geldi baktım işlemci kaç W destekliyor diye sen 300W üstü bir psu'lu bir kasa tercih et

Alıntıyı görüntüle
ekran kartsız bi kasa toplamak istemiyorum dediğiniz aslında çok mantıklı ama bu ekran kartsız kasalar yeni sanırım benim kafa eskide kaldı ekran kartı olmasını isterim mutlaka ama nasıl yapacağım bütçem çok yetersiz kalıyor kasalara moralimde bozuluyor açıkçası

luppoo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emre Gündoğdu
amd ryzen 5600 x işlemcili bir sistem ile 300 400 fps alırsın bende 3500 x var 200 ün altına inmiyor ekran kartına fazla takılma işlemci ram oyunu valorant

ha birde uygun fiyatlı bir işlemci bakıyorsan , 3500 x alırsan valorantın grafik ayarları bölümündeki multithread özelliğini kullanamazsın bu özellik önemli oyunun daha akıcı olur.
3600 x işlemci 12 thread olduğu için valorant için daha uygun (3500x 6-thread) 3600 x almanı öneririm.
kankam öyle ama valorant açılması için ekran kartının olması gerek. ve ayrıca dx 11 desteklemeside gerekiyor.

pekcevik

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,587
İsim
Mert Pekçevik
İlgilendiği Kategoriler
Oyun Bilgisayarları
Instagram
pekcevikk
Steam
https://steamcommunity.com/profiles/76561199142548828/
Discord
bigg papi locsta
Anakart: GIGABYTE A320M S2H 3200MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI DVI VGA mATX Anakart
İşlemci:AMD RYZEN 3 3100 MPK 3.6GHz 18MB Önbellek 4 Çekirdek AM4 7nm İşlemci
Ekran kartı:Gigabyte GeForce GTX 1650 D6 OC 4GB GDDR6 128Bit DX12 Nvidia
Ram:CORSAIR 8GB Vengeance LPX 3000 MHz CL16 DDR4 Masaüstü Siyah Ram
Depolama:ADATA 240GB SU630 SATA 3.0 2.5" Disk (520MB Okuma / 450MB Yazma)
Kasa:Vento VG04FE 3x120mm RGB Fan USB 3.0 ATX Gaming Kasa × 1

Arkadaşım bu pc ile yayın açıkken 150-160 fps civarı alıyo yüksek ayarlarda uygun yükseltmelerle güzel bi sistem alabilirsiniz.

Top Bottom