Neler Yeni

Valorantta düşük fps mi alıyorum?

boreas26

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
zanyar
Acer nitro 5 an515-46 model laptobumu yeni aldım içerisinde 3050 95w ve r5 6600h işlemci 1x16 ram bulunuyor.Valorantta düşük ayarlarda en düşük 115 max 145-150 fps alıyorum ölüm kalım maçında denedim bana düşük geldi sebebini bilen var mıdır?

Thadox

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
351
İsim
Tx
Acer nitro 5 an515-46 model laptobumu yeni aldım içerisinde 3050 95w ve r5 6600h işlemci 1x16 ram bulunuyor.Valorantta düşük ayarlarda en düşük 115 max 145-150 fps alıyorum ölüm kalım maçında denedim bana düşük geldi sebebini bilen var mıdır?
Bildiğim kadarıyla laptopu prizde ve internete de wifi ile değil de kablo ile bağlanmak performans açısından daha iyi oluyormuş. En azından prizde oynamak kesinlikle daha iyi performans veriyor.

boreas26

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
zanyar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bildiğim kadarıyla laptopu prizde ve internete de wifi ile değil de kablo ile bağlanmak performans açısından daha iyi oluyormuş. En azından prizde oynamak kesinlikle daha iyi performans veriyor.
Prizde ve ethernet kablosu takılı bir şekilde oyun oynuyorum.Biraz araştırdığımda almam gereken fps değerlerinin çok daha altında değerler aldığımı gördüm ve sorunun kaynağını bulmakta zorlanıyorum.Önerin için teşekkür ederim dostum.

Thadox

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
351
İsim
Tx
Prizde ve ethernet kablosu takılı bir şekilde oyun oynuyorum.Biraz araştırdığımda almam gereken fps değerlerinin çok daha altında değerler aldığımı gördüm ve sorunun kaynağını bulmakta zorlanıyorum.Önerin için teşekkür ederim dostum.
Rica ederim yeni aldığını göz önünde bulundurursak driver kuruma güncelleme işlerini yaptın mı? Bios güncelleme vs de dahil. Bir de aldığın sıcaklık değerleri normalden fazlaysa bu da fps kaybına sebep olabilir. Bir de ölüm kalım maçında fps tam gaza göre bi tık daha düşük oluyor kendimden biliyorum. Testlerini bir de tam gaz veya derecesizde yapmayı da deneyebilirsin.

"thorxium"

80+ Bronze
Çok bir şey yoksa format falan atabilirsin sorunun kaynağını bulmak için ben de olmuştu bi kere ne yaptığımı hatırlamıyorum ama format kesin çözer diye düşünüyorum.
Yani çok bir şey yüklemediysen tabi yapma o zaman bilemem.
Ama yüklediysen yüklemen gereken herşeyi, format atıp açıldığı gibi Valorant kurarsan belki sorunun kaynağını bulabilirsin.
Driver fln herşeyi yüklediğini varsayıyorum.
Walpaper Engine etki edebilir belki varsa oyuna girince kapat öyle dene.

boreas26

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
zanyar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yazdıklarınızdan unuttuğum veyahut yapmadığım yok dostlar.Windows 10 pro kurdum bununla bir ilgisi olabilir mi?

DePiedra54

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
251
İsim
Eren Bilal Cihan
Çok bir şey yoksa format falan atabilirsin sorunun kaynağını bulmak için ben de olmuştu bi kere ne yaptığımı hatırlamıyorum ama format kesin çözer diye düşünüyorum.
Yani çok bir şey yüklemediysen tabi yapma o zaman bilemem.
Ama yüklediysen yüklemen gereken herşeyi, format atıp açıldığı gibi Valorant kurarsan belki sorunun kaynağını bulabilirsin.
Driver fln herşeyi yüklediğini varsayıyorum.
Walpaper Engine etki edebilir belki varsa oyuna girince kapat öyle dene.
Bazı laptop larda bu sıkıntı olabiliyo ya aldığın gibi yada bi 6 ay sonra felan böyle bir sorun oluyo bi kaç arkadaşım yaşamıştı formatla bazısı düzeldi bazısı düzelmedi yani kesin bı çözümü yok sanırım

DePiedra54

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
251
İsim
Eren Bilal Cihan
Yazdıklarınızdan unuttuğum veyahut yapmadığım yok dostlar.Windows 10 pro kurdum bununla bir ilgisi olabilir mi?
11 kursaydin belki sorun olabilirdi ama 10 da herhangi sıkıntı yapmaz crackli değilse tabii

"thorxium"

80+ Bronze
Bazı laptop larda bu sıkıntı olabiliyo ya aldığın gibi yada bi 6 ay sonra felan böyle bir sorun oluyo bi kaç arkadaşım yaşamıştı formatla bazısı düzeldi bazısı düzelmedi yani kesin bı çözümü yok sanırım
Ben de benzer sorun olmuştu dediğim gibi ama sadece Valorant ta olmuştu, düzeltmiştim.
Hatırlamıyorum nasıl yaptığımı ama baya 100+ fps düşmüştü.

Bay Yaman

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
79
İsim
Ahmet yaman
Tek kanal ram yerine 8x2 ram kullanılsa değerlerin hatırı sayılır miktarda artardı hocam. Valorant işlemci gücü kullanan oyun. Özellikle amd tabanlı sistemlerde çift kanal bellek kullanımını tavsiye ederim. Bütçe olduğu taktirde ram takviyesini öneririm. İyi formlar

boreas26

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
zanyar
Tek kanal olduğu için 4800mHz lik ramin bu kadar düşük değerler verdirmesi ne kadar normal şaşırdım açıkçası.Başka bir sebebi vardır diye düşünüyorum.Formatı deneyeceğim.

Top Bottom