Neler Yeni

VDSL splitter hız düşürür mü ?

ChemieAD

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Arda Semeroğulları
Arkadaşlar ADSL'den VDSL'e geçeceğiz (75 Mbit internete). Telefon hattımız vardı eskiden lakin şimdi kullanmıyoruz elimde yeni keenetic modemin yanında verdiği splitter var. phone ucu boşta ev telefonu bağlı değil kullanmıyoruz. Splitter kullanma sebebim modemi benim odamdan çıkarıp daha uzak biryere konumlandırmak(ankastre kablosu boyu kısa uzağa gidemez). Daha geçen sene kabloları yenilettirdik tekrar kablo çeksinler istemiyorum uzatıcı olarak kullanmak istiyorum splitteri, modem kısmına uzun bir kablo takarak uzaktaki modeme taşımak için . Bu hattı direk modeme bağlayabilirdim splitter kullanmadan. Lakin dediğim gibi 3 metre fark için eve gelip kabloları söküp yenisini taksınlar istemiyorum daha geçen sene yenilettik.

Splitter ile devam etsem hız kaybı yaşar mıyım? Çünkü splitter kullanmazsam tek çarem kablo boyundan dolayı modemi aynı odada kullanmak. ama bu sefer de diğer odalar zayıf bağlantıyla uğraşacak modem uzakta kaldığı için. Ama splitter sıkıntı çıkarmazsa splitterdan çıkan modeme giden kabloyu değiştirip(adını söylerseniz sevinirim) daha uzun kablo çekip modemi istediğim yere konumlandırabilirim.

Ve yeni bir Ethernet kablosu almayı düşünüyorum tavsiye edebileceğiniz model ve teknolojisi(CAT6 mı 7 mi 8 mi) var mıdır? Son olarak bu splitterin modem ile arasındaki bağlantıyı sağlayan kablonun ne olduğunu bulamadım ondanda almam gerekecek sanırım. Teşekkürler.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
962,893
Üyeler
151,967
Son üye
SmokeR6
Top Bottom