Neler Yeni

Vergi itirazı/vergi düşürme nasıl yapılır?

Mithril

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
814
İsim
Muhammet Kürkçü
Biraz bilgim var ancak iyi bilen birinden öğrenirsem daha iyi olur.

diekatze

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
579
İsim
Kerem Uyar
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
fatih
bende süreci bilmiyorum cimere yazdım 13 gün oldu cevap yazmadılar ürünü aldım parasını verdim parasını vermem önemli değil kanuna göre her türlü itiraz hakkım var sonuna kadar da kullanacağım. cimerden sonuç çıkmazsa her türlü makama başvurucam. ne kadar yer varsa itiraz hakkımı kullanıcam sonucu yazarım.
aliexpressten 3.15tl civarı ürün alıp 71.92tl vergi çıkarılan arkadaşlar bana kargo takip numaralarını atarlarsa sevinirim dilekçede belirteceğim. türkiyede bile 70-120tl satılan uzaktan kumandalı arabaya nasıl 71.92tl vergi çıkar aklım almıyor üstelik kargo+vergi dahil. üst makamlarada başvuracağım gümrük memurları işlerini adam akıllı yapsınlar

Mithril

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
814
İsim
Muhammet Kürkçü
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bende süreci bilmiyorum cimere yazdım 13 gün oldu cevap yazmadılar ürünü aldım parasını verdim parasını vermem önemli değil kanuna göre her türlü itiraz hakkım var sonuna kadar da kullanacağım. cimerden sonuç çıkmazsa her türlü makama başvurucam. ne kadar yer varsa itiraz hakkımı kullanıcam sonucu yazarım.
aliexpressten 3.15tl civarı ürün alıp 71.92tl vergi çıkarılan arkadaşlar bana kargo takip numaralarını atarlarsa sevinirim dilekçede belirteceğim. türkiyede bile 70-120tl satılan uzaktan kumandalı arabaya nasıl 71.92tl vergi çıkar aklım almıyor üstelik kargo+vergi dahil. üst makamlarada başvuracağım gümrük memurları işlerini adam akıllı yapsınlar
RB186238163SG sanırım şuydu.
Ben biliyorum sanırım neden bu fazla vergi çıkmasının nedenini. Kes onuda ürün satan tek bir satıcı var oda gitmiş kes onudan sattığı bütün ürünlere 20 dolar etiketi basmış kargo kutusunun üzerine. Bende aliexpresste gördüğüm bir yorum üzerine bunları yazıyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu konuyu okuyarak öğrenebilirsin.

Sanırım şu yöntemi deneyeceğim cimerden önce.

Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
fatih
RB186238163SG sanırım şuydu.
Ben biliyorum sanırım neden bu fazla vergi çıkmasının nedenini. Kes onuda ürün satan tek bir satıcı var oda gitmiş kes onudan sattığı bütün ürünlere 20 dolar etiketi basmış kargo kutusunun üzerine. Bende aliexpresste gördüğüm bir yorum üzerine bunları yazıyorum.
kargo bana geldi 2 tane aldım biri başkası adına biri benim adıma 20 dolar yazılmamış 0.2 dolar yazılmış kargoya ordaki küfür etmek istediğim memurlar 20 doları kalemle yazmış. diğerinde hiç tenezzül etmemişler 20 dolar yazmaya. sanırım tükelmez kalemleri bitmiş alçakların

Ekler

• 598aaf58-75f9-49fa-ab7d-8762f99fed5f.jpg
    598aaf58-75f9-49fa-ab7d-8762f99fed5f.jpg
    147.4 KB · Hit: 27

Mithril

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
814
İsim
Muhammet Kürkçü
kargo bana geldi 2 tane aldım biri başkası adına biri benim adıma 20 dolar yazılmamış 0.2 dolar yazılmış kargoya ordaki küfür etmek istediğim memurlar 20 doları kalemle yazmış
Vay *******. Neyse

Bu kadarda olmaz ne alaka 20 dolar yazmak.

kargo bana geldi 2 tane aldım biri başkası adına biri benim adıma 20 dolar yazılmamış 0.2 dolar yazılmış kargoya ordaki küfür etmek istediğim memurlar 20 doları kalemle yazmış. diğerinde hiç tenezzül etmemişler 20 dolar yazmaya. sanırım tükelmez kalemleri bitmiş alçakların
Hocam sizce şu yöntemi deneyeyimmi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
fatih
Vay *******. Neyse

Bu kadarda olmaz ne alaka 20 dolar yazmak.

Hocam sizce şu yöntemi deneyeyimmi?
denemekten zarar gelmez ama bazı ptt memurları işi bilmiyor işi bilen birine dilekçe teslim edin. bazı arkadaşlar ptt ye gitmiş nasıl dilekçeyle ukime gönderileceğini bilmemiş ptt çalışanları reddetmişler. işi bilen birine denk gelirseniz dilekçeyle gönderir tekrar yazılır

Mithril

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
814
İsim
Muhammet Kürkçü
denemekten zarar gelmez ama bazı ptt memurları işi bilmiyor işi bilen birine dilekçe teslim edin. bazı arkadaşlar ptt ye gitmiş nasıl dilekçeyle ukime gönderileceğini bilmemiş ptt çalışanları reddetmişler. işi bilen birine denk gelirseniz dilekçeyle gönderir tekrar yazılır
Siz cimerdenmi devam edeceksiniz?

Açıkcası bende memura ne diyeceğimi tam olarak bilmiyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
fatih
Siz cimerdenmi devam edeceksiniz?

Açıkcası bende memura ne diyeceğimi tam olarak bilmiyorum.
ürünü aldım mecbur cimer devam edeceğim cimer olumsuz dönerse bir üst mahkeme hakkım var orayada başvuracağım her türlü hakkım benim bu para alacağım sadece süreç uzayacak ama hakkımı yedirmem onlara.
ürün kapıya geldiğinde vergi yüksek çıkmış deyin teslim almayın şimdilik pttde kalsın diyin. ptt gidin ordaki memura vergi yüksek çıkmış itiraz dilekçsiyle ukime geri göndersek vergi düşer mi diye sorun. dilekteyi tam min değilim sanırım kargonun üzerine yapıştırıp gönderiyorlar ukim'e. ptt personeli daha önceden işlem yapmışsa bilir zaten acemiyse bir şey diyemez

Mithril

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
814
İsim
Muhammet Kürkçü
ürünü aldım mecbur cimer devam edeceğim cimer olumsuz dönerse bir üst mahkeme hakkım var orayada başvuracağım her türlü hakkım benim bu para alacağım sadece süreç uzayacak ama hakkımı yedirmem onlara.
ürün kapıya geldiğinde vergi yüksek çıkmış deyin teslim almayın şimdilik pttde kalsın diyin. ptt gidin ordaki memura vergi yüksek çıkmış itiraz dilekçsiyle ukime geri göndersek vergi düşer mi diye sorun. dilekteyi tam min değilim sanırım kargonun üzerine yapıştırıp gönderiyorlar ukime tam emin değilim personel daha önceden işlem yapmışsa bilir zaten acemiyse bir şey diyemez
Merkezde olsamda burası küçük yer bu konuyla alakalı tecrübesi olduğunu sanmıyorum. Sanırım en iyisi şubeye gidip bir sormak olacak hem belgeleri falan tam öğrenirim. Okul ile saatler çakışıyor sanırım yarım gün okulu kırmak zorunda kalacağım.

Hangi belgeler olduğunu bilmiyorum zaten aklıma gelen bütün belgeleri götüreceğim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
998,302
Üyeler
158,077
Son üye
bilgisizbilge
Top Bottom